1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Linie Southwest Airlines odwołały setki lotów, co utrudnia podróż niektórym urlopowiczom

Linie Southwest Airlines odwołały setki lotów, co utrudnia podróż niektórym urlopowiczom


Opóźnienia i odwołania lotów w Boże Narodzenie na lotniskach w Chicago

Po tysiącach Stanów Zjednoczonych Loty zostały odwołane Lub opóźnione, najprawdopodobniej podczas wakacji 2022 roku W tym roku urlopowicze Te Święta Bożego Narodzenia rozpoczęli bardziej radośnie. Jednak w Boże Narodzenie pojawiły się pewne problemy.

Według usługi śledzenia prawie 135 lotów do, ze Stanów Zjednoczonych lub w obrębie Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych na godzinę 11:30 czasu wschodniego, a nieco ponad 1100 lotów było opóźnionych. Świadomość lotu.

Linie lotnicze odwołały w tym roku zaledwie 1,2% lotów w USA do 22 grudnia, co stanowi najniższy poziom od pięciu lat. prawie 3 miliony pasażerów Oczekuje się, że będzie przepływał przez lokalne lotniska w pracowitym okresie świątecznym, co oznacza wzrost o 16% w porównaniu z 2022 r.

Loty na południowy zachód zostały odwołane

Nie każdemu zabrakło szczęścia. Niektórzy pasażerowie na międzynarodowym lotnisku Midway w Chicago w Wigilię Bożego Narodzenia zostali pozostawieni samym sobie w Wigilię. Według CBS News Chicago, gdyż najbardziej zakłócona amerykańska linia lotnicza w okresie wakacyjnym w zeszłym roku – Southwest Airlines – znów boryka się z problemami. Southwest przypisał opóźnienie mglistej pogodzie w Chicago, ale pasażerowie powiedzieli CBS2 również, że przyczyną był niedobór pracowników.

Według FlightAware starcia te dotknęły także pasażerów na międzynarodowym lotnisku w Denver, gdzie w niedzielę spółka Southwest odwołała 293 loty, a prawie 1300 lotów było opóźnionych. Dane Oferuje.

„W Chicago panowała gęsta mgła, która zmusiła nas do wstrzymania lotów zeszłej nocy i dzisiejszego ranka” – powiedział Chris Maines, rzecznik Southwest Airlines. Powiedział CBS News w Kolorado.

Z danych FlightAware wynika, że ​​w poniedziałek rano spółka Southwest odwołała 101 lotów, co stanowi 2% codziennych lotów, a 397 lotów było opóźnionych. Dla porównania Delta i United Airlines odwołały pięć lotów.

„[Y]Dwa lata z rzędu zrujnowaliście mi Święta Bożego Narodzenia” – powiedziała jedna z osób opublikować Piątek w X.

Tymczasem zimowa burza na północnych równinach przyniesie w poniedziałek śnieg, lód i bardziej niebezpieczne warunki na drogach w regionie rozciągającym się od północnego Kansas przez Nebraskę, Dakotę i części Kansas. Minnesota, O sprawie poinformował Weather Channel.


Zamieć powoduje niebezpieczne podróże, obfite opady śniegu i wiatry na północnych równinach

Na początku tego miesiąca firma Southwest zatwierdziła a Ugoda na 140 milionów dolarów Z rządem federalnym w związku z zeszłorocznym chaosem, który uwięził ponad dwa miliony wakacyjnych turystów. Southwest zgodził się wcześniej zapłacić klientom ponad 600 milionów dolarów w postaci zwrotu kosztów i odszkodowań.

„To wiadomość dla całej branży lotniczej: muszą zadbać o pasażerów, w przeciwnym razie wykorzystamy cały zakres naszych uprawnień, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności” – napisał 18 grudnia na Twitterze Sekretarz Transportu Pete Buttigieg.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Dyrektor generalny Substack mówi, że „bardzo przeprasza” za zwolnienie 13 osób