22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lindsey Graham krytykuje moment ataków Bidena na cele powiązane z Iranem

Lindsey Graham krytykuje moment ataków Bidena na cele powiązane z Iranem

Senator Lindsey Graham z Karoliny Południowej.
AP Photo/Mark Schiffelbein

  • Lindsey Graham skrytykowała strategię Bidena mającą na celu odstraszanie grup powiązanych z Iranem na Bliskim Wschodzie.
  • „Jeśli celem jest odstraszenie Iranu, ponosicie sromotną porażkę” – Graham powiedział w niedzielę Fox News.
  • Według Reutersa w amerykańskich nalotach zginęło prawie 40 osób.

Senator Lindsey Graham w niedzielę skrytykowała moment odwetowych ataków przeprowadzonych przez administrację Bidena w odpowiedzi na styczniowy atak drona, w wyniku którego zginęło trzech żołnierzy USA w Jordanii.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej W „Fox News Sunday” republikanin z Karoliny Południowej powiedział, że Stany Zjednoczone powiadomiły Syrię i Irak „z tygodniowym wyprzedzeniem” i dodał: „Myśl trafienia w setki celów nie ma znaczenia”.

Dodał: „Jedyny Irańczyk, którego zabiliśmy w Syrii lub Iraku, był głupcem, który nie wiedział, jak zejść mu z drogi”. Dodał: „Jeśli celem jest odstraszenie Iranu, to ponosicie sromotną porażkę. Jeśli celem jest ochrona sił amerykańskich, to nie osiągacie swojego celu”.

Reutera wspomniany W amerykańskich nalotach zginęło prawie 40 osób.

Graham powiedział także w wywiadzie, że Iran „nie boi się nas”, co jego zdaniem stoi w sprzeczności z poprzednią administracją.

„Oni się bali [former President Donald] Trumpa” – powiedział.

Senator wskazał na wycofanie się Stanów Zjednoczonych z Afganistanu w 2021 r., rosyjską inwazję na Ukrainę oraz wojnę między Izraelem a Hamasem, aby argumentować, że bezpieczeństwo narodowe USA „spada swobodnie”.

W zeszłym tygodniu duża liczba Republikanów skrytykowała Bidena za reakcję USA na pierwszy atak dronów.

„Administracja Bidena spędziła prawie tydzień na głupich telegrafowaniu do naszych przeciwników o zamiarach USA, dając im czas na wprowadzenie się i ukrycie” – powiedział senator stanu Mississippi Roger Wicker. Poinformował o tym w zeszłym tygodniu w oświadczeniu.

READ  Bogate kraje ograniczają pomoc, aby stawić czoła szokom klimatycznym, nawet gdy ryzyko rośnie

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson z Luizjany również skrytykował reakcję administracji.

„Tragiczne zabójstwo trzech amerykańskich żołnierzy w Jordanii przez wspierane przez Iran bojówki wymaga jasnej i zdecydowanej reakcji. Niestety administracja czekała tydzień i telegraficznie przekazała światu, w tym Iranowi, charakter naszej reakcji. ” Rzecznik przekazał w oświadczeniu.

Prezydent Joe Biden oświadczył w oświadczeniu wydanym po strajkach, że reakcja militarna kraju „będzie kontynuowana w wybranym przez nas czasie i miejscu”.

„Stany Zjednoczone nie dążą do konfliktu na Bliskim Wschodzie ani gdziekolwiek indziej na świecie” – powiedział Biden. „Ale niech wszyscy, którzy chcieliby nam wyrządzić krzywdę, wiedzą, że: jeśli skrzywdzicie Amerykanina, zareagujemy”.

Śmierć trzech członków służby w zeszłym miesiącu była pierwszą śmiercią amerykańskiego wojskowego związaną z konfliktem między Izraelem a Hamasem w Gazie, który rozpoczął się w październiku.