16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liczba ofiar śmiertelnych w ośrodku Sandals: 3 Amerykanów zginęło w Exumie, według pełniącego obowiązki premiera Bahamów

Liczba ofiar śmiertelnych w ośrodku Sandals: 3 Amerykanów zginęło w Exumie, według pełniącego obowiązki premiera Bahamów

W ośrodku zginęło dwóch mężczyzn i kobieta, jak powiedział w piątek pełniący obowiązki premiera Bahamów Chester Cooper, a czwarty Amerykanin – kobieta – został przewieziony do szpitala w Nassau, stolicy Bahamów.

Powiedział, że chociaż policja prowadziła śledztwo, „Cooperowi powiedziano, że nie podejrzewano żadnego błędu”.

W oświadczeniu dla CNN, Królewska Policja Bahamów poinformowała, że ​​na ciałach nie znaleziono śladów urazu.

Wstępne raporty wskazują, że nieodpowiadające zwłoki znaleziono w dwóch różnych miejscach; W oświadczeniu wydanym w sobotę policja poinformowała, że ​​mężczyzna został znaleziony po raz pierwszy w jednej willi i nie wykazuje oznak szoku, a para była w innej willi.

Według raportu, para skarżyła się na chorobę poprzedniego wieczoru.

„Funkcjonariusze znaleźli kaukaskiego mężczyznę leżącego na ścianie w toalecie, a on nie zareagował” – powiedział Royal Bahama Police Force. „Kobieta również nie reagowała. Obie osoby wykazywały objawy konwulsji. Funkcjonariusze zbadali ciała i nie znaleźli żadnych śladów szoku”.

Policja poczeka na raport z sekcji zwłok, aby ustalić dokładną przyczynę śmierci, dodając, że na razie „sprawa ta jest nadal w toku śledztwa”.

Cooper nie podał nazwy ośrodka, ale rzeczniczka Sandals Resort, Stacey Royal, potwierdziła CNN, że trzej goście zginęli w ośrodku. Sandały Emerald Bay Resort Na wielkiej Exumie.

Sandals Resorts, który prowadzi kilkanaście ośrodków integracyjnych na Atlantyku i Karaibach, Nie wspomniano o czwartej osobie w szpitalu. Szczegóły dotyczące przyczyny zgonu, dlaczego czwarty Amerykanin był hospitalizowany, czy ta osoba była w ośrodku, stan tej osoby oraz nazwiska Amerykanów nie zostały wypuszczone.

„Początkowo zgłoszono stan zagrożenia zdrowia, a zgodnie z naszymi protokołami natychmiast zawiadomiliśmy ratowników medycznych i odpowiednie władze lokalne” – powiedział Sandals Resorts w oświadczeniu dla CNN w sobotę rano.

Firma powiedziała, że ​​pracuje nad „wsparciem śledztwa, a także rodzin gości w każdy możliwy sposób”, ale nie mogła ujawnić więcej informacji „z szacunku dla prywatności naszych gości”.

READ  Grupa Wagnera: rosyjscy najemnicy bombardują Bachmuta, gdy Moskwa szuka zwycięstwa

Cooper poprosił ministra zdrowia i dobrego samopoczucia kraju o poprowadzenie w piątek delegacji urzędników ds. zdrowia, środowiska i robót publicznych do regionu Exuma.

„Informacje zostaną udostępnione opinii publicznej, gdy tylko staną się dostępne” – powiedział Cooper, minister turystyki Bahamów. „Oferujemy nasze myśli i modlitwy poszkodowanym rodzinom”.