22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

LG Energy Solutions ogranicza działalność w swojej polskiej fabryce ze względu na zmniejszony popyt

LG Energy Solutions ogranicza działalność w swojej polskiej fabryce ze względu na zmniejszony popyt

Fabryka akumulatorów LG Energy Solutions w Polsce [LG ENERGY SOLUTION]

Od czwartego kwartału ubiegłego roku firma LG Energy Solutions zmniejsza wykorzystanie fabryki w swojej polskiej fabryce w związku ze spowolnieniem popytu na pojazdy elektryczne, poinformował w piątek dyrektor firmy.

Producent baterii nie spełnił oczekiwań dotyczących kwartalnego dochodu operacyjnego w wysokości 338,2 miliarda wonów (252,7 miliona dolarów) w okresie od października do grudnia, co oznacza wzrost o 42,5 procent rok do roku, ale poniżej szacunków rynkowych na poziomie 587,7 miliardów wonów sporządzonych przez FnGuide.

W porównaniu do poprzedniego kwartału liczba operacji spadła o 53,7 proc. Kwartalna sprzedaż spadła o 6,3 procent rok do roku, do 8 bilionów wonów.

„Od połowy 2023 r. klienci w Europie zaczęli dostosowywać poziom produkcji, dlatego my dostosowujemy stopień wykorzystania mocy produkcyjnych w naszym zakładzie operacyjnym w Polsce” – powiedział Kim Kyung-hoon, szef strategii akumulatorów samochodowych w LG Energy Solutions. , powiedział podczas telekonferencji w piątek.

„To zmniejszyło poziom naszych zapasów i wpłynęło na wyniki naszej działalności” – powiedział Kim.

Kwota korekty stawki za media w polskim oddziale LG Energy Solutions nie została ujawniona. Jak wynika z dokumentów urzędowych, w trzecim kwartale ubiegłego roku ogólny stopień wykorzystania mocy produkcyjnych producenta akumulatorów w jego zakładach produkcyjnych, w tym w zakładzie w Polsce, wyniósł średnio 72,9%.

„Obecna niepewność co do sytuacji rynkowej i dodatkowe obniżki zachęt jeszcze bardziej spowolnią ożywienie popytu na pojazdy elektryczne w Europie” – powiedział Kim, dodając: „Będziemy łagodzić wpływ zmniejszonej wielkości popytu poprzez poprawę efektywności operacyjnej procesu linii produkcyjnej, wykorzystania zasobów i koszt.”

Roczny zysk operacyjny firmy LG Energy Solutions wzrósł o 78,2 procent do 2,16 biliona wonów, podczas gdy jej sprzedaż wzrosła o 31,8 procent do 33,75 biliona wonów. Zysk netto wzrósł o 110,1 procent do 1,64 biliona.

READ  Premier Polski wzywa Niemcy do wysłania większej ilości broni na Ukrainę

LG Energy Solutions spodziewa się w tym roku średniojednocyfrowego wzrostu sprzedaży, ponieważ szacuje się, że światowy rynek pojazdów elektrycznych wzrośnie o około 20 procent w obliczu spowolnienia w całym sektorze. Oczekuje się, że roczny wzrost amerykańskiego rynku pojazdów elektrycznych spowolni do 30 procent w 2023 r. z 57 procent.

Firma oświadczyła jednak, że utrzyma wydatki kapitałowe na tym samym poziomie, co w zeszłym roku, czyli około 10,9 biliona wonów.

Plany na ten rok obejmują przyspieszenie rozwoju tańszych ogniw akumulatorowych, takich jak akumulatory średnioniklowe NCMA (niklowo-kobaltowo-manganowo-aluminiowe) i LFP (fosforan litowo-żelazowy), a także rozpoczęcie produkcji nowego cylindra serii 46. Baterie o średnicy 46 mm.

Producent akumulatorów spodziewa się, że w 2024 r. w przypadku pojemności od 45 do 50 gigawatogodzin otrzyma dwa razy więcej ulg podatkowych niż w roku ubiegłym. Ulga podatkowa przyznana na mocy amerykańskiej ustawy o redukcji inflacji dodała w czwartym kwartale kwartalny zysk operacyjny firmy o 250,1 miliarda wonów.

Akcje LG Energy Solutions zamknęły się w piątek na giełdzie Kospi o 3,53 procent wyżej, osiągając poziom 381 000 wonów.

Autor: Shin Ha-nee [[email protected]]