1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

LG Energy Solutions dostarczy moduły akumulatorów EV dla ICPT w PolsceFabryka baterii LG Energy Solutions (LGES) we Wrocławiu, południowo-zachodnim mieście w Polsce.

Firma LG Energy Solutions poinformowała w piątek o podpisaniu umowy z Impact Clean Power Technology, wiodącym polskim producentem systemów akumulatorowych, który wspiera jej rozwój na europejskim rynku komercyjnych pojazdów elektrycznych.

Założona w 2005 roku firma ICPT obsługuje GigafactoryX pod Warszawą, która zajmuje się produkcją i montażem zaawansowanych systemów akumulatorów do dużych pojazdów elektrycznych, takich jak autobusy elektryczne i ciężarówki.

Zgodnie z umową koreański producent akumulatorów dostarczy do ICPT 200 000 modułów akumulatorów niklowo-kobaltowo-manganowych (NCM) w ciągu trzech lat, począwszy od przyszłego roku. Moduły będą produkowane w zakładzie w południowo-zachodnim Wrocławiu.

Przekazana ilość mogłaby zasilić około 3000 komercyjnych pojazdów elektrycznych.

ICPT włączy dostarczone moduły akumulatorowe NCM do pakietów akumulatorów przeznaczonych do zasilania Solaris Bus & Coach, polskiego producenta pojazdów transportu publicznego o największym udziale w europejskim rynku autobusów elektrycznych.

Rynek komercyjnych pojazdów elektrycznych zyskuje na popularności jako sektor wysoce dochodowy.

Ponieważ elektryczne ciężarówki i autobusy muszą pokonywać duże odległości i działać w niesprzyjających warunkach pogodowych, akumulatory do takich pojazdów wymagają zaawansowanych technologii, które wytrzymują nawet 10-krotnie większe napięcie zasilania niż konwencjonalne pojazdy elektryczne.

„Dzięki niedawnej umowie z ICPT po raz kolejny udowodniliśmy naszą zaawansowaną technologię akumulatorów na rosnącym europejskim rynku komercyjnych pojazdów elektrycznych. W przyszłości będziemy nadal zapewniać klientom światowej klasy wartość” – powiedział Hong Seung-, dyrektor ds. Off-the — Dział półek, LG Energy Solutions — powiedział Tag.

„Dzięki partnerstwu z LGES możemy oferować jeszcze bardziej zaawansowane produkty i systemy, zapewniając przewagę konkurencyjną na komercyjnym rynku pojazdów elektrycznych, o którym wiadomo, że ma wysokie bariery wejścia” – powiedział Bartłomiej Kras, wiceprezes Grupy ICPT.

READ  Polski rząd ustala patriotyczne plany żywnościowe | Biznes | Wiadomości gospodarcze i finansowe z niemieckiej perspektywy | D.W.

Piosenka autorstwa Jung-hyuna ([email protected])