16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lashet w Niemczech zbuntował się podczas II wojny światowej w Polsce

Lashet w Niemczech zbuntował się podczas II wojny światowej w Polsce

WARSZAWA, Polska (AP) – Niemiecka centroprawicowa kandydatka, która zastąpiła Angelę Merkel we wrześniowych wyborach, powiedziała, że ​​„odczuwa głębokie upokorzenie i pokorę” z powodu „zbrodnień” nazistowskich Niemiec przeciwko Polakom podczas II wojny światowej.

Armin Lashet rozmawiał z dziennikiem Rzeczpospolita, którego fragmenty ukazały się w sobotę, przed poniedziałkową premierą.

Lachet powiedział, że osobiście woli uczestniczyć w weekendowych obchodach rocznicowych w mieście Warszawa przeciwko niemieckiej okupacji nazistowskiej w 1944 roku.

„Zbrodnie popełnione przez Niemców na całej Polsce napawają mnie głębokim wstydem i pokorą” – powiedział Lachet.

„Ta odpowiedzialność określi naszą przyszłą politykę wobec Polski” – powiedział Lashett, szefowa Chrześcijańskich Demokratów Merkel.

„Niemcy powinny zawsze mieć świadomość swojej historycznej odpowiedzialności za niepodległość i niepodległość Polski” – powiedział Lachet.

Niemcy były znakomitym orędownikiem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku i skupiają się na aktualnym konflikcie prawicowym między polskim prawicowym rządem a czołowymi organizacjami UE w Warszawie.

Lashet odwiedził pomnik dla dzieci, które walczyły w Powstaniu Warszawskim, a następnie wziął udział w ceremonii mszy i apelu, na które w sobotę przemówił Prezydent RP Andrzej Duda.

W niedzielę, dokładnie 77 lat po rozpoczęciu przez Warszawę dwumiesięcznej katastrofalnej walki z okupacyjnymi nazistowskimi siłami niemieckimi, Lachet miał odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Wieczór uświetnia polską rocznicę uroczystościami, modlitwami i koncertami.

Powstanie zakończyło się kapitulacją polskich krajowych bojowników antymilitarnych. Niemcy zniszczyli miasto, wierząc, że już nigdy nie podniesie się z ruin ani nie stanie się ponownie stolicą Polski.

READ  Netflix otwiera hub CEE w Polsce - termin