24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

ŁAMANIE: Zarząd OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Altmanem w sprawie powrotu na stanowisko dyrektora generalnego

ŁAMANIE: Zarząd OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Altmanem w sprawie powrotu na stanowisko dyrektora generalnego

Według kilku osób zaznajomionych ze sprawą zarząd OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Altmanem na temat powrotu na stanowisko dyrektora generalnego. Altman, który w piątek został nagle zwolniony przez zarząd bez ostrzeżenia, ma „ambiwalentny” stosunek do powrotu i chce poważnych zmian w kierownictwie, powiedział jeden z nich.

Fakt, że Altman prowadził rozmowy z firmą zaledwie dzień po swoim usunięciu, sugeruje, że OpenAI bez niego będzie w stanie upadku. Kilka godzin po zwolnieniu Greg Brockman, prezes i były dyrektor generalny OpenAI, złożył rezygnację i obaj rozmawiali z przyjaciółmi o założeniu innej firmy. Elitarna grupa starszych badaczy On również złożył rezygnację w piątek, a osoby bliskie OpenAI twierdzą, że planowanych jest więcej odejść.

Microsoft, największy inwestor w OpenAI, oświadczył w oświadczeniu wkrótce po zwolnieniu Altmana, że ​​firma „pozostaje zaangażowana” w partnerstwo z firmą zajmującą się sztuczną inteligencją. Jednak inwestorzy OpenAI nie otrzymali wcześniejszego ostrzeżenia ani możliwości skomentowania decyzji zarządu o usunięciu Altmana. Jako twarz firmy i najważniejszy głos w przestrzeni AI, jego zwolnienie stawia przyszłość OpenAI w niepewności w czasie, gdy konkurenci ścigają się, aby dogonić bezprecedensowy sukces ChatGPT.

W skład pozostałego zarządu OpenAI wchodzą: główny naukowiec OpenAI Ilya Sutskever, dyrektor generalny Quora Adam D’Angelo, była dyrektor generalna GeoSim Systems Tasha McCauley i Helen Toner, dyrektor ds. strategii w Centrum Bezpieczeństwa i Wschodzących Technologii w Georgetown. W przeciwieństwie do tradycyjnych korporacji, zarząd nie jest zobowiązany do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. Jej deklarowaną misją jest zapewnienie stworzenia „szeroko użytecznej” sztucznej inteligencji ogólnej (AGI).

READ  New York Commercial Bank odnotował dodatkowe 2,4 miliarda dolarów strat w związku z rezygnacją swojego dyrektora generalnego