30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

ŁAMANIE: Zarząd OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Altmanem w sprawie powrotu na stanowisko dyrektora generalnego

ŁAMANIE: Zarząd OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Altmanem w sprawie powrotu na stanowisko dyrektora generalnego

Według kilku osób zaznajomionych ze sprawą zarząd OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Altmanem na temat powrotu na stanowisko dyrektora generalnego. Altman, który w piątek został nagle zwolniony przez zarząd bez ostrzeżenia, ma „ambiwalentny” stosunek do powrotu i chce poważnych zmian w kierownictwie, powiedział jeden z nich.

Fakt, że Altman prowadził rozmowy z firmą zaledwie dzień po swoim usunięciu, sugeruje, że OpenAI bez niego będzie w stanie upadku. Kilka godzin po zwolnieniu Greg Brockman, prezes i były dyrektor generalny OpenAI, złożył rezygnację i obaj rozmawiali z przyjaciółmi o założeniu innej firmy. Elitarna grupa starszych badaczy On również złożył rezygnację w piątek, a osoby bliskie OpenAI twierdzą, że planowanych jest więcej odejść.

Microsoft, największy inwestor w OpenAI, oświadczył w oświadczeniu wkrótce po zwolnieniu Altmana, że ​​firma „pozostaje zaangażowana” w partnerstwo z firmą zajmującą się sztuczną inteligencją. Jednak inwestorzy OpenAI nie otrzymali wcześniejszego ostrzeżenia ani możliwości skomentowania decyzji zarządu o usunięciu Altmana. Jako twarz firmy i najważniejszy głos w przestrzeni AI, jego zwolnienie stawia przyszłość OpenAI w niepewności w czasie, gdy konkurenci ścigają się, aby dogonić bezprecedensowy sukces ChatGPT.

W skład pozostałego zarządu OpenAI wchodzą: główny naukowiec OpenAI Ilya Sutskever, dyrektor generalny Quora Adam D’Angelo, była dyrektor generalna GeoSim Systems Tasha McCauley i Helen Toner, dyrektor ds. strategii w Centrum Bezpieczeństwa i Wschodzących Technologii w Georgetown. W przeciwieństwie do tradycyjnych korporacji, zarząd nie jest zobowiązany do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. Jej deklarowaną misją jest zapewnienie stworzenia „szeroko użytecznej” sztucznej inteligencji ogólnej (AGI).

READ  Apollo, Blackstone jest zadowolony z surowszych zasad banku