24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lakers przygotowują się do ponownego spotkania z Nuggetsami, a Hamm nie chce rozmawiać na temat alternatywnej ścieżki

Lakers przygotowują się do ponownego spotkania z Nuggetsami, a Hamm nie chce rozmawiać na temat alternatywnej ścieżki

NOWY ORLEAN – Nagrodą dla drużyny Los Angeles Lakers, która pokonała New Orleans Pelicans 110:106 w turnieju wstępnym i zapewniła sobie rozstawienie z numerem 7, jest pojedynek w pierwszej rundzie z obrońcą tytułu i rozstawionym z numerem 2 Denver Nuggets.

Los Angeles wygrało, aby tego dokonać w 12 z 15 meczów, przypieczętowując swój los w rewanżu z zeszłorocznym rywalem z finałów Konferencji Zachodniej, który wypchnął Lakers z play-offów i zanotował w sumie passę ośmiu zwycięstw z rzędu przeciwko fioletowo-złotym.

Porażka w Nowym Orleanie oznaczałaby, że w piątek na stadionie Sacramento Kings odbędzie się mecz typu „zrób albo zgiń”, a zwycięzca zajmie 8. miejsce i zapewni sobie serię w pierwszej rundzie przeciwko Oklahoma City Thunder. Sezon porażek dobiegnie końca.

Pomimo ryzyka związanego z drugim scenariuszem, na kilka dni przed meczem z Pelicans w różnych mediach sportowych mówiono, że zagranie z Nuggets będzie oznaczać pewną eliminację, więc Lakersom lepiej będzie, jeśli we wtorkowym meczu wystąpią. Ta myśl wywołała apopleksję trenera Lakers, Darvina Hama, po tym jak jego zespół uratował atak Pelicans w końcówce meczu i objął prowadzenie.

– Był raport o czym? Hamm powiedział reporterowi, który zwrócił uwagę na plotki. – Mówisz, że szalone źródła azylu?

Podczas gdy Hamm stanowczo odrzucał planowaną stratę, gwiazda Lakers, LeBron James, wylewnie wyrażał szacunek, jaki okazywał Nuggetsom.

„To obrońca tytułu” – powiedział James. Wiedzą, czego to wymaga. Wiedzą, jak wygrywać. Przez ostatnie kilka lat bardzo dominowali u siebie. Mają najlepszego zawodnika w swojej drużynie. Zbliżyli się do swojego zespołu. Mają graczy na wysokim poziomie , zawodników o wysokiej inteligencji i mają świetnego trenera.

READ  Dlaczego 49ers nie mogą pozostać na Wschodzie pomiędzy meczami wyjazdowymi przeciwko Vikings i Browns – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Musimy więc grać w koszykówkę bez faulów. Utrudnij im to. Oczywiście będą starali się nam to utrudnić. Ale jeśli będziemy mogli rozegrać tak wspaniały mecz, jak tylko potrafimy, oni to zrobią. Zagramy tak dobrze, jak oni, a to będzie tylko jedno lub dwa posiadanie i zobaczymy, kto z tego wyjdzie.

Wielki zawodnik Lakers, Anthony Davis, powiedział, że cztery dni poprzedzające sobotni pierwszy mecz (8:30 ET, ABC) pozwolą mu zrehabilitować się w dolnej części pleców, która we wtorek nadal odczuwała skurcze – odpoczynek, który nie byłby możliwy, gdyby Los Angeles Miałem plan na mecz Kings.

„Myślę, że wywarło to na mnie największy wpływ to poruszanie się, zbieranie ofensywnych zbiórek i tym podobne rzeczy” – powiedział Davis o swoim występie 6 z 16 przeciwko Pelicans. „Samo bycie na krawędzi było trudne. Ale udało nam się. Udało nam się. Mam teraz kilka dni, aby wszystko wróciło do normy i przygotować się na sobotę. …Czuję, że to zrobię bądź w 100% gotowy na powrót w sobotę.”

Davis powiedział, że nigdy nie myślał o niczym innym niż o próbie pokonania Nowego Orleanu, ponieważ zmiennik przypomniał mu lekcję, której dawno temu udzielił mu jego były trener Monty Williams.

„Majstrowanie w grze spowoduje bałagan w tobie” – powiedział Davis, parafrazując Williamsa.

Źródła ESPN podają, że Los Angeles uda się do Denver w czwartek, powtarzając ten sam program, co w zeszłym sezonie, kiedy zespół przybył do Memphis na dwa dni przed pierwszym meczem pierwszej rundy serii przeciwko Grizzlies. Lakers wygrali mecz 1, wygrali serię i awansowali do finału konferencji.

Tym razem spotykają Denver znacznie wcześniej.

„Myślę, że klikamy we właściwym momencie” – powiedział Davis. „Zawodnicy grają dobrze. Zawodnicy są bardzo pewni siebie. Zawodnicy czują się dobrze. Będziemy tego potrzebować, zwłaszcza przeciwko Denver”.

READ  Red Sox złożyli oferty „kilku graczom” w wolnej agencji MLB