25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Książę i księżna Walii: William i Katarzyna „tworzą własną przyszłość” | Król Karol III

Książę William i jego żona Katarzyna nazwali nowego księcia i księżną Walii Król Karol III.

Król Karol ogłosił swoje nowe tytuły podczas swoich rządów Pierwsze przemówienie jako król Piątkowy wieczór, dzień po śmierci jego matki.

„Dzisiaj jestem dumny z tego, że został księciem WaliaTywysog Cymru – powiedział Charles, który wcześniej nosił tytuł.

Parę adresów zostało już zaktualizowanych w strona rodziny królewskiej.

Ogłosił to nowy król w swoim pierwszym przemówieniu do narodu po śmierci matki, Królowa Elżbieta IICzwartek, w wieku 96 lat.

Charles opowiada o przyszłych rolach Williama i Kate oraz życzeń Harry’ego i Meghan – WIDEO

„Z Katarzyną u boku nasz nowy książę i księżna Walii, wiem, będzie nadal inspirować i prowadzić nasze krajowe rozmowy” – powiedział. Dodał, że pomogą one „przenieść margines do środka ziemi, gdzie można udzielić istotnej pomocy”.

Mąż też będzie Weź tytuły księcia i księżnej Kornwaliidawniej przez króla i jego żonę Camillę, nową królową małżonkę.

Król dodał, że tytuł księcia Walii był tytułem, który „miał szczęście znosić przez tak wiele mojego życia i obowiązków”.

Catherine stała się pierwszym tytułem, odkąd księżna Diana użyła tytułu Princess of Wales, tytułu, który wcześniej był również dla Camilli, ale nigdy go nie używała.

Nowa księżna Walii zareagowała na swój nowy tytuł królewski, mówiąc, że „docenia historię związaną z tą rolą”. Catherine opisała Dianę jako „inspirującą kobietę, której nie można się doczekać” po jej zaręczynach książę William w 2010.

William, który mieszkał i pracował w Anglesey, gdzie trenował w RAF, dodał w tym czasie: „Nie ma presji, ponieważ, jak powiedziała Kate, wszystko sprowadza się do wyrzeźbienia swojej przyszłości. Nikt nie próbuje wypełnić butów mojej mamie. zrobiłem jest niesamowity. ”

„Chodzi o stworzenie własnej przyszłości i przeznaczenia, a Kate wykona bardzo dobrą robotę”.

Pomimo ogłoszenia króla Karola, że ​​Wilhelm zostanie księciem Walii, ludzie podpisują petycję wzywającą do unieważnienia tytułu, co niektórzy uważają za symbol zniewolenia. W sobotę rano przekroczyłem granicę siedmiu tysięcy.

Premier Walii, Mark DruckfordPowiedział, że nie może się doczekać pogłębienia relacji z nowym księciem i księżną Walii.

Powiedział: „Król Karol III cieszył się długą i trwałą przyjaźnią z Walią. Podczas swoich pierwszych publicznych obowiązków jako króla, w tych najbardziej wymagających czasach, nadał tytuł Księcia Walii swojemu najstarszemu synowi Wilhelmowi. relacje z nowym księciem i księżną Walii, gdy przejmują nowe obowiązki”.

Tytuł nie przechodzi automatycznie na następcę tronu. Została przyznana Karolowi dopiero w 1958 roku, sześć lat po rozpoczęciu panowania królowej Elżbiety.

Król miał 20 lat, kiedy był Wykonane przez księcia Walii Podczas ceremonii w zamku Carnarvon w Gwynedd, 1969.

Inaugurację obejrzało miliony telewidzów na całym świecie – jest to jednak tytuł, który podzielił opinie w Walii.

Sondaż przeprowadzony w czerwcu 2022 r. na 1020 osobach, przeprowadzony przez ITV i YouGov, sugerował, że 46% ludzi uważa, że ​​powinien być inny książę Walii, podczas gdy 31% nie.

Po ogłoszeniu on… Cymru Przywódca Adam Price powiedział: „W odpowiednim czasie nadejdzie czas na publiczną debatę na temat tytułu księcia Walii.

„Jest to ugruntowany pogląd Blade Cemrow, że demokratycznym prawem narodu powinno być posiadanie ostatniego słowa w tej sprawie w niepodległej Walii. W tej chwili myśli Blade Cemrow są z rodziną królewską, gdy się rozpacza”.

READ  „Niesamowity” dom ponownie otwarty w Pompejach dla wyzwolonych mężczyzn | Włochy