3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korea Północna wystrzeliwuje rakiety balistyczne, gdy Kim przygotowuje się do spotkania z Putinem  Wiadomości o broni

Korea Północna wystrzeliwuje rakiety balistyczne, gdy Kim przygotowuje się do spotkania z Putinem Wiadomości o broni

rozwój historii,

Przywódca Kim Dzong Un udaje się z wizytą do Rosji w celu rozmów z prezydentem Władimirem Putinem, które mają skupiać się na sprzedaży broni.

Według Korei Południowej i Japonii Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu u swojego wschodniego wybrzeża, gdy przywódca Kim Dzong Un opuszcza kraj i przygotowuje się do spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

W środę nie podano żadnych szczegółów na temat rodzaju i zasięgu broni wystrzelonej.

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej oświadczyli, że analizują dane.

Główny sekretarz gabinetu Japonii Hirokazu Matsuno powiedział dziennikarzom, że Japonia złożyła protest przeciwko Korei Północnej kanałami dyplomatycznymi w Pekinie.

Dodał, że oba pociski spadły do ​​morza poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

Premiera następuje w czasie, gdy przywódca Kim Dzong Un przebywa w Rosji na rozmowach z prezydentem Władimirem Putinem. To pierwsza podróż zagraniczna Kima od 2019 r., kiedy to spotkał się z Putinem we Władywostoku w towarzystwie delegacji składającej się z wyższych oficerów wojskowych i producentów broni, wśród doniesień, że będzie omawiał sprzedaż broni do Moskwy.

„Wspaniale: start bez Kim Dzonga (Un) w kraju. Po pierwsze, analityczka bezpieczeństwa Ankit Panda z USA napisała na Platformie X, wcześniej znanej jako Twitter.

Korea Północna przeprowadziła w tym roku kilka testów rakietowych z naruszeniem sankcji ONZ nałożonych na swój program rakiet nuklearnych w 2017 r. Od początku ubiegłego roku wystrzelono ponad 100 rakiet.

Pod koniec sierpnia Pjongjang wystrzelił dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu, co według niego było symulacją taktycznego ataku nuklearnego na Koreę Południową.

W zeszłym tygodniu Kim nadzorował ceremonię zwodowania pierwszego w kraju okrętu podwodnego do „taktycznego ataku nuklearnego”, Hero Kim Geon Ok.

Nie jest jasne, w jaki sposób Kim utrzymuje dowodzenie i kontrolę nad siłami rakietowymi i nuklearnymi swojego kraju podczas pobytu za granicą, ale analitycy twierdzą, że ostatnie ćwiczenia ujawniły system nadzoru nad bronią nuklearną podobny do tego stosowanego w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

READ  Rishi Sunak ślubuje zakończyć wnioski o azyl od przypływów małych łodzi

W marcowym raporcie programu 38 North, który śledzi Koreę Północną, stwierdzono, że w zapowiedziach mediów państwowych przedstawiono proces obejmujący dowódców różnych jednostek i pododdziałów, system zatwierdzania wystrzelenia oraz „aparat techniczno-mechaniczny” zarządzający kontrolą broni nuklearnej.