9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kolejka do trumny królowej Elżbiety: Brytyjczycy robią to, co robią najlepiej, z szacunkiem

Kolejka do trumny królowej Elżbiety: Brytyjczycy robią to, co robią najlepiej, z szacunkiem


Londyn
CNN

To moment, który Wielka Brytania przygotowywała od lat. Zebrało się kilka oficjalnych agencji. Dokładne plany powstawały potajemnie. Rozstrzygnięte zostały złożone aspekty techniczne związane z logistyką. Trasa została starannie zaplanowana.

Również ludność żadnego kraju nie mogła być na to lepiej przygotowana.

Mówimy oczywiście o liście oczekujących, do której muszą dołączyć Brytyjczycy, aby być szanowanym Królowa Elżbieta II. To nie jest zwykły błąd. Nabrała znaczenia symbolicznego, rytuału do odprawienia, ucieleśnienia nastroju narodowego. To jest krótkie Kolejka.

To wąż z Westminster Hall, gdzie leży ciało zmarłego króla w tym stanie, o wiele mil wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Obejmuje zabytki, takie jak London Eye (zbudowany na przełomie tysiącleci), Royal Festival Hall (otwarty w 1951 roku, rok przed wstąpieniem na tron ​​księżniczki Elżbiety) i Globe Theatre (powrót do wcześniejszej epoki Elżbiety). Planowano, że będzie miał dziewięć mil lub 14,5 kilometra.

Może nie być tak szybki jak inne metody Przeprowadzka z jednego końca Londynu na drugi, Ale dzielą pseudonim – Elizabeth Line.

Ludzie stoją w kolejce wzdłuż Southbank, tworząc kolejkę, by oddać hołd królowej.

W typowo brytyjskim stylu, uporządkowana kolejka zaczęła tworzyć się przed Pałacem Westminsterskim, gdy tylko ogłoszono, że zmarły król będzie leżał w Westminster Hall w poniedziałek – dwa dni przed otwarciem drzwi sali dla publiczności.

W środowe popołudnie kolejka była oficjalna i pojawiły się wszystkie zaplanowane udogodnienia. Wzdłuż drogi rozmieszczono przenośne latryny, fontanny i punkty pierwszej pomocy, az przodu postawiono worek z torbami.

Kolejka przechodzi przez Pałac Lambeth, oficjalną rezydencję arcybiskupa Canterbury, najwyższego duchownego w Kościele anglikańskim, którego najwyższym władcą był brytyjski monarcha. Obecny zasiedziały, Justin Welby, przyszedł w środę, by przynieść osobiste błogosławieństwo The Queue i wszystkim, którzy na to czekali, mając nadzieję, że pozostaną ciepłe i będą cieszyć się swoim towarzystwem.

READ  17 miliardów dolarów w globalnych aktywach powiązanych z 35 Rosjanami z rzekomymi powiązaniami z Putinem | Prezydent Rosji Władimir Putin

Każdy żałobnik otrzymuje specjalną bransoletkę wskazującą jego pozycję w kolejce, która jest następnie sprawdzana w różnych punktach kontrolnych po drodze. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy ktoś spróbuje wskoczyć do kolejki, setki policjantów i strażników w odblaskowych kurtkach jest pod ręką, aby utrzymać porządek.

Aby The Queue było jak najbardziej skuteczne, rząd Wielkiej Brytanii utworzył plik Śledzenie na żywo Wyświetla jego aktualną długość i aktualną lokalizację punktu końcowego – ostrzegając potencjalnych kolejek, aby byli przygotowani na bardzo długie oczekiwanie.

Oficjalna mapa The Queue dostarczona przez rząd Wielkiej Brytanii.

„Będziesz musiał stać przez wiele godzin, być może całą noc, z bardzo małą szansą na siedzenie, ponieważ kolejka będzie się przesuwać” – mówi urzędnik państwowy. Przewodnik po liście oczekujących – Bo oczywiście jest taki dokument.

Cecilia Terrell, 26-letnia artystka, była gotowa na długie oczekiwanie. „Dostałam dużo jedzenia i chciałam przynieść parasol, ale zapomniałam… Przygotowywałam się od 12 godzin i to właśnie mówili w wiadomościach” – powiedziała CNN.

Zanim Tyrell dotarł do punktu kontrolnego Lambeth Bridge, czekała już trzy godziny. „Myślałam, że to potrwa znacznie dłużej” – powiedziała, dodając, że czuła, że ​​okazja była warta poświęcenia czasu. „Mam na to czas i to rzadka okazja, chciałam tylko podziękować” – powiedziała.

Do czwartkowego popołudnia linia rozciągnęła się na ponad cztery mile (siedem kilometrów), wijąc się od Pałacu Westminsterskiego do Tower Bridge i dalej.

W kolejce była jeszcze jedna osoba: strażnicy wyposażeni w dużą czarną flagę z napisem „Leżąc w państwie, kolejka zaczyna się tutaj”. (W przeciwieństwie do innych zaawansowanych kolejek, ta na zawsze ma się oddalić, nigdy nie docierając do legendarnego miejsca przed kolejką.)

Tył Kolejki zamieszkuje specjalnie wyposażony Marszałek.

Southwark Park, położony około sześciu mil na południowy wschód od Westminsteru, został ustawiony na końcu oficjalnej listy oczekujących.

READ  Liz Truss spotyka się z gniewem ze strony prawodawców, gdy nastroje w brytyjskiej partii rządzącej pogarszają się

Ale na wszelki wypadek władze wzniosły barykady, tworząc dodatkowe trzy mile zygzakowatej linii w parku.

Podczas gdy ludzie przychodzili złożyć hołd królowej, wielu przyznało, że The Queue stała się jej własnym doświadczeniem.

Alice Hickson, studentka, powiedziała CNN, stojąc pod koniec kolejki w pobliżu Tower Bridge.

Henri Hayler, 33-letni specjalista ds. wyceny finansowej z Hastings, powiedział, że lubi spotykać się z innymi ludźmi w The Queue. Hailer powiedział CNN, że dołączył do linii po przybyciu do Londynu o 5:30 w czwartek.

„Spotkaliśmy arcybiskupa Canterbury i on też tam był, a ja miałem skrzynkę winogron, pokazałem mu jedną i powiedziałem »Och, smakują jak wata cukrowa«, a on wziął jedną i [said] „Jesteś dobrym sprzedawcą”, a ja powiedziałem „Dziękuję bardzo”, trochę przekomarzając się z arcybiskupem Canterbury, co było bardzo zabawne” – dodał.

Westminster Hall, najstarsza część Pałacu Westminsterskiego, w której królowa spoczywa w stanie, pozostanie otwarta przez całą dobę do wczesnego poniedziałku rano, a władze mają czekać w kolejce do końca.

Zanim oczekiwanie się skończy, kolejka może stać się jedną z najdłuższych w Wielkiej Brytanii. Nie będzie to jednak oficjalne. Guinness World Records powiedział CNN w czwartek, że nie ma rekordu w najdłuższej linii.