12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kobieta, która została porwana podczas pływania na japońskiej plaży, została uratowana 37 godzin po wypadku i 80 mil dalej

TOKIO (Reuters) – Chinka, która została porwana podczas pływania na japońskiej plaży, została uratowana 37 godzin później po tym, jak została porwana w pętli pływackiej na głębokości ponad 80 kilometrów (50 mil) w Oceanie Spokojnym – podali w czwartek urzędnicy.

Japońska straż przybrzeżna rozpoczęła poszukiwania kobiety, zidentyfikowanej jako obywatelka Chin w wieku około 20 lat, po tym, jak w poniedziałek wieczorem otrzymała telefon od jej przyjaciółki z informacją, że zniknęła podczas kąpieli w Shimodzie, oddalonej o około 200 kilometrów (125 mil) na południowy zachód Tokio.

Straż Przybrzeżna podała, że ​​kobietę zauważył statek towarowy wczesnym rankiem w środę, około 36 godzin po jej zniknięciu, u południowego krańca półwyspu Bosso.

Statek towarowy poprosił o pomoc przelatujący tankowiec LPG Kakua Maru nr 8. Dwóch członków załogi wskoczyło do morza i uratowało kobietę – podają urzędnicy. Dodali, że na ląd przetransportował ją helikopter Straży Przybrzeżnej.

Służby podały, że kobieta była lekko odwodniona, ale jej stan zdrowia był dobry i po zbadaniu w pobliskim szpitalu została wypisana do domu.

Straż przybrzeżna podała, że ​​kobieta dryfowała ponad 80 kilometrów (50 mil) i miała szczęście, że przeżyła pomimo ryzyka udaru cieplnego na słońcu, hipotermii w nocy lub uderzenia statku w ciemności.

READ  Chiny ustalają swój cel PKB na „około 5%” na 2023 rok