25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kilka dni przed przybyciem Joe Bidena Rosja ostrzegła Polskę w długim liście

Kilka dni przed przybyciem Joe Bidena Rosja ostrzegła Polskę w długim liście

Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji, ostrzegał Polskę w poniedziałek w obszernym liście do prezydenta USA kilka dni temu. Joe Biden Za chwilę odwiedzi kraj.

„Interesy obywateli” Polska Były rosyjski prezydent i premier powiedział, że „zwykli politycy” i ich „marionetki zza oceanu” są ofiarami rusofobii, z wyraźnymi oznakami starczego szaleństwa. Napisał W poście na swoim kanale Telegram.

Miedwiediew miał na myśli ubiegłotygodniową decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o zmniejszeniu zależności od Rosji i zerwaniu więzi gospodarczych z Moskwą w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę 24 lutego.

„Zajmiemy się rosyjską gospodarką Polski i Europy” – powiedział Moraviki na konferencji prasowej 18 marca. „Wzywamy do wstrzymania działalności na rynku rosyjskim”.

Moraviki powiedział dziennikarzom, że ten ruch pomoże ograniczyć rosnące ceny żywności. ten Organizacja Narodów Zjednoczonych Agencja ds. Żywności poinformowała w tym miesiącu, że międzynarodowe ceny żywności i pasz mogą wzrosnąć nawet o 20 procent dzięki prezydentowi Rosji Władimirowi inwazja Putina na Ukrainę, Teraz wkracza w czwarty tydzień.

Wyniki „mogą być drogie”

Miedwiediew napisał:

„To absolutnie i całkowicie słuszne, że jest drogi i bezmyślny Polska Kosztów nie można już brać pod uwagę. Polska straciła już wszystko, co mogła stracić z powodu przewlekłej patologicznej rusofobii – kontynuował.

Miedwiediew pisał, że polska i polska propaganda byłaby „najgorszą, najbardziej wulgarną i ostrą krytyką Rosji. Środowisko idiotów politycznych”.

„Polska zapomina, że ​​armia sowiecka wyzwoliła się spod okupacji hitlerowskiej – zamiast tego sowiecka „okupacja” jest równoznaczna z nazizmem – to zwodnicza i obrzydliwa retoryka” – powiedział o decyzji Polski o rezygnacji z zakupu rosyjskiego gazu, ropy i węgiel i węgiel. Sprzeciw wobec Nord Stream 2 „już wyrządził poważne szkody gospodarce tego kraju”.

„Dotyczy to nie tylko gospodarki, ale także wielu kroków polegających na prowadzeniu polityki pod pozorem „decertyfikacji”. Ale teraz ważne jest, aby polska elita złożyła przysięgę wierności swojej hegemonii – Stanom Zjednoczonym. pomóc swoim obywatelom, będą nadal wspierać ogień nienawiści do wroga Rosji. Powiedział, że obywatele polscy nie dostaną z tego „absolutnie nic”.

READ  Nowa Europa zamyka wysokie wyprzedaże na polskich Oskarach Z nadzieją „Nie zostawiaj śladów”

Miedwiediew ostrzegł, że „nienawiść do Rosji” nie przyczynia się do dobrobytu i pokoju.

Stosunki między Warszawą a Moskwą ukształtowały stulecia wrogości, ze wspomnieniami o rozbiorze Polski między ZSRR a nazistowskimi Niemcami w czasie II wojny światowej i narzuceniu komunizmu przez dziesięciolecia po zakończeniu wojny.

W 1939 roku, krótko po niemieckiej inwazji na kraj, wschodnia Polska została zaatakowana przez Związek Sowiecki. Kilka tygodni temu Hitler i Stalin potajemnie zgodzili się na porozumienie o nieokupacji zwane paktem Ribbentrop-Mołotow, chociaż Związek Radziecki odrzucał ten protokół przez dziesięciolecia.

Pod koniec II wojny światowej Polska przez dziesięciolecia znajdowała się pod rządami promoskiewskich komunistów.

Krytyka Polski ze strony Miedwiediewa pojawiła się po tym, jak został rzecznikiem Białego Domu Jen Saki Podczas swojej wizyty w Europie w tym tygodniu Biden powiedział, że odwiedzi ten kraj w celu przeprowadzenia pilnych rozmów NATO I sojusznicy europejscy.

W oświadczeniu w niedzielę wieczorem Biden powiedział, że zostanie zatrzymany w Polsce po wyjeździe do Brukseli.

Podążaj za nami Blog na żywo Aktualne informacje o konflikcie rosyjsko-ukraińskim.

4 listopada 2016 roku prezydent Rosji Władimir Putin i ówczesny premier Dmitrij Miedwiediew uczestniczyli w ceremonii otwarcia pomnika Władimira Wielkiego w Dzień Jedności Narodowej pod Kremlem w Moskwie. W poniedziałek Miedwiediew groził Polsce w długim liście na kilka dni przed wizytą prezydenta USA Joe Bidena w tym kraju.
Michael Svetlov / Getty Images

Aktualizacja 22.03.12:54 ET: Ten artykuł został zaktualizowany o dodatkowe informacje ogólne i zmieniono słowo „zagrożenie” na „alert” w nagłówku.