16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kayla Harrison dominuje Aspena Ladda w akcji PFL, woła Cris Cyborg

Kayla Harrison dominuje Aspena Ladda w akcji PFL, woła Cris Cyborg

Bretta OkamotoPisarz pracowniczy ESPN25 listopada 2023 o 01:01 ET3 minuty na przeczytanie

WASZYNGTON, DC – Potencjalna superwalka pomiędzy dwukrotną mistrzynią PFL Kaylą Harrison a mistrzynią Bellator MMA Cris Cyborg od lat ekscytuje fanów. Jednak po raz pierwszy nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało.

Harrison (16-1) z pewnością wie tyle i zaprosił Cyborg na spotkanie z nią w NFL w 2024 r. w piątek, po tym jak w swoim debiucie w 2023 r. zdominowała Aspen Ladd decyzją trzech rund.

Na początku tygodnia MMA ogłosiło, że przejęło Bellator MMA od Paramount, co oznacza, że ​​zarówno Harrison, jak i Cyborg po raz pierwszy w swojej karierze mają kontrakt z tą samą firmą. Harrison od razu wspomniał o walce z Cyborgiem po piątkowym zwycięstwie.

„PFL właśnie przejęło Bellatora” – powiedział Harrison. „Słyszałam, że w Bellatorze jest dziewczyna, która uważa, że ​​jest zła…. Dlaczego się tego nie dowiemy?”

Cyborg (27-2), który w styczniu ma walczyć zawodowo, odpowiedział X.

„Jestem kobietą (sic!). Nie dziewczyną” – napisała. „Kobiety nie nazywają siebie b—-. Jesteś zwyczajna.”

Pojedynek pomiędzy Harrisonem i Cyborgiem będzie obecnie prawdopodobnie najciekawszą walką w kobiecym MMA. Harrison, dwukrotna złota medalistka w judo, poniosła swoją pierwszą porażkę pod koniec 2022 r. z Larissą Pacheco, ale od czasu przejścia do tego sportu w 2018 r. pozostaje dominującą. Cyborg (38 l.) jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii sport sztuk walki Mieszany dla kobiet. data. W październiku została znokautowana w pierwszej rundzie obrony tytułu Bellatora przeciwko Catowi Zingano.

PFL oświadczyło, że zamierza nadal prowadzić Bellator jako odrębną ligę, ale planuje także galę między mistrzami PFL a mistrzami Bellatora na początku 2024 r., prawdopodobnie w lutym. Temat ten był poruszany przez cały wieczór podczas piątkowych finałów mistrzostw PFL 2023 w obiekcie The Anthem, gdzie firma zmierzyła się z kilkoma mistrzami na żywo po ich meczach.

READ  Odkrywanie Houston: Cyklony w centrum uwagi w 10 najlepszych pojedynkach z Cougars - CycloneFanatic.com

Oprócz wzmocnienia walk mistrz kontra mistrz, PFL wyłoniła swojego pierwszego mistrza dwóch kategorii wagowych Pacheco (22-5), który zdobył swoje drugie mistrzostwo PFL jednogłośną decyzją nad Mariną Makhnatkiną (11-4). Pacheco zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej do 155 funtów, pokonując Harrisona w 2022 roku, a w piątek dodał pas wagi piórkowej do 145 funtów. Jest także kandydatką do ostatecznej walki z Cyborgiem, chociaż PGA od dawna opowiadała się za głośną walką z Harrisonem.

W kategorii lekkiej Olivier Aubin-Mercier (21-5) zakończył swój bieg po tytuł pomimo walecznego wysiłku Claya Collarda (24-11). Aubin Mercier pokonał Collarda jednogłośną decyzją, a wszyscy trzej sędziowie punktowali 49-46. Aubin-Mercier prawdopodobnie w następnej kolejności zmierzy się z mistrzem Bellatora Usmanem Nurmagomedowem, ale publicznie rozważał przejście na emeryturę i powiedział, że przynajmniej zrobi sobie przerwę, aby spędzić czas z rodziną.

W wadze ciężkiej Renan Ferreira (12-3) pokonując Denisa Goltsova (32-8), znokautował rosyjskiego weterana parą prawych rąk zaledwie 26 sekund po drugiej rundzie. Koniec nastąpił, gdy Ferreira spędził większość pierwszego klatki na plecach, zajadając ziemię i waląc oraz broniąc prób poddania Goltsova. W następnej kolejności Ferreira może zmierzyć się z mistrzem Bellator Ryanem Baderem, choć w gronie przeciwników znajduje się także były mistrz UFC Francis Ngannou.

Rosyjski zawodnik wagi półśredniej Magomed Magomedkerimov (34-6) zdobył swoje drugie mistrzostwo PFL po gilotynie przeciwko mistrzowi z 2022 roku Sadibou Sy (16-6-2) o 1:17 w trzeciej rundzie. Było to drugie zwycięstwo Magomedkerimova nad Sy. Mógłby być trzykrotnym mistrzem NBL, gdyby problemy wizowe nie przerwały jego kampanii na rok 2022. Zmierzy się z nowo koronowanym mistrzem Bellatora Jasonem Jacksonem, który zdobył pas pokonując niepokonanego wcześniej Jarosława Amosowa.

Emba Kasanganaye (15-3) w wadze półciężkiej zaliczył jeden z najlepszych występów w swojej karierze, pokonując Josha Silveirę (12-2) przez dominującą decyzję przez pięć rund. Kasanagay wszedł jako faworyt zakładów, ale dzięki niemu wyglądało to na znacznie łatwiejsze, niż się spodziewano. Przez 25 minut konsekwentnie pokonywał Silveirę i nadal wyzywał mistrzów Bellatora Vadima Nemkowa i Ngannou.

READ  Mandel: Ostatnie pożegnanie Pac-12 było spektaklem na miarę konferencji mistrzów

Peruwiański zawodnik wagi piórkowej Jesus Pinedo (23-6-1) zakończył niesamowitą kampanię w 2023 roku zwycięstwem w trzeciej rundzie nad Gabrielem Bragą (12-1). Walka zakończyła się kontrowersjami, kiedy sędzia Fernando Yamasaki zarządził zatrzymanie przez TKO, podczas gdy Braga ukrywał uderzenia wzdłuż klatki. Choć Braga wyraźnie doznała kontuzji lewym sierpem i latającym kolanem, nie wyglądało na to, że to już koniec. Był to jednak świetny występ Pinedo, który w tym roku pokonał także Bubbę Jenkinsa i Brendana Loughnane’a. Zmierzy się z jednym z najbardziej dominujących mistrzów w historii Bellatora, królem wagi piórkowej Patricio Pitbullem.