24 kwietnia, 2024

Kawakami: Inside the Warriors 'Game 5 planuje uruchomić Lakers

SAN FRANCISCO – Draymond Green i Stephen Curry rozpoczęli w środę bieg o życie dynastii i będą go kontynuować, dopóki ta seria, ten postseason i cała ta sprawa się nie skończy. Biegnij, aż ktoś ich zatrzyma lub skończy się czas. Desperacko biegnij. Biegnę z intencją. Biegnij i zobaczmy, kto może ich powstrzymać.

Warriors wpadli na Lakers w Game Five. Zderzyli się z Lakersami. Przebiegli przez Lakers. Sprawili, że Lakers biegną za nimi. Dobiegną do Game 6, a jeśli przeżyją, będą biegać więcej w Game 7. Ktokolwiek pozostanie na mecie, dumny i dyszący, przeżyje drugą rundę.

Mówiąc dokładniej, Draymond, Curry, Andrew Wiggins, Gary Payton II i Jordan Poole wycofali się, zamieniając grę 5 w wyścig na cztery kwarty i powstrzymując LeBrona Jamesa, Anthony’ego Davisa i Lakersów, aby wygrać 121-106 w Chase Centrum. Oczywiście Lakers nadal prowadzą 3-2 i mogą wyeliminować Warriors w piątek w Los Angeles, ponieważ Warriors przegrali gry 3 i 4, aby postawić się w tej trudnej sytuacji.

Ale wśród wielu bardzo skutecznych strategicznych poprawek Game 5, ostre i zdeterminowane wysiłki Warriors, aby złapać każde odbicie i zacząć biegać, wydają się mieć największy potencjalny duży wpływ na obraz. Naprawdę, może to sprowadzić się do zespołu, który wciąż ma nogi w późniejszych rundach tej walki o tytuł. A Warriors chcą jak najlepiej wykorzystać LeBrona i Davisa (jeśli wszystko jest w porządku po tym, jak został uderzony w twarz i opuścił mecz na początku czwartej kwarty w środę).

„Chcemy popchnąć ich chłopaków” – powiedział mi Steve Kerr po konferencji prasowej. „Jestem pewien, że czują to samo. W ostatnim meczu wystawiali Steve’a na wszystkie te strzały, więc próbują zmęczyć Steve’a. Próbujemy zmęczyć Davisa i LeBrona. To długa seria. Więc to trochę wyniszczająca bitwa i musimy po prostu podkręcać tempo”.

Oficjalne statystyki mówią, że Warriors zdobyli 13 szybkich break pointów. Lakers zdobyli 15 punktów. Ale szybkość gry Warriors przekracza tę surową sumę. Gdy Draymond leciał po boisku z pełną prędkością, nie tylko Davis i LeBron wymusili biegi, ale także Lakers wymusili awaryjną obronę, która nie była do końca zmapowana, nawet gdy odzyskali posiadanie połowy boiska.

READ  Kolejny rozgrywający Dolphin odchodzi z kontuzją głowy

„Przyspiesz tempo, ponieważ są świetną drużyną defensywną” – powiedział Kerr. „Za każdym razem, gdy gramy dobrą drużynę w połowie, musisz wyjść i pobiec, aby stworzyć przewagę, aby nie natknąć się na ustawioną obronę. Myślałem, że chłopaki nadali ton w pierwszej połowie. Draymond prowadził piłka szalała, Steve też, chłopaki biegali w arkadach.

„Szybkie punkty przebicia nigdy nie opowiadają historii. Czasami po prostu pchniesz piłkę do przodu, co tworzy obronę połączoną z okazjonalnymi meczami, a potem piłka obraca się i ktoś rzuca otwarte spojrzenie. Może nie jest to szybkie wiadro, ale jest to wiadro w wyniku tempa”.

Warriors mogą grać szybciej dzięki nowemu wyjściowemu składowi juniorów (po raz pierwszy wprowadzony w grze 4), który zmienia Gary’ego Paytona II w Kevona Looneya. Mimo że Payton nie jest budowniczym ofensywnym, zwiększa swoją szybkość, grając tak świetną obronę, co pomaga Warriors uniknąć zbyt częstego spieprzenia Lakers i zbyt częstego przerywania gry. A GP2 (25-plus najlepszy mecz w ciągu 27 minut) jest również świetnym biegaczem, albo kończąc szybką przerwę (zdobywając 13 punktów), albo ciągnąc ze sobą zawodnika Lakers z pełną prędkością przez całą drogę. podłoga.

Warriors próbują zwiększyć obciążenie Davisa również na połowie kortu, przeciągając go na każdy mecz typu pick-and-roll curry, który ciągnie go do linii za 3 punkty. W środę te tory otworzyły się dla kierowców Draymonda (20 punktów w środę po zdobyciu łącznie 27 w pierwszych czterech grach serii), średniego Wigginsa (25 punktów za strzelanie 10 z 18) i trochę. Ożywił występ Paula, który trafił tylko 5 ze swoich 14 strzałów, ale był w tym samym rytmie przez cały mecz.

Czy to wszystko wymagało trochę soku Lakers? W drugiej połowie Davis zdobył tylko 5 punktów i miał -8 na 12 minut przed opuszczeniem gry. LeBron był dobry przez całą swoją kadencję, ale gra kolejne 39 minut w Game 5 po rozegraniu 43 minut w Game 4. Wielkie działa Warriors również grają ciężkie minuty, ale być może straty wpłyną inaczej na większych i potężniejszych Lakers.

READ  Oceny zawodników USMNT World Cup vs. Walia: Tyler Adams wyróżnia się, gdy faul Walkera Zimmermana kosztuje USA

Tak czy inaczej, Warriors są zdeterminowani, aby utrzymać passę czterech kwart. Być może od tego zależy kontynuacja tej epoki. A czterokrotni bohaterowie nie umierają tak łatwo. Wtedy naprawdę zaczęli biegać.

„Myślę, że to głównie ode mnie zależy, Draymond, (Poole), kiedy tam jest, aby to zrobić, popchnąć go” – powiedział Curry. „Ale to jest po prostu ważne, ponieważ czasami są świetną drużyną z M. Wywierają na tobie dużą presję w ataku. Więc staraj się stworzyć jakąkolwiek przewagę, jaką możesz. To wielka rzecz. Częścią tego jest po prostu próbując usunąć ich z linii faulu tak bardzo, jak to możliwe, tylko dlatego, że spowalnia to grę i daje im darmowe punkty oraz osłabia ich obronę.

„Więc chcesz się zatrzymać, ale nawet jeśli strzelą gola, naszą przewagą w serii jest nasza szybkość i fakt, że mogę pchać, Draymond może pchać, (Poole) może pchać, mamy chłopaków biegnących w pas ruchu, odstępy między podłogami. Trudno to zrobić.” , ale pomaga nam przeciwdziałać temu, co robią tak dobrze”.

Mała jednostka z piłką ma również inny efekt: praktycznie eliminuje najlepszego obrońcę Lakersów, Jareda Vanderbilta, z akcji (tylko 11 minut w środę), ponieważ Warriors po prostu go nie bronią, co całkowicie psuje ofensywę Lakersów . To stawia Dennisa Schroedera w większej roli, a ofensywa Warriors jest w tym dobra.

Dodatkowo w grze 5 Warriors skupili się na próbie powstrzymania Curry’ego przed pick-and-rollem, na czym Lakers skupili się w grze 4, zmuszając Curry’ego do ciągłego wyróżniania się przeciwko LeBronowi i innym strzelcom. W środę Warriors walczyli przez ekrany zamiast przełączać się, co przez większość czasu utrzymywało Curry’ego na swoim człowieku.

„Dzisiejszej nocy poradziliśmy sobie lepiej” – powiedział Kerr. „Nie boimy się, że Steph zmieni przetwornik, ponieważ jest tak silny. Jest innym facetem niż osiem czy siedem lat temu. Ale jeśli uda nam się tego uniknąć, może uda nam się też tego uniknąć i nie pozwolić im umieścić go w podnieś i przeturlaj się w kółko”.

READ  Padres i Juan Soto osiągają porozumienie o wartości 23 milionów dolarów, aby uniknąć arbitrażu

Warriors prawie na pewno nie będą w stanie zrobić tego wszystkiego w Los Angeles w piątek. Lakers będą grać lepiej. Bardziej prawdopodobne jest, że gracz roleplayer zrobi coś zaskakującego w domu niż w trasie, tak jak Lonnie Walker IV zdobył 15 punktów w czwartej kwarcie w Game 4 na Crypto.com Arena. Ale Warriors myślą, że mają coś z GP2 w wyjściowym składzie i sprzymierzają się z D’Angelo Russellem. Wiedzą, że mogą rządzić Lakersami. Nie wiedzą, czy wygrają Game 6, ale tak jak w wielu seriach przed tą, Warriors opracowali kilka rozwiązań, które kochają.

Hej, uniknęli eliminacji, nie mając nawet wielu strzałów z zewnątrz od Curry’ego i Klaya Thompsona. Po strzelaninie dla obu z nich w Game 4, żaden nie był gorący w Game 5. Curry miał tylko 3 z 11 rzutów za 3 punkty w środę, a Clay był tylko 3 z 12 w klasyfikacji generalnej. Czy mogli się spodziewać, że jeden lub obaj bracia Splash wkrótce będą wielcy?

„Wciąż czekamy na ten mecz, co jest świetnym znakiem” – powiedział Kerr. „Myślę, że zagraliśmy dziś dobrze, ale nie najlepiej. Możemy zagrać lepiej. Możemy być ostrzejsi. Ale w dzisiejszym meczu podobało mi się to, że nie spudłowaliśmy. Myślę, że oddali 15 rzutów wolnych, co było równe. 15.” „Też. I przez większość czasu dbaliśmy o piłkę i odbijaliśmy się. I to były klucze. Jeśli zrobimy te rzeczy, możemy wygrać bez względu na to, czy wyjdziemy, czy nie. Ale jeśli zrobimy te rzeczy i życzymy gorącej nocy zdjęciowej, jesteśmy w dobrej formie”.

Wojownicy jeszcze nie skończyli. Koniec może nadejść szybko, a może go nie być. Ale można było to zobaczyć w ich oczach i sposobie, w jaki zaatakowali tę grę: Warriors nie skończyli biec, ponieważ nie skończyli biec. A im szybciej pójdą, tym trudniej będzie Lakersom pokonać ich na dobre.

(Zdjęcie: Theron W. Henderson/Getty Images)