3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Katie Couric ogłasza swoją diagnozę raka piersi

Katie Couric ogłasza swoją diagnozę raka piersi

Latem u Katie Couric zdiagnozowano raka piersi, po czym przeszła operację i radioterapię, która zakończyła się w tym tygodniu.

Jak wyjaśnił spiker „Wieczór CBS” i „Dzisiaj” jednocześnie artykuł Opublikowana w środę przez Katie Couric Media, gdzie po raz pierwszy podzieliła się diagnozą, Couric dowiedziała się o raku po mammografii w czerwcu. Opuściła rutynowe badanie kontrolne, które powinno mieć miejsce osiem miesięcy po wybuchu pandemii.

„Tym razem spóźniam się sześć miesięcy. Wzdrygam się na myśl o tym, co by się stało, gdybym odkładała to dłużej” – napisała, zachęcając ludzi do wzięcia udziału w ich ofertach specjalnych i zaplanowania dodatkowych przesłuchań w razie potrzeby.

W swoim osobistym artykule, w swoim artykule i poza nim Instagram65-letnia Couric podzieliła się informacjami o rozprzestrzenianiu się raka piersi.

„Co dwie minuty u kobiety diagnozowany jest rak piersi w Stanach Zjednoczonych. 21 czerwca stała się jedną z nich” – napisała w poście w mediach społecznościowych, który opublikowała w środę rano. „Kiedy zbliżamy się do miesiąca #BreastCancerAwarenessMonth, chciałam podzielić się z wami moją osobistą historią i zachęcić do poddania się testom i zrozumienia, że ​​możesz należeć do kategorii kobiet, które potrzebują czegoś więcej niż mammografia”.

Członkowie rodziny Couric cierpieli w przeszłości na różne formy raka, w tym kilku najbliższych krewnych. W 1998 roku mąż dziennikarza Jaya Monahana zmarł na raka okrężnicy w stadium 4 w wieku 42 lat. Jej siostra Emily zmarła na raka trzustki, gdy miała 54 lata, au jej matki i ojca zdiagnozowano odpowiednio chłoniaka nieziarniczego i raka prostaty.

Pomimo historii medycznej jej rodziny, Couric powiedziała, że ​​początkowo była zaskoczona swoją diagnozą, ponieważ rak piersi „był nowy”. Później dowiedziałem się, że 85% osób z tym schorzeniem w Stanach Zjednoczonych nie ma historii rodzinnej.

Katie Couric w rozmowie z Judy Kantor
Katie Couric odwiedza 92NY 12 września 2022 r. w Nowym Jorku.

SantiagoFelipe.com / Getty Images


„Ludzie, którzy doświadczają raka, niezależnie od tego, czy są pacjentami, czy opiekunami, naprawdę potrzebują wsparcia innych pacjentów, którzy tam byli” Powiedział Couric podczas swojego występu w „CBS Mornings” w 2019 roku.

„Dopóki przez to nie przechodzisz, tak naprawdę nie rozumiesz, jak to jest” – kontynuowała. „Pamiętam, jak Jay powiedział do mnie: „Rak to najbardziej samotne doświadczenie na świecie”. Tak mnie to zasmuciło, że nie mogłem na to poradzić, po prostu czuł się tak samotny”.

Ostatnia runda promieniowania Couric miała miejsce we wtorek.

„Moja lewa pierś wygląda, jakbym opalała się topless, ale poza tym po prostu czułam się tak dobrze” – powiedziała.

READ  Reakcja Jeremy'ego Stronga na śmiertelny strzał „Sukcesji” – Różne