3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kasia Wasic uhonorowana tytułem 10 najlepszych polskich sportowców podczas Polish Awards

Kasia Wasic uhonorowana tytułem 10 najlepszych polskich sportowców podczas Polish Awards

Katarzyna (Kasia) Wasik Odrodziła się jako elitarna pływaczka świata na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – jej czwarta.

Ale ona nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. W rzeczywistości staje się jeszcze szybsza i wreszcie zaczyna być rozpoznawana jako jedna Najlepsi biegacze na świecie.

W tym tygodniu Wasic został uhonorowany jako jeden z 10 najlepszych polskich sportowców 2022 roku na festiwalu Najlepszy Polski Sportowiec Roku. Podczas ceremonii wręczenia nagród nominowano dwudziestu sześciu sportowców, a 10 najlepszych zostało uhonorowanych.

Wasic powiedział, że najlepszą częścią honoru było głosowanie fanów. W ogólnopolskich sondażach zajął ósme miejsce.

„Chociaż pływanie nie jest w Polsce zbyt mocno promowane, to kibice docenili moje osiągnięcia” – powiedziała Kasia Wasic. Świat pływania. „Fakt, że dostałem tę nagrodę za to, co zrobiłem w tym roku na basenie i zostało to docenione przez fanów, jest dla mnie całym światem. Daje mi wielkiego kopa, aby mój kraj był dumny w nadchodzącym sezonie.

Wasik miał jeden ze swoich najlepszych lat w basenie w 2022 roku.

Uzyskał 23,55 sekundy, aby zdobyć srebro na Mistrzostwach Świata FINA na Krótkim Kursie 2022. Wcześniej w tym roku pojechał 23.10 na przystanek FINA World Cup Indianapolis

Listopad, szósty najszybszy czas w historii, pomógł mu znaleźć się na najlepszej pozycji w silnym świecie krótkiego kursu.

Wcześniej w tym roku Kasia Wasic, która trenuje w Las Vegas, startowała w czerwcowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, wygrywając 50 free w 24.17.

Ale zdobyła srebro na 50 metrów stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata 2022 (długa trasa) w Budapeszcie, stając się pierwszą polską pływaczką, która zdobyła medal na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 24,18.

Daje to parę srebrnych medali mistrzostw świata, tytuł narodowy USA i kilka zwycięstw w Pucharze Świata FINA. Niezły sposób na odrodzenie olimpijskie.

READ  Zełenski spotkał się z prezydentem Polski, który właśnie wrócił z Waszyngtonu