3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kanada wyśle ​​do Polski 40 inżynierów bojowych, aby szkolili ukraińskich żołnierzy

Kanada wyśle ​​do Polski 40 inżynierów bojowych, aby szkolili ukraińskich żołnierzy

WARSZAWA, 11 października (Reuters) – Kanada poinformowała we wtorek, że wyśle ​​40 kolejnych inżynierów bojowych, aby wesprzeć polskie wysiłki w szkoleniu sił ukraińskich w ramach zobowiązania do zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Kanadyjskie Siły Zbrojne od 2015 roku przeszkoliły 33 000 ukraińskiego personelu wojskowego i bezpieczeństwa, ale od lutego zawiesiły niektóre aspekty inicjatywy szkoleniowej.

„Dzisiaj kanadyjski minister obrony Anita Anand ogłasza, że ​​Kanada wyśle ​​do Polski około 40 inżynierów bojowych w nadchodzących tygodniach, aby wesprzeć polskie siły w szkoleniu ukraińskich saperów w zakresie rozpoznania inżynieryjnego, materiałów wybuchowych, wydobycia i rozminowywania” – powiedziała kanadyjska minister obrony Anita Anand. konferencji prasowej. W Warszawie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Siły Kanadyjskie wspierały polskie wojsko i rząd we wspieraniu ośrodków dla uchodźców oraz wspierały programy szkoleniowe w Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe szkolenie będzie „uzupełniać kanadyjskie szkolenie dla ukraińskiego personelu i kanadyjskie szkolenie dla ukraińskiego personelu w zakresie użycia haubic M777, które przekazaliśmy Ukraińcom” – powiedział Anand.

Rosja zesłała w poniedziałek pociski manewrujące na ukraińskie miasta, co Stany Zjednoczone nazwały „horrendalnymi atakami”, zabijając cywilów i odcinając dostawy energii elektrycznej, podczas najbardziej rozpowszechnionych nalotów od początku wojny w lutym.

„Kanada z całego serca potępia te brutalne ataki na cele cywilne i infrastrukturę” – powiedział Anand dziennikarzom na późniejszym spotkaniu. „Te strajki są zbrodnią wojenną”.

Rosja nazywa swoje działania na Ukrainie „operacją specjalną”, której celem nie jest inwazja na region, ale zniszczenie potencjału militarnego jej południowego sąsiada i przechwycenie tego, co uważa za niebezpiecznych nacjonalistów. Zaprzeczyła jakiemukolwiek celowemu atakowi na ludność cywilną.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Kuby Stesickiego, Joanny Plusińskiej i Alana Charlisha; Montaż Susan Fenton, William McLean

READ  Boże Narodzenie w PRL - WSJ

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.