3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Jeden z największych, jakie kiedykolwiek zarejestrowano”

„Jeden z największych, jakie kiedykolwiek zarejestrowano”

Dziwne ale prawdziwe

PRZERWA NA UDERZENIE: Naukowcy ostrzegają, że Słońce właśnie wyzwoliło najpotężniejszy rozbłysk słoneczny od sześciu lat, niszcząc częstotliwości radiowe i może uderzyć w Ziemię w ciągu kilku dni.

„To prawdopodobnie jedno z największych zarejestrowanych kiedykolwiek wydarzeń związanych z radiem słonecznym”. NOAA napisała w czwartek w raporcie Odnośnie rozbłysków powstających w wyniku lokalnych eksplozji na powierzchni Słońca Wydalaj intensywne wybuchy promieniowania elektromagnetycznego.

To niepokojące wydarzenie słoneczne miało miejsce w czwartek po erupcji aktywnej plamy słonecznej AR 3514 wraz z dużym rozbłyskiem o wielkości X,28 – Najsilniejsza odmiana, jaką może wyprodukować słońceJak widać na złowieszczych zdjęciach wykonanych przez Obserwatorium Dynamiki Słońca NASA.

Była to najintensywniejsza eksplozja, jaką wywołała nasza gwiazda od września 2017 roku.

Ten katastrofalny wybuch gwiazd wygenerował ogromną ilość promieniowania, powodując masową awarię radia w Ameryce Południowej, powodując przerwanie, a nawet całkowitą utratę sygnałów radiowych na kilka godzin.

chwila, Kilka części Stanów Zjednoczonych Doświadczyli przerwy w dostawie prądu krótkofalowego.

Widok na rozbłysk słoneczny, którego szczyt nastąpił wczoraj o 12:02. NASA/SDO

Niestety, to tylko wierzchołek góry lodowej geomagnetycznej.

W tym samym czasie Słońce wytworzyło koronalny wyrzut masy (CME) – przypominający chmurę wyrzut plazmy i pola magnetycznego z zewnętrznej warstwy atmosfery gwiazdy – który naukowcy mogliby skierować w stronę Ziemi.

Jeśli tak się stanie, 17 grudnia możemy spodziewać się burzy geomagnetycznej.

Te burze słoneczne mogą potencjalnie uszkodzić satelity i spowodować trwające miesiące przerwy w dostawie prądu na Ziemi, powodujące szkody warte miliardy dolarów.

według Ostatnie badaniaTo zjawisko geomagnetyczne może… Nawet wyłączając systemy kolejowe Zmieniając sygnały kolejowe z czerwonego na zielone, jak w thrillerze o apokalipsie Rolanda Emmericha.

Na szczęście naukowcy spodziewają się, że nasza burza będzie miała prawdopodobnie niewielki charakter i co najwyżej spowoduje między innymi wahania w sieci energetycznej i przerwy w komunikacji bezprzewodowej.

READ  Teleskop Hubble'a rejestruje surrealistyczne zderzenie galaktyk

Mówiąc jaśniej, wyrzut koronalny może doładować zorzę polarną, co oznacza, że ​​może Daj mieszkańcom Nowej Anglii widok na zorzę polarną.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/15/lifestyle/powerful-solar-flare-knocks-out-radio-one-of-the-largest-ever-recorded/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania