23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Japoński lądownik księżycowy SLIM wykonuje ostatnie zdjęcia przed wejściem w fazę bezczynności (zdjęcia)

Japoński lądownik księżycowy SLIM wykonuje ostatnie zdjęcia przed wejściem w fazę bezczynności (zdjęcia)

Historyczny japoński lądownik księżycowy SLIM wycofał się przed potencjalnie kończącą misję zimną księżycową nocą – ale nie wcześniej niż przed wykonaniem ostatecznych zdjęć i mnóstwa danych naukowych.

System SLIM, czyli „Smart Lander for Investigating Moon”, pomyślnie wylądował dokładnie na krawędzi wulkanu Cheoli. 19 styczniaPomimo problemów z silnikiem, które doprowadziły do ​​lądowania z opuszczonym nosem. W rezultacie ogniwa słoneczne statku kosmicznego są skierowane na zachód i nie są w stanie odbierać oczekiwanego poziomu światła słonecznego, co początkowo odcina na bardzo krótki czas operacje na powierzchni Księżyca. Ale Slim zwycięża Obudziłem się jakieś 10 dni po wylądowaniugdy wreszcie na jego panele zaświeciło słońce.

Powiązany: Japoński lądownik księżycowy SLIM sfotografowany na powierzchni Księżyca – na jego nosie (zdjęcie)

Zdjęcie powierzchni Księżyca wykonane przez japoński lądownik księżycowy SLIM. Ze względu na zmieniające się w czasie warunki promieniowania słonecznego niektóre skały, które będą monitorowane, zostały zmienione i dodane. (Zdjęcie: Japońska Agencja Badań Kosmicznych, Uniwersytet Ritsumeikan, Uniwersytet Aizu)

Japońska Agencja Badań Kosmicznych (JAXA)JAXAktóra obsługuje SLIM, spędziła ostatnie dni na skanowaniu Księżyca blisko powierzchni za pomocą kamery wielopasmowej (MBC) znajdującej się na statku kosmicznym, aby poznać jego skład.