18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak Magnus Carlsen pokonał 2,5-punktowy deficyt i wygrał Superbet Rapid and Blitz Poland – Pierwszy Post

Jak Magnus Carlsen pokonał 2,5-punktowy deficyt i wygrał Superbet Rapid and Blitz Poland – Pierwszy Post

Magnus Carlsen zdobywa zwycięstwo w Superbet Rapid i Blitz Poland. Zdjęcie: X/GrandChessTour

Ostatniego dnia akcji podczas zawodów SuperPet Rapid and Blitz w Polsce Magnus Carlsen stanął przed niemożliwym do wykonania zadaniem. Skończył zaledwie dziewięć rund przed chińskim arcymistrzem Wei Yi o 2,5 punktu.

Norweg w odważnej serii wygrał dziewięć meczów z trzema Hindusami, awansując o 0,5 punktu i zdobywając tytuł w Warszawie. Dzięki temu Carlson wygrał siedem turniejów z rzędu – finał Champions Chess Tour, World Rapid Championship, World Blitz Championship, Chessable Masters, Freestyle Chess GOAT Challenge, Krenke Chess Classic, a teraz Superbet Rapid & Blitz Poland.

Carlson, starszy z grupy 10 graczy, wyraził chęć „nauczenia innych kilku rzeczy”. W wydarzeniu bierze udział trzech Hindusów – pretendent do mistrzostwa świata w szachach T Gukesh, R Pragnananda i Arjun Erikaisi – oprócz czołowych arcymistrzów, takich jak Anish Giri, Nodirbek Abdusatorov i Vincent Keimer. Ale to nie miało znaczenia, gdy Carlson płynął po zwycięstwo.

„Wiedziałem, że jeśli będę miał dobry dzień, dostanę szansę i od drugiego meczu czułem, że jestem znacznie spokojniejszy niż wczoraj. Pomyślałem więc, że mam szansę. Wiedziałem też, że robiłem to już wcześniej w turnieju World Blitz 2017. Miałem 2,5 punktu straty do Karjakina i schrzaniłem wszystko w czterech meczach, więc było fajnie i czułem się dzisiaj bardzo spokojny” – powiedział później Carlson.

Chińczyk Wei Yi musiał jednak zadowolić się drugim miejscem z pięcioma punktami po dziewięciu ostatnich meczach.

Po zwycięstwie jeden po drugim Norweg wygrał siedem i zremisował dwa, zdobywając magiczne 26 punktów i mając pół punktu przewagi nad Wei Yi w klasyfikacji generalnej.

Polak Duda Jan-Kryzstof zachował rumieńce na ostatnim miejscu i zajął trzecie miejsce z 19,5 punktami.

Erikaisi Arjun zajął piąte miejsce z 18 punktami, przed Nodirbekiem Abdusatoro z 17,5. Kirill Shevchenkov zajął szóste miejsce z 17 punktami, zajmując siódme miejsce z trzema imponującymi zwycięstwami w dniu otwarcia.

READ  Gospodarka Polski jest odzwierciedleniem zmagań Europy. Inwestorzy powinni być ostrożni.

Niemiec Vincent Keimer zajął 9. miejsce, mając 13,5 punktu przewagi nad rywalem z mistrzostw świata de Gugeschem.

Ostateczne rezultaty: 1. Magnusa Carlsena 26; 2. Wei Yi 25,5; 3. Duda 19,5; 4. Pragnananda 19; 5. Arjun 18; 5.. Abdusatorow 17,5; 7. Szewczenko 15; 8.Chrystus 14; 9. Keymera 13,5; 10. Gukesz 12.5.

Znajdź nas na YouTube

Rejestr