24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak lotnisko w Rochester poradzi sobie z zaćmieniem słońca?

Jak lotnisko w Rochester poradzi sobie z zaćmieniem słońca?

Zespół News10NBC dostarcza najświeższych wiadomości, szczegółów ruchu drogowego i pogody.

W przeważającej części 8 kwietnia na międzynarodowym lotnisku Frederick Douglass Greater Rochester wszystko będzie działać jak zwykle, ale to nie znaczy, że osoby nim zarządzające nie planowały od miesięcy, aby wszystko przebiegło tak sprawnie, jak to możliwe. .

„Spodziewamy się 42 odlotów i 42 przylotów, czyli tyle samo, co w zwykły poniedziałkowy dzień podróży” – wyjaśnia dyrektor lotniska Andy Moore. Ale to, co wydarzy się w poniedziałek w środku dnia, nie jest normalne. „Cztery osoby przyjeżdżają do Rochester między 14:00 a 16:30” – mówi Moore. Nie oczekuje się, że żaden z lotów przeleci nad Rochester o całkowitym zaplanowanym czasie, czyli o 15:20. Jednakże kontrolerzy ruchu lotniczego, strażacy na lotnisku oraz osoby utrzymujące teren i pasy startowe są gotowe, gdy zapadnie zmrok.

„Będziemy ręcznie włączać światła na rampie komercyjnej lotniska, upewniając się, że światła w naszych garażach są włączone, a także współpracujemy z kontrolą ruchu lotniczego, aby upewnić się, że światła naszej drogi kołowania i pasa startowego są włączone w razie potrzeby” – wyjaśnia Moore.

Trudno określić, czy zaćmienie doprowadziło do wzrostu liczby osób przylatujących do naszego obszaru, ponieważ koliduje to z zazwyczaj jednym z najbardziej pracowitych lotniczych tygodni w roku. „Wszyscy wracają z ferii wiosennych, powiedzmy w sobotę lub niedzielę przed zaćmieniem” – mówi Moore. „Trudno powiedzieć, czy rzeczywiście wracają, bo tu mieszkają, czy też z powodu zaćmienia. „

Jeśli planujesz podróżować z lotniska w dniu zaćmienia, Moore sugeruje przybycie na miejsce wcześniej, zabranie okularów i obserwowanie zaćmienia ze szczytu parkingu lub jednego z lotnisk.