22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

j hope of bts jack in the box interview rolling stone jhope jitb

J-Hope BTS na ich nowym albumie Jack in the Box, Lollapalooza i nie tylko

RM, Jin, Suga, J-NadziejaJimin, V i Jung Kook byli oficjalnie razem jako BTS Od 2013 roku niestrudzenie pracując jednocześnie stając się Największy zespół na świecie. Grupa ogłosiła niedawno, że wspólnie rozpocznie nowy rozdział, który obecnie koncentruje się na indywidualnych działaniach. Chociaż poszczególni członkowie wydawali w przeszłości mixtape’y lub single, żaden z nich nie wydał jeszcze oficjalnie pełnowymiarowego solowego albumu.

Na pierwszy rzut oka J-Hope może wydawać się najbardziej życzliwym i optymistycznym członkiem BTSZawsze wielki uśmiech na twarzy. Ale jest w tym o wiele więcej niż na pierwszy rzut oka. Jest głównym tancerzem zespołu, ale jest również zaangażowany w proces twórczy każdego albumu BTS. Przywiązuje dużą wagę do swojego zawodu, nie boi się eksperymentować.

Swoim nowym albumem Jack w pudełkuJ-Hope – urodzony jako Jeong Hoseok – zamienia się w introspekcję, pokazując ciemniejszą stronę swojej osobowości, nie wspominając o jego wielowymiarowości. z „jeszczePrzedpremierowy utwór rockowo-hiphopowy zaskoczył publiczność, a nawet inny zespół RM swoim podejściem (tytuł albumu to gra na Pandory’s Box, która zainspirowała również jego pseudonim sceniczny).

Rozmawiając z tocząca się skała Po koreańsku, przez Zoom, 28-latek zagłębił się w proces twórczy i co Jack w pudełku Oznacza jego i jego tożsamość.

Cały świat zaraz usłyszy Jack w pudełku. Jak się czujesz?
Jest na wpół zdenerwowana, na wpół podekscytowana. Ponieważ jestem pierwszym, który jedzie sam, czuję poczucie odpowiedzialności i na pewno jest też pewna presja. Jack w pudełku Wypełniony tylko rzeczami, które osobiście chciałem zrobić, prawie do tego stopnia, że ​​zaczynam się martwić: „Czy za bardzo skupiłem się na tym, co chciałem zrobić?”. [Laughs.] Myślę, że stąd połowa stresu. Ten album ma dla mnie duże znaczenie i przez większość czasu jestem bardzo dumny i podekscytowany jego wydaniem.

Chociaż członkowie BTS wydali w przeszłości mixtape’y i single, jesteś pierwszym, który wydał pełnowymiarowy solowy album. Jak zaszła ta decyzja?
Zamiast myśleć o tym, kto wyjdzie pierwszy, promując się jako BTS, ciągle zadawałem sobie pytanie: „Jaką muzykę mogę robić jako J-Hope z BTS?” Zawsze zadaję sobie to pytanie i wytrwale obmyślam plan. Myślę, że robiąc to, oczywiście mój [2018] mieszana taśma świat nadziei Wyszedł… I po dalszych rozważaniach zdałem sobie sprawę, że chcę pokazać więcej tańca, który można uznać za główną podstawę dla mnie. Doprowadziło to do powstania [2019 solo single] „Zupa z makaronem z kurczaka”, która zawiera więcej tego. Zaczynam myśleć, że J-Hope musi wykazywać więcej szczerości w muzyce i na tym się skupiłem, gdy się zbliżyłem Jack w pudełku. Myślę, że jeśli chodzi o wyczucie czasu, skończyłem jako numer jeden, ponieważ ciągle się przygotowywałem. Do projektu nie podeszłam z chęcią bycia pierwszą w mojej głowie.

Od kiedy Jack w pudełku Czy to było w trakcie tworzenia? Wspomniałeś w przeszłości, że zawsze masz jakiś plan, a na ostatnim V Live potwierdziłeś, że okładka zeszłorocznej pełnej wersji „Blue Side” była trochę spoilerem dla tego albumu, z Jack w pudełku Ilustracja i napis „Puszka Pandory”.
Koncepcja Jack-in-the-Box jest ściśle związana z moim pseudonimem scenicznym, więc myślę, że pomysł, który zawsze miałem w tylnej kieszeni. Zawsze od dawna czułem potrzebę obiektywnego odsłonięcia muzyki związanej z Jack in the Box. Puszka Pandory jest również analogią do mojego imienia. „Kiedy mogę to edytować? Kiedy mogę utworzyć album z tymi elementami?” Te pytania zawsze krążyły w mojej głowie. Chciałem zawrzeć spoilery na te tematy w szacie graficznej „Niebieskiej strony” i podczas mojej dyskusji z artystą stojącym za pracą wyraźnie stwierdziłem, że chcę je uwzględnić. Takie było moje podejście, kiedy składałem album i jego utwory.

READ  Dobry film umarł z powodu Sarkaru Vari Pata.

Pokazałeś ciemniejsze strony siebie w utworach takich jak „1Verse” z 2015 roku. Nawet z świat nadzieiChociaż wizualnie mogą wydawać się kolorowe, teksty pokazują głębię. Jak zdecydowaliście się stać mroczniejsi i wizualnie ciężsi z „więcej” i pełnym albumem?
Po pierwsze, jak definiujesz „1wers”? [Laughs.]

Wydaje mi się, że wygląda to tak: Chociaż jestem częścią BTS od 10 lat, wiele doświadczyłem. Mając to na uwadze, są oczywiście historie, które chcę opowiedzieć i zdałem sobie sprawę, że może być trudno opowiedzieć niektóre z nich poprzez muzykę z wizerunkiem i obecną atmosferą J-Hope. Poczułem potrzebę pokazania moich ciemnych stron… i myślę, że naprawdę chciałem zrobić coś takiego. Chciałem, żeby ludzie zdali sobie sprawę, że J-Hope to nie tylko jasne rzeczy. Potrafi wykonać te koncepcje i ma szeroki zakres. Chciałem zwrócić uwagę na tę umiejętność rzucając sobie wyzwanie. Nie myślałem dużo o przyszłości.

Po prostu skupiłem się całkowicie na tym, co chciałem zrobić, co chciałem wyrazić, co chciałem pokazać. To był główny cel i Jack w pudełku Te surowe przedmioty. Kiedy ten album jest „otwarty”, trochę się martwię, ponieważ zawiera tylko to, co chcę zrobić. [Smiles.] Jestem ciekaw, jak ludzie zareagują. Ale naprawdę chcę powiedzieć, że album jest pełen mojej duszy i szczerości. W ten sposób jest to wyjątkowy album, który jest bardzo wymowny, ponieważ pod względem muzycznym byłby to krok naprzód dla J-Hope.

W przypadku melodii jako podstawy używasz bardziej starego brzmienia hip-hopu; „Co jeśli…” nawet sampli „Shimi Shimi Ya” Ol’ Dirty Bastard. Co sprawiło, że chciałeś skierować album w tym kierunku?
Kiedy usłyszysz muzykę, będziesz wiedział, ale ten dźwięk jest moim fundamentem. Muzyka, której słuchałem podczas tańca [dances]ten klimat jaki miałem… To właśnie wyrażam w muzyce, to było w niej zawarte Jack w pudełku, wracając do tego, co chciałem zrobić, co mogę zrobić, jako moja zasada. Myślę, że dzięki temu staje się bardziej szczery, bardziej w stylu J-Hope, podczas gdy wizualnie mogę pokazać coś zupełnie innego. Myślę, że album zawiera elementy, które są atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo. Myślę, że dla fanów na pewno są elementy, które uznają za bardzo J-Hope.

READ  Minionki: The Rise of Gru bije rekordy kasowe

Kiedy pojawiło się „więcej”, niektórzy byli zszokowani. „J-Hope? J-Hope gra taką muzykę? Rock? Emo? Hip-hop? Emo rock? „Ale myślę, że jeśli posłuchasz albumu, zaczniesz zdawać sobie sprawę, że istnieje wyraźny powód, dla którego J-Hope wybrał taką muzykę, dlaczego wybrał ten utwór, dlaczego wybrał tę linię.

Jack w Box zawiera dwa tytułowe utwory, „więcej” i „podpalenie”. [In the Korean music industry, “title track” is often used to describe the lead track of an album, regardless of whether the track shares a title with the album.] Wspomniałeś, że byłeś zaskoczony, gdy jako jeden z nich wybrano „Więcej”. Jak zdecydowałeś, że „Arson” będzie drugą piosenką?
Jak tylko to usłyszałem, poczułem się tak, jakby miał być. Wkładam w tę piosenkę wszystko, co mogę przekazać i najwięcej…swojej energii. Wybrałem ją, ponieważ czułem, że styl tej piosenki pokazuje szczyt uczuć J-Hope’a. „Arson” to piosenka, która brzmi jak punkt zwrotny i rozdroże. Ma w sobie ogień i pasję, które chciałem mieć na tym albumie. Piosenka jest również ostatnią na liście utworów. Jednym z powodów jest to, że uznałem tę piosenkę za naprawdę dobrze połączoną z moimi przemyśleniami, dlaczego stworzyłem ten album. Utwór pełni rolę kropki na końcu zdania i wyraźnie wzmacnia to, co chciałem wyrazić na tym albumie.

Powiedziałeś, że wszyscy członkowie BTS byli z tobą, kiedy wydano „More”. Czy członkowie słyszeli cały album? Czy mają jakieś ulubione?
Pierwsza osoba, z którą udostępniłem album… Dla mnie zawsze jest tak samo. Zawsze najpierw współpracuję z RM. Mogłem podzielić się tym z Sugą, ale lubi bardzo szanować proces. Powiedział mi: „Posłucham go, kiedy wyjdzie”. Zawsze mi to mówi. Po usłyszeniu tego pojawia się trochę szoku i stymulacji. „Kiedy to zostanie wydane, popatrzę w górę i posłucham go później”. Więc pozwoliłem RM usłyszeć to najpierw… a potem był Jung Kook. Pozostałym członkom pokazałem piosenki tytułowe, ale nie cały album.

Kiedy RM usłyszał album, powiedział: „Wow, nie sądziłem, że będziesz grać taką muzykę. Mam trochę impasu w mózgu”. [Smiles.] „Tak jak ty. Fakt, że wprowadziłeś tę muzykę w tym czasie… Naprawdę to szanuję i bardzo chciałbym, żebyś był.” Dał mi tę informację zwrotną.

Dla Jung Kooka było to naprawdę zabawne. Po wysłuchaniu albumu nagle poszedł do swojego studia. [Laughs]. Myślę, że czuł się zmotywowany do startu. Uwielbiam to, że jednym z naszych największych motywatorów jest siebie nawzajem. Sam to lubię. Kiedy jeden z moich członków gra określony rodzaj muzyki lub pracuje nad albumem, widzę jego indywidualność i kolor i myślę sobie: „Ja też mam swój kolor. Ja też chcę się ujawnić”. Wpływamy na siebie pozytywnie i jesteśmy dla siebie dobrymi motywatorami.

READ  Mieszane pierwsze reakcje w „Jurassic World: Dominion”

Kiedy pojawiło się „więcej”, wszyscy byliśmy razem do pracy. [Smiles.] Byli tak zaskoczeni silnym trendem wizualnym, że J-Hope stworzył ten rodzaj muzyki… byli zaskoczeni.

I oczywiście gratulacje dla Lollapaloozy. Jesteś pierwszym południowokoreańskim artystą, który wystąpił na głównym festiwalu w USA, a to wielka wiadomość! Jak zareagowałeś, gdy o tym usłyszałeś?
To zaszczyt być zaproszonym na tak duży festiwal, a także być pionierem. Jeśli słyszałeś „więcej”, kiedy słuchasz Jack w pudełkuWyraźnie zrozumiesz, dlaczego powiedziałem Lollapalooza OK i zdecydowałem się wziąć udział. Naprawdę chcę pokazać moją muzykę i chciałem pokazać życie J-Hope’a na żywo [show] dla szerokiej publiczności. Podczas prób występowałem jako J-Hope BTS, który jest jednym z siedmiu. Teraz, gdy próbuję samodzielnie wypełnić godzinne statyczne menu, zdaję sobie sprawę, że to trudne. [Smiles.] Czuję potrzebę skupienia się i skupienia na szczegółach, ponieważ sprawdzam rzeczy. To jest przestrzeń nad głową, w której obecnie się szykuję.

To może wydawać się aroganckie lub bezmyślne, ale nawet to zależy od tego, jak chcesz to postrzegać. Jest tyle do nauczenia się i podejmuję wyzwanie. Chciałbym przedstawić kilka spoilerów, ale myślę, że byłoby lepiej, gdybym był tam osobiście, aby to zobaczyć. Pokażę muzykę tak, jak zrobiłem Jack w pudełkuale nie tylko, pojawią się również elementy wizerunku J-Hope’a… To jest mój spoiler, który w niczym nie przypomina spoilera.

Powiedziałeś, że z każdym albumem uczysz się czegoś nowego i dojrzałego. Czego się nauczyłeś Jack w pudełku?
Myślę, że za wcześnie, by mówić. Uwielbiam tego słuchać stale. Kiedy coś wychodzi, lubię tego słuchać nieustannie i konsekwentnie zbierać informacje zwrotne. Przy tym albumie poprosiłem wiele osób o ich opinie. Jest wiele rzeczy, które zaczynam sobie uświadamiać po otrzymaniu informacji zwrotnej. Robię imprezę odsłuchową z artystami i ludźmi z branży, aby wspólnie cieszyć się muzyką. Jednym z powodów tego jest pokazanie: „J-Hope gra taką muzykę. Co o tym sądzisz?” Aby uzyskać, skorzystać i poprawić tę informację zwrotną.

Myślę, że teraz jest za wcześnie, aby powiedzieć, czego się nauczyłem. Myślę, że pod koniec lipca, a może na początku sierpnia będę miał jaśniejszy obraz tego, czego się nauczyłem. To jest teraz początek. To początek wszystkiego, co chciałem rzucić sobie wyzwanie i to pokazać Jack w pudełkuwięc myślę, że od teraz będzie więcej rzeczy, którymi będę mógł się zająć.