22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

all that breathes

Indyjski film „Wszystko, co oddycha” wygrywa najlepszy film dokumentalny na Cannes 2022

indyjski filmowiec Film dokumentalny o Shunak Sen Cały ten oddechktóry wcześniej zdobył Grand Jury Prize na Sundance Film Festival, teraz zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego Golden Eye na trwającym 75. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Na początku tego tygodnia HBO Documentary Films nabyło dokument, tak jak był pokazywany na festiwalu.

Jury Golden Eye, w skład którego wchodzą Agnieszka Holland, Iryna Tsilyk, Pierre Deladonchamps, Alex Vicente i Hicham Falah, powiedziało: „Złote Oko trafia do filmu, w świecie zniszczenia, przypominając nam, że liczy się każde życie, każda najmniejsza praca się liczy . Chwytasz aparat, możesz uratować ptaka, możesz upolować chwile kradnące piękno, to się liczy. To inspirująca podróż w obserwowaniu trzech Don Kichotów, którzy może nie ratują całego świata, ale ratują swój własny.

90-minutowy dokument All That Breathes opowiada o braciach Muhammad Saud i Nadim Shehzad, którzy poświęcili swoje życie ratowaniu i leczeniu rannych ptaków, zwłaszcza czarnych latawców.

Najlepsze z Express Premium

doskonały
Profil niedzielny: Ojciec, Syn i doskonały
Tavlin Singh pisze: Indie muszą wybieraćdoskonały
Dysponując 7 lotniskami, Adanis chce kupić udziały w dużej spółce zajmującej się obsługą samolotów...doskonały

Nieżyjący już litewski filmowiec Mantas Kvidaravicius Mariopolis 2 również zdobył nagrodę specjalną podczas imprezy. Film jest kontynuacją reżysera Mariopolis z 2016 roku.

READ  Cynthia Weil, która określiła słowami to „kochane” uczucie, umiera w wieku 82 lat