29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Indie i Australia obiecują rozprawić się z wandalizmem świątynnym

Indie i Australia obiecują rozprawić się z wandalizmem świątynnym

Premier Modi spotkał się dziś ze swoim australijskim odpowiednikiem Anthonym Albanese.

Nowe Delhi:

Premier Narendra Modi przeprowadził dziś szeroko zakrojone rozmowy ze swoim australijskim odpowiednikiem Anthonym Albanese w celu wzmocnienia relacji między obydwoma krajami w dziedzinie energii odnawialnej, handlu i obronności. Premier Modi powiedział, że obaj przywódcy rozmawiali także o przypadkach wandalizmu świątynnego w Australii.

Premier Modi powiedział: „Z premierem Anthonym Albanese i ja rozmawialiśmy w przeszłości o ataku na świątynie w Australii i działaniach elementów separatystycznych. Również dzisiaj rozmawialiśmy na ten temat”.

Powiedział, że premier Australii zapewnił go, że zostaną podjęte surowe działania przeciwko osobom zaangażowanym w taki wandalizm.

„Nie zaakceptujemy żadnych elementów, które poprzez ich działania lub pomysły zaszkodzą przyjaznym i ciepłym stosunkom Indo-Australii. Premier Albanese ponownie zapewnił mnie dzisiaj, że rozprawi się z takimi elementami również w przyszłości” – powiedział. .

W marcu słynna hinduska świątynia w Brisbane, Shri Laxmi Narayan Temple, została zaatakowana przez zwolenników Khalistanu. To czwarty przypadek wandalizmu w świątyniach hinduistycznych w ciągu dwóch miesięcy w Australii.

16 stycznia świątynia Shri Shiva-Vishnu w australijskim Carrom Downs została zdewastowana za pomocą anty-hinduskich graffiti.

12 stycznia BAPS Swaminarayan Mandir w Mill Park w Australii został wysmarowany anty-hinduskimi i anty-hinduskimi graffiti. „Australia Today” poinformowała, że ​​świątynia została zdewastowana przez antyindyjskie elementy, a na ścianach świątyni znajdującej się na przedmieściach Mill Park widniały antyindyjskie hasła.

Przed rozpoczęciem rozmów premier Modi otrzymał uroczystą wartę honorową w Pałacu Admiralicji w Sydney.

Rozmowy odbyły się dzień po wystąpieniu premiera Modiego do społeczności indyjskiej na wiecu w Sydney, w którym uczestniczyli także Albańczycy.

READ  Wyjaśnił kontrowersyjną ustawę dotyczącą osób ubiegających się o azyl w Wielkiej Brytanii