5 lipca, 2024

Iga Świątek-Jessica Pegula Match Stop przez „Cotton-Eye Joe”

Jessica Pegula odniosła jedno z największych i najdziwniejszych zwycięstw w swojej karierze przeciwko Idze Świątek. (David Kerouac – USA Today Sports)

Tenis to sport, w którym cała grupa ludzi ucisza cię za rozmowę w trakcie meczu. Więc prawdopodobnie możesz się domyślić, jak wypadł rockman country „Cotton-Eye Joe” podczas pojedynku w pierwszej piątce.

Surowa, ale zabawna przerwa miała miejsce w sobotę podczas meczu półfinałowego pomiędzy czołowym rozstawionym Iją Świątek i rozstawioną z czwartym Jessicą Pegulą w Canadian Open. W krytycznym momencie, kiedy Pegula prowadził 4: 3 w dogrywce w drugim secie i trzech punktach przełamania, Pegula próbował wolejem nad Świątkiem trafić do siatki.

Gdy piłka spadła, szybki tekst „Lola Cotton I Go” odbił się echem na stadionie IGA w Montrealu i wywołał westchnienia tłumu. Punkt został natychmiast zawieszony, ponieważ kamery złapały Pegulę z niedowierzaniem.

Punkt został powtórzony, ale punktem zwrotnym meczu stał się kuriozalny moment, w którym Świątek zdobył 12 kolejnych punktów nie tylko w tie-breaku, ale w dwóch pierwszych gemach trzeciego seta. Na szczęście Pegula odbił się stamtąd i wyprowadził zdenerwowanego 6-2, 6-7(4), 6-4.

Śmiałem się od chwili po meczu.

W niedzielę Pegula zmierzy się ze zwyciężczynią półfinałowego meczu pomiędzy Eleną Rybakiną a Ludmiłą Samsonową.