16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iFixit obwinia Samsunga i samodzielnie kończy współpracę w zakresie samonaprawy

iFixit obwinia Samsunga i samodzielnie kończy współpracę w zakresie samonaprawy

Samsung zrobił wiele, uruchamiając program samodzielnej naprawy w USA dwa lata temu. Program „Prawo do naprawy” został zaprojektowany tak, aby był prostszy niż program Apple. W ramach programu samodzielnej naprawy firma Samsung nawiązała współpracę z firmą iFixit, znaną z przewodników napraw i raportów dotyczących demontażu.

iFixit ogłosił dzisiaj, że zakończył współpracę z firmą Samsung w zakresie tego programu. Program samodzielnej naprawy może być kontynuowany u innego partnera, ale iFixit nie będzie już w nim odgrywał roli. iFixit wysunął kilka poważnych twierdzeń na temat „przeszkód”, na jakie napotyka Samsung, które wydają się uniemożliwiać mu osiągnięcie celu, ale koreańska firma jeszcze nie odpowiedziała.

Zaangażowanie Samsunga w możliwość naprawy zostało zakwestionowane

iFixit powiedział w oświadczenie Dziś, pomimo największych wysiłków, nie jest w stanie spełnić obietnicy dostarczenia niezależnym warsztatom potrzebnych narzędzi i części. Firma dodała, że ​​w dalszym ciągu stoi przed wyzwaniami, które „kwestionują zaangażowanie Samsunga” w zapewnianie klientom dostępności napraw.

Od trudności w dostarczaniu części zamiennych do lokalnych warsztatów po cenach i ilościach przyjaznych dla biznesu, po wysokie ceny części zamiennych do tego stopnia, że ​​coraz więcej klientów zamiast zlecać naprawę, wymienia swoje urządzenia. iFixit obwinia również konstrukcję urządzeń Galaxy firmy Samsung jako „frustrująco sklejaną”, co zmusza firmę do sprzedaży baterii i wyświetlaczy w wstępnie sklejonych opakowaniach, co skutkuje wyższymi kosztami naprawy.

Firma twierdzi, że zakończyła współpracę z Samsungiem, twierdząc, że podejście koreańskiego giganta do możliwości naprawy jest niezgodne z jego misją. Od przyszłego miesiąca iFixit przestanie być autoryzowanym dystrybutorem części i narzędzi Samsung. Nie będzie już limitu ilościowego dla lokalnych warsztatów kupujących części zamienne Samsung.

iFixit nie usunie żadnej istniejącej dokumentacji napraw, ale nie będzie także współpracować z firmą Samsung w celu opracowania nowych instrukcji napraw. Części zamienne i zestawy naprawcze będą nadal dostępne, a iFixit będzie dostarczać części OEM i części zamienne.

READ  Peloton rezygnuje ze wsparcia Apple Watch GymKit

Samsung nie wydał jeszcze oświadczenia w tej sprawie, ale skontaktowaliśmy się z firmą, aby uzyskać wersję firmy na temat tego rozwoju. iFixit postawił firmie bardzo poważne zarzuty, dlatego można być pewnym, że odpowiedź nadejdzie na czas.