31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hyundai i LG planują zbudować w Georgii fabrykę akumulatorów o wartości 4,3 miliarda dolarów

Hyundai i LG planują zbudować w Georgii fabrykę akumulatorów o wartości 4,3 miliarda dolarów

Hyundai Motor Group i LG Energy Solutions ogłosiły w czwartek plany budowy fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych o wartości 4,3 miliarda dolarów w Gruzji, najnowszego obiektu czystej energii, który ma zostać uruchomiony w tym stanie.

Oczekuje się, że projekt przyniesie 3000 nowych miejsc pracy w Georgii Południowo-Wschodniej do końca 2025 roku. Jest to druga fabryka akumulatorów, którą Hyundai rozwija w stanie, który wykorzystał zachęty zawarte w ustawie o kontroli inflacji, aby otworzyć nowe zakłady. Hyundai ogłosił w grudniu, że nawiązał współpracę z SK On, południowokoreańskim producentem akumulatorów do pojazdów elektrycznych, aby zbudować fabrykę w hrabstwie Bartow.

„Hyundai Motor Group koncentruje swoje wysiłki na polu elektryfikacji, aby zapewnić sobie wiodącą pozycję w światowym przemyśle motoryzacyjnym” — powiedział Jihoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company. w obecnej sytuacji.

Obiekt jest planowany w hrabstwie Bryan w stanie Georgia, w pobliżu Hyundai Motor Company Metaplant America, która jest w budowie, podała firma. Zakład Metaplant będzie produkował samochody elektryczne Hyundai, Genesis i Kia.

Senator Jon Ossoff, demokrata z Georgii, powiedział w wywiadzie, że zachęty do produkcji czystej energii w ustawie o redukcji inflacji umożliwiły fabrykę.

„To kolejne wielkie zwycięstwo Gruzji” – powiedział.

W kwietniu pan Ossoff poprowadził misję handlową do Korei Południowej, gdzie spotkał się z kierownictwem wyższego szczebla obu firm.

Ogłoszenie jest następstwem styczniowej decyzji Hanwha QCells o wykorzystaniu środków klimatycznych i podatków federalnych w celu rozszerzenia działalności o zakład w Georgii o wartości 2,5 miliarda dolarów, który będzie produkował panele słoneczne i komponenty.

READ  Ilya Sutskever, współzałożyciel OpenAI, mówi, że odchodzi ze startupu