12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Huragan Beryl uderza w Jamajkę, powodując niszczycielskie wiatry i „zagrażającą życiu” falę sztormową: aktualizacje na żywo

Huragan Beryl uderza w Jamajkę, powodując niszczycielskie wiatry i „zagrażającą życiu” falę sztormową: aktualizacje na żywo

Na Jamajce należy spodziewać się sytuacji zagrażających życiu

Huragan Beryl uderzy dziś po południu w Jamajkę z zagrażającymi życiu deszczami i wiatrem o prędkości 200 km/h, po tym jak wytyczył śmiercionośną ścieżkę przez wschodnie Morze Karaibskie.

Silny wiatr wywołany burzą kategorii 4 zerwał już linie energetyczne w Portland, Obserwator z Jamajki Władze ogłosiły Jamajkę strefą klęski żywiołowej i w środę wprowadziły godzinę policyjną.

Minister informacji Dana Morris Dixon powiedziała w środę rano, że na całej Jamajce działa ponad 900 schronisk i trwa ewakuacja mieszkańców nisko położonych obszarów narażonych na powodzie.

Oko burzy będzie Zbliżający się Dziś wieczorem na Kajmanach, a następnie udamy się na półwysep Jukatan w Meksyku.

Huragan Beryl zabił dotychczas co najmniej siedem osób. W ciągu nocy burza nasiliła się i osiągnęła rekordowy huragan kategorii 5 na Oceanie Atlantyckim, po czym ponownie osłabła do kategorii 100. Kategoria 4 Wtorek.

Choć oczekuje się, że pod koniec tygodnia burza osłabnie, prawdopodobnie pozostanie poważnym huraganem. Według National Weather Service huragan Beryl może w weekend uderzyć także w południowy Teksas i Luizjanę.

Premier Deacon Mitchell powiedział, że po poniedziałkowej burzy Grenada doznała „niewyobrażalnych” zniszczeń. Urzędnicy podali, że 98 procent budynków w kraju liczącym 6000 mieszkańców zostało uszkodzonych lub zniszczonych.

1720032356

Obejrzyj: Huragan Beryl na zdjęciu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Huragan Beryl został sfotografowany w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy przechodził przez Morze Karaibskie
Huragan Beryl został sfotografowany w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy przechodził przez Morze Karaibskie (NASA)
Huragan Beryl został sfotografowany w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy przechodził przez Morze Karaibskie
Huragan Beryl został sfotografowany w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy przechodził przez Morze Karaibskie (Huragan Beryl został sfotografowany w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy przechodził przez Morze Karaibskie)

Katie Hawkinson3 lipca 2024 19:45

1720030556

Jamajscy urzędnicy pracują nad ewakuacją osób przesiedlonych w wyniku huraganu Beryl

W środę rano urzędnicy w Kingston i St. Andrew na Jamajce pracowali nad ewakuacją bezdomnych do schronisk, powiedział burmistrz Andrew Swaby. Obserwator z Jamajki.

„Tu, gdzie ja jestem, było tu 32 mężczyzn… Dostali szansę wzięcia prysznica, daliśmy im trochę ubrań i teraz czekają na jedzenie” – powiedział gazecie.

Silny wiatr zerwał już linie energetyczne w Portland, Obserwator z Jamajki Władze ogłosiły Jamajkę strefą klęski żywiołowej i wprowadziły w środę godzinę policyjną. Minister informacji Dana Morris Dixon powiedziała w środę rano, że w całym kraju działa ponad 900 schronisk, a osoby zamieszkujące obszary podatne na powodzie i nisko położone są prowadzone w ramach ewakuacji.

Katie Hawkinson3 lipca 2024 19:15

1720028901

Oko huraganu Beryl zbliża się do Jamajki

Według National Weather Service oko huraganu Beryl zbliża się obecnie do Jamajki Powiedział Chwilę temu.

Oko burzy kategorii 4 przesunie się w stronę Kajmanów, powodując zagrażające życiu warunki burzowe od dzisiejszego wieczora do czwartkowego poranka.

Katie Hawkinson3 lipca 2024 18:48

1720028752

Organizacje zajmujące się pomocą ofiarom klęsk żywiołowych reagują na huragan Beryl

Organizacje humanitarne przygotowują się do wysłania pomocy w przypadku klęsk żywiołowych do krajów Karaibów w następstwie huraganu Beryl.

„Huragan czwartej kategorii stwarza poważne wyzwania logistyczne” – powiedziała Cora Nally, dyrektor ds. międzynarodowego reagowania kryzysowego w organizacji non-profit Americares.

„Zapewnienie, że pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących, będzie wymagać dużej koordynacji między organizacjami pomocowymi, partnerami lokalnymi i rządami” – stwierdziła Nally w oświadczeniu. „Na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń z podobnymi burzami możemy przewidzieć, że osoby, które przeżyły, będą potrzebować pomocy w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego i uzupełnienia leków utraconych podczas burzy”.

Sophie Powell, szefowa działu rzecznictwa brytyjskiej organizacji non-profit Christian Aid, podkreśliła rolę, jaką kryzys klimatyczny odegrał w zniszczeniach spowodowanych przez huragan Beryl.

Wyższe temperatury wody mogą przyczynić się do podniesienia poziomu morza i zaszkodzić organizmom morskim, a także wywołać potężne burze, takie jak huragan Beryl. Według Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej temperatury oceanów prawdopodobnie będą nadal rosły, nawet jeśli uda nam się ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Kraje wyspiarskie znajdują się na pierwszej linii frontu kryzysu klimatycznego ze względu na ich podatność na gwałtowne burze i podnoszenie się poziomu morza.

„To ludzie, którzy desperacko potrzebują finansowania strat i szkód, aby pomóc im odbudować życie i źródła utrzymania” – dodał Powell. „Nie można po prostu przystosować się do huraganu kategorii 5, który niszczy twój dom lub zabija twoją rodzinę”.

Katie Hawkinson3 lipca 2024 18:45

1720027852

Obrazy radarowe pokazujące ścieżkę huraganu Beryl w kierunku Jamajki

Katie Hawkinson3 lipca 2024 18:30

1720026952

Premier twierdzi, że huragan Beryl spowodował „zdumiewające” szkody na Barbadosie

Premier Barbadosu Mia Mottley powiedziała, że ​​huragan Beryl spustoszył kraj po tym, jak uderzył w poniedziałek z dużą siłą.

„Chociaż Barbados oszczędził najgorszego huraganu Beryl, szkody, jakie po sobie pozostawił, są nadal zdumiewające” – napisał Motley w X.

„Dzisiaj odwiedziłam niektóre z najbardziej dotkniętych obszarów, aby ocenić szkody, dotrzeć do osób najbardziej dotkniętych, a także wytyczyć dalszą drogę, dzięki której będziemy mogli odbudować się silniejsi i bardziej odporni” – dodała.

W środę Jamajka i Kajmany odczują podobnie niszczycielskie skutki, gdy huragan Beryl, burza 4. kategorii, z wiatrem osiągającym prędkość 200 km/h, będzie nadal przemieszczał się przez Morze Karaibskie.

Katie Hawkinson3 lipca 2024 18:15

1720026052

Huragan Beryl odcina prąd w niektórych częściach Jamajki

Władze ogłosiły Jamajkę obszarem klęski i w środę wprowadziły godzinę policyjną.

Minister informacji Dana Morris Dixon powiedziała w środę rano, że na całej Jamajce działa ponad 900 schronisk i trwa ewakuacja mieszkańców nisko położonych obszarów narażonych na powodzie.

Katie Hawkinson3 lipca 2024 r. 18:00

1720024252

Na zdjęciach: Jamajka przygotowuje się na huragan Beryl

W środę dwie osoby zamykają okna biurowca w Kingston na Jamajce w związku ze zbliżaniem się huraganu Beryl
W środę dwie osoby zamykają okna biurowca w Kingston na Jamajce w związku ze zbliżaniem się huraganu Beryl (Reutera)
W środę przed huraganem Beryl osoba umieszczała worki z piaskiem na dachu domu w Kingston na Jamajce
W środę przed huraganem Beryl osoba umieszczała worki z piaskiem na dachu domu w Kingston na Jamajce (Obrazy Getty’ego)
W środę dwie osoby zasłoniły okna budynku sklepu w Kingston na Jamajce, gdy zbliżał się huragan Beryl
W środę dwie osoby zasłoniły okna budynku sklepu w Kingston na Jamajce, gdy zbliżał się huragan Beryl (Agencja Ochrony Środowiska)
Mężczyzna siedzi z tyłu pojazdu załadowanego zapasami w Kingston na Jamajce we wtorek przed huraganem Beryl
Mężczyzna siedzi z tyłu pojazdu załadowanego zapasami w Kingston na Jamajce we wtorek przed huraganem Beryl (Reutera)

Katie Hawkinson3 lipca 2024 17:30

1720022512

Niektóre części Meksyku znajdują się obecnie pod ostrzeżeniem przed huraganem

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed huraganem, informując o możliwości wystąpienia huraganu na wybrzeżu półwyspu Jukatan w Meksyku, od Puerto Costa Maya po Cancun.

Oczekuje się, że huragan Beryl, obecnie burza czwartej kategorii z wiatrem o prędkości 200 km/h, uderzy w półwysep w czwartek, przechodząc przez Kajmany.

Huragan zlokalizowany jest obecnie u wybrzeży Jamajki, gdzie mieszkańcy przygotowują się na ulewne deszcze i zagrażające życiu burze.

Katie Hawkinson3 lipca 2024 17:01

1720020652

Wideo: Podróże dotknięte huraganem Beryl

Podróże dotknięte huraganem Beryl

Katie Hawkinson3 lipca 2024 16:30