19 kwietnia, 2024

Holandia przegrywa remis z Polską

Polska pokonała Andorę w eliminacjach do Mistrzostw Świata; Włochy są kontrolowane przez Szwajcarię.

Rotterdam, 12 czerwca (IANS) Holandia i Polska zremisowały 2-2 w ekscytującym spotkaniu Ligi Narodów UEFA w sobotę.

Po wygranym 2:1 meczu z Walią w Cardiff z zupełnie innym zespołem, holenderski trener Louis van Gaal powrócił do składu po pokonaniu Belgii 4:1 w Brukseli 3 czerwca. Były tylko dwa wyjątki: kapitana Virgila van Dijka zastąpił Stefan de Vrij, a bramkarz Jasper Chilsen nie był wystarczająco zakwalifikowany do startu, co oznacza, że ​​Mark Flecken otrzymał swój drugi występ z rzędu.

Przed wtorkowym meczem u siebie z Belgią w Warszawie, polski napastnik Robert Lewandowski odpadł, a trener Cheslav Miknevich przeszedł na emeryturę. Na stoisku z Lewandowskim Xihua poinformował, że Piotr Żylinski i Christophe Biotech rozpoczęli pionierską działalność w Polsce.

Gospodarze przejęli inicjatywę i stworzyli pewne szanse z Davym Klaassenem, Memphis Debay i Stevenem Perquisem, ale Polska wyszła na prowadzenie bez niczego, a Aston Villa zaskoczył strzałem prawego obrońcy Matty’ego Casha Flecka.

Bramka dała Polsce więcej pewności siebie, a Holandia nie stanowiła zagrożenia dla polskiej obrony w drugiej połowie.

W czwartej minucie drugiej połowy Presmislav Frankowski skierował się na prawą stronę i asystował Piotrowi Jilińskiemu przy drugiej bramce dla Polaków.

W 51. minucie Davy Klaasen strzelił z dośrodkowania Daly’ego Blinda do Holandii.

Wejście do ostatniej kwarty dało obu drużynom szanse. Strzał Diepa obronił polski bramkarz Lukas Skoropsky, ale VAR Cash zobaczył woleja i otrzymał rzut karny przez Holandię.

Kapitan Holandii Debay wziął rzut karny, ale nie udało mu się zdobyć bramki. Holendrzy kontynuowali atak, a minutę później Deboy został cudownie uratowany przez Heather Skoropsky.

Holandia nadal jest liderem grupy 4 z siedmioma punktami z trzech meczów w Lidze Narodów A. Belgia, która zremisowała 1:1 z Walią, jest druga z 4 punktami, Polska jest trzecia z 4 punktami, a Walia jest czwarta z jednym punktem.

READ  Minister mówi, że Polska pozyska 2,75 miliarda dolarów z podatku od nieoczekiwanych energii

We wtorek Holandia zmierzy się z Walią, a Polska z Belgią.