24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hamas zbliża się do punktu krytycznego w północnej Gazie, podczas gdy Izrael oblega jego ostatnie twierdze

Hamas zbliża się do punktu krytycznego w północnej Gazie, podczas gdy Izrael oblega jego ostatnie twierdze

Aktualności

Izrael oświadczył w poniedziałek, że Hamas zbliża się do punktu krytycznego w północnej Gazie, gdy siły izraelskie otaczają tam jego dwie ostatnie twierdze i zabijają lokalnych przywódców.

Minister obrony Izraela Yoav Galant stwierdził, że IDF jest „bliskie zlikwidowania” pozostałych palestyńskich bastionów terrorystycznych w Dżabalii i Shujaiya po masowej kapitulacji na tym obszarze. CNN donosi.

„Zbliżamy się do punktu krytycznego w północnej Strefie Gazy” – powiedział Gallant. „Każdemu, kto woli się poddać, jak zrobiły to już setki osób – uratujemy mu życie”.

Oświadczenia Gallanta pojawiają się dzień po tym, jak armia izraelska potwierdziła zabójstwo Imada Kirikai, dowódcy powiązanej z Hamasem Brygady Shujaiya.

Uważa się, że Krikai jest dowódcą szkolenia w zakresie rakiet przeciwpancernych w mieście Gaza i rzekomo brał udział w wystrzeleniach rakiet i nalotach przeprowadzonych na Izrael 7 października.

Rządy urzędnika Hamasu nie trwały długo. Został zabity przez siły izraelskie, podobnie jak jego poprzednik, który w zeszłym tygodniu został wymieniony wśród kilkudziesięciu innych dowódców, w tym dowódcy w Dżabalii, którzy zostali zabici w Gazie od początku wojny.

W poniedziałek potwierdzono śmierć Imada Kirikai, dowódcy Brygady Shujaiya ruchu Hamas. Izraelska Armia Obrony

Oprócz zabicia połowy z 24 przywódców brygad Hamasu armia izraelska podała, że ​​w ciągu ostatniego miesiąca aresztowała 500 terrorystów Hamasu i Islamskiego Dżihadu. Nieco ponad tydzień temu po upadku tymczasowego porozumienia o zawieszeniu broni zatrzymano około 140 mężczyzn.

Armia izraelska wskazała, że ​​niektórzy członkowie „zostali aresztowani podczas ukrywania się w budynkach cywilnych, szkołach i schroniskach”.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat wojny między Izraelem a Hamasem oraz globalnym wzrostem antysemityzmu dzięki aktualizacjom Izrael War Update dostarczanym bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy poniedziałek, środę i piątek.

IDF stwierdziło, że członkowie tej grupy terrorystycznej zostali już przeniesieni do Izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa i Jednostki 504 w celu dalszego przesłuchania.

READ  Chiny wzywają do doniesień o chińsko-rosyjskiej koordynacji nad fałszywymi wiadomościami na Ukrainie

Szczegóły te podano kilka dni po sfilmowaniu, jak około 100 palestyńskich żołnierzy, wielu w bieliźnie, poddawało się armii izraelskiej w Dżabalii i Shujaiya.

Żołnierze okupacyjni skonfiskowali dużą ilość broni z meczetu w Jabalii. Za pośrednictwem Reutera

Rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller podczas poniedziałkowej konferencji prasowej określił zdjęcia półnagich mężczyzn jako „głęboko niepokojące”, dodając, że Stany Zjednoczone w ogóle badają, dlaczego takie zdjęcia zostały opublikowane.

Gallant twierdził, że wielu bojowników, którzy poddali się armii izraelskiej, cierpi z powodu braku żywności i broni, ponieważ duża część północnej Gazy cierpi z powodu braku zasobów od wybuchu wojny.

Nadal istnieją duże obawy związane z walkami w Dżabalii, w której znajduje się jeden z największych obozów dla uchodźców w północnej Gazie. Według Ministerstwa Zdrowia kierowanego przez Hamas w ostatnich dniach zgłoszono dziesiątki ofiar w obozie.

Dym z nalotów widać z obozu uchodźców wypełnionego Palestyńczykami, którzy uciekli z Khan Yunis. AFP za pośrednictwem Getty Images
Izraelscy żołnierze kontynuują natarcie naziemne w Strefie Gazy, w wyniku czego aresztowano ponad 500 terrorystów. Za pośrednictwem Reutera

W miarę jak wojna trwa w północnej i południowej Strefie Gazy, Izrael stoi także w obliczu konfliktu wzdłuż swojej północnej granicy z Libanem, gdzie w poniedziałek wymienił ogień rakietowy z bojownikami Hezbollahu.

Armia izraelska oświadczyła w oświadczeniu: „W odpowiedzi na ostrzał z Libanu w kierunku miast w Galilei Zachodniej, myśliwce armii izraelskiej zbombardowały obiekt wojskowy Hezbollahu”.

Hezbollah potwierdził atak i że stał się on przedmiotem „bezpośredniego trafienia” ze strony Izraela, ale wskazał, że ruch będzie nadal walczył na rzecz Gazy.

Następnie grupa wystrzeliła kilka rakiet przeciwpancernych w kierunku domów wzdłuż Metulla w północnym Izraelu. Hezbollah twierdził, że zamach był odwetem za zabicie burmistrza Libanu podczas poprzedniego nalotu armii izraelskiej.

Armia izraelska oświadczyła, że ​​otoczyła pozostałe siły Hamasu w północnej Gazie. Za pośrednictwem Reutera

Miller zauważył, że Stany Zjednoczone również szukają odpowiedzi na temat walk w Libanie po zarzutach, że Izrael użył w jednym z ataków rakiet z białym fosforem.

Chociaż nie jest to zabronione przez prawo międzynarodowe, rakiety zapalające podlegają ścisłej kontroli, a Izrael spotkał się z ostrą krytyką po wystrzeleniu takich rakiet w gęsto zaludnioną Strefę Gazy w 2008 roku.

READ  6 stycznia sms-y z telefonów kluczowych urzędników Pentagonu zostały skasowane

„Za każdym razem, gdy przekazujemy materiały takie jak biały fosfor lub cokolwiek innego innemu wojsku, robimy to z oczekiwaniem, że zostaną one wykorzystane do celów zgodnych z prawem i w pełni zgodnych z prawem humanitarnym i prawem konfliktów zbrojnych” – powiedział Miller.

Siły izraelskie starły się z bojownikami Hamasu w Dżabalii po wygaśnięciu porozumienia o rozejmie. Za pośrednictwem Reutera

Kiedy Izrael walczy z grupami terrorystycznymi wspieranymi przez Iran, ambasador Ukrainy w państwie żydowskim stwierdził, że wojna ukraińska i wojna między Izraelem a Hamasem były w rzeczywistości częścią znacznie szerszej globalnej walki między dobrem a złem.

Ambasador Ukrainy Jewgen Korniejczuk powiedział w oświadczeniu po spotkaniu premiera Izraela Benjamina Netanjahu i prezydenta Rosji Władimira Putina: „Izrael i Ukraina stoją obecnie na czele wolnej globalnej wojny przeciwko osi zła prowadzonej przez Rosję i Iran”.

Kornechuk nalegał, aby Netanjahu nie sprzymierzał się z Rosją, nazywając Putina hipokrytą za wyrażanie obaw związanych z kryzysem humanitarnym w Gazie po inwazji Kremla na Ukrainę.


Załaduj więcej…




https://nypost.com/2023/12/11/news/hamas-nears-breaking-point-in-northern-gaza-as-israel-surrounds-final-strongholds/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania