16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

GOP jednoczy się w sprawie obwiniania Bidena za kryzys na Ukrainie

GOP jednoczy się w sprawie obwiniania Bidena za kryzys na Ukrainie

Prawodawcy obu partii ścigali się w tym tygodniu, by potępić wtargnięcie Rosji na Ukrainę, potępiając prezydenta Prezydent Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin Australia, Kanada i Japonia nakładają sankcje na Rosję w związku z kryzysem na UkrainieManewr jako bezczelny atak na prawo międzynarodowe, suwerenność Ukrainy i stabilność w Europie Wschodniej.

Ale na tym kończy się dwupartyjne porozumienie.

Gdy republikanie walili marsz Putina w kierunku wojny, nie marnowali czasu na obwinianie eskalacji działań wojennych bezpośrednio na barki Prezydent BidenJoe Biden, Pentagon zgadza się poprosić o rozmieszczenie Gwardii Narodowej przed konwojem kierowców ciężarówek w Waszyngtonie. Lee Harris omawia przeszłość, nowy dyrektor generalny DFC: USA i sojusznicy uderzają w Rosję kolejnymi sankcjamimówiąc, że jego administracja utorowała drogę rosyjskiej agresji serią błędów w polityce zagranicznej, w tym katastrofalnym wycofaniem sił USA z Afganistanu w sierpniu zeszłego roku.

Przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnellAddison (Mitchell) Mitchell McConnell Five Fast Foods, gdy kryzys na Ukrainie nasila prośby Schumera o poinformowanie Senatu w sprawie konfliktu Ukraina-Rosja Biden wzywa Rosję do ekspansji na Ukrainę Więcej (Republika Kentucky), przemawiając we wtorek do dziennikarzy w Kentucky, powiedział, że Putin nie odważyłby się wysłać więcej niż 150 000 żołnierzy na granicę ukraińską, „gdyby nie nasze pospieszne wycofanie się z Afganistanu”. Republikanie szybko przyłączyli się do ataku, oskarżając prezydenta o przyjęcie stanowiska w polityce zagranicznej, które było po prostu zbyt miękkie, by zniechęcić do wrogich planów Putina wobec Ukrainy.

„Niestety prezydent Biden konsekwentnie opowiadał się za deeskalacjią, a jego twarda rozmowa o Rosji nigdy nie poszła za zdecydowanymi działaniami” – powiedzieli przywódcy republikanów, w tym prawodawcy. Kevin McCarthyKevin McCarthy, gubernator Reynolds oferuje GOP odpowiedź na pięć pytań Bidena o stanie Unii Zanim Trump uruchomi media społecznościowe, Trump chwali McCarthy’ego i Stefanka za poparcie rywala Cheneya Więcej (Kalifornia) , Steve WagiStephen (Steve) Joseph Scales, Debata sędziowska: Jak Sarah Palin została przegrana przez ławę przysięgłych lub przez sędziego. (Los Angeles) i Elise StefanikElise Marie Stefanek – Trump chwali McCarthy’ego i Stefanka za wspieranie Challengera Cheney’a MUST-Watch Momenty do obejrzenia w tym tygodniu na Capitol Hill Trump popiera ofertę reelekcji Stefanka Więcej (Nowy Jork), w oświadczeniu.

Po drugiej stronie korytarza Demokraci śpiewają zupełnie inną melodię, chwaląc Bidena i jego administrację za szybkie zjednoczenie NATO i innych kluczowych sojuszników w Europie i poza nią, z których wielu dołączyło w tym tygodniu do Stanów Zjednoczonych, przyjmując surowe nowe sankcje gospodarcze wobec Moskwy.

READ  Naukowcy ostrzegają, że Ziemia znajduje się o krok od pięciu katastrofalnych punktów krytycznych dla klimatu środowisko

„Te połączone kroki pokazują, że Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy nie są zwodzeni w naszej determinacji, by zadać Rosji poważne i bolesne konsekwencje w odpowiedzi na inwazję Putina na Ukrainę” – powiedział lider większości Izby Reprezentantów. Steny HoyerSteny Hamilton Hoyer Opuszczając dyrektor audiowizualny Białego Domu Pelosi nie powiedziała, czy będzie ponownie kandydować na mówcę Izby, jeśli Demokraci wygrają: „To nie jest pytanie” pojawiające się pytania o to, jak utworzyć związek pracowników Kongresu Więcej (D-Md.).

Rozbieżna reakcja partyzantów podkreśla, jak bardzo współpraca na Kapitolu osłabła w ostatnich latach, nawet jeśli chodzi o kwestie polityki zagranicznej, takie jak rosyjska agresja, która przez dziesięciolecia zimnej wojny była siłą jednoczącą w szerokim zakresie opinii politycznych. .

Odzwierciedla również gwałtowną zmianę w Partii Republikańskiej w sprawach polityki zagranicznej od czasu pojawienia się tej pierwszej Prezydent TrumpPrezes Quincy Institute Donald Trump: Negocjatorzy są „bardzo blisko” porozumienia w sprawie nowej umowy nuklearnej z Iranem Cheney: „Pochlebstwo” Trumpa w sprawie Putina pomaga naszym wrogom Pięć wskazówek, gdy kryzys na Ukrainie się pogłębia Więcejktórego hasło „America First” kwestionowało muskularne podejście do spraw międzynarodowych promowane przez bardziej jastrzębich przywódców Partii Republikańskiej, którzy ją poprzedzali – ale także przyniosło mu legiony zwolenników, którzy mieli dość zaangażowania Waszyngtonu za granicą, nie tylko długich i kosztownych konfliktów w Iraku i Afganistan.

Te wewnętrzne napięcia w Partii Republikańskiej wyszły na jaw w tym tygodniu po decyzji Putina o uznaniu dwóch separatystycznych regionów we wschodniej Ukrainie za suwerenne jednostki niezależne od demokratycznie wybranego rządu w Kijowie.

Jeden obóz tradycyjnych republikanów jest reprezentowany przez senatora. Lindsey GrahamLindsey Olin Graham Biden, sojusznicy nakładają sankcje na Rosję McConnell powiedział, że nie wierzy, iż ogłoszenie przez Bidena nominacji czarnej kobiety do członkostwa w Scottos było „niewłaściwe” Notatka: Biden przygotowuje się do wpływów, gdy Rosja zbliża się do przepaści Więcej (Republika Serbska) i aktor. Liz CheneyElizabeth (Liz) Lynne Cheney Cheney: „Namawianie Putina przez Trumpa” pomaga naszym wrogom Sąd Najwyższy zawiera umowy Sądu Najwyższego dotyczące próby udaremnienia Sądu Najwyższego przez Trumpa 6 stycznia Sąd Najwyższy odrzuca apelację Trumpa w sporze z komisją Izby 6 stycznia więcej (R-Wyo.), mocno lobbowała, by przeciwstawić się autorytarnym instynktom Putina za pomocą surowych nowych sankcji, większych funduszy na obronę dla Kijowa i energicznego pokazu potęgi militarnej USA w sojuszniczych krajach Europy Wschodniej.

READ  Partia Nelsona Mandeli otrzymała poważny cios wyborczy. Gdzie opuszczasz Afrykę Południową?

„Chcę systemu kar z piekła rodem” – powiedział Graham podczas wtorkowej konferencji prasowej w swoim rodzinnym stanie.

Skrzydło opozycji, uosabiane przez Trumpa i jego bliskich zwolenników, forsuje bardziej izolacjonistyczny program, argumentując, że Stany Zjednoczone zbyt długo cierpiały z powodu kosztów gry w światowego policjanta.

„Naprawdę nie obchodzi mnie, co stanie się z Ukrainą w taki czy inny sposób” – powiedział J.D. Vance, autor „Hillbilly Elegy”, który walczy o miejsce w Senacie – i poparcie Trumpa – w Ohio.

Komplikując reakcję Partii Republikańskiej, Trump w tym tygodniu pochwalił taktykę Putina na Ukrainie jako „genialną”, mówiąc, że opis sił inwazyjnych przez rosyjskiego prezydenta jako „sił pokojowych” był „sprytnym” i „sprytnym” posunięciem.

Pochwała wywołała natychmiastowe potępienie ze strony członków obu partii, w tym Cheneyktóry powiedział, że 45. prezydent „przytulny” z Putinem „pomaga naszym wrogom”.

„Interesy Trumpa nie wydają się być zgodne z interesami Stanów Zjednoczonych Ameryki” – napisała na Twitterze.

Pomimo podziałów Republikanie wydają się zjednoczeni w swoich oskarżeniach, że podejście Bidena do polityki zagranicznej – czy to w Rosji, czy gdzie indziej – zaostrzyło kryzys na Ukrainie, który, jak niektórzy obawiają się, może doprowadzić do najkrwawszego konfliktu w Europie od czasu II wojny światowej.

Przywódcy Izby Republikanów wskazali szereg obszarów, w których według nich strategia administracji okazała się porażką, w tym decyzja Bidena o zniesieniu w zeszłym roku sankcji nałożonych na budowę Nord Stream 2, wartego 11 miliardów dolarów gazociągu między Rosją a Europą Zachodnią.

„Śmiertelna pomoc szła powoli, nigdy nie wprowadzono bezpośrednio zdolności przeciwlotniczych i przeciwokrętowych, nie wprowadzono sankcji przedinwazyjnych proporcjonalnych do agresji już popełnionej przez Putina, a sankcje wobec Nord Stream 2 zostały zniesione” – powiedział GOP. Liderzy, których oświadczenie zostało również poparte przez czołowych republikanów w Komitecie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Sił Zbrojnych i Wywiadu Izby Reprezentantów.

Inni Republikanie krytykują Bidena na froncie polityki wewnętrznej, argumentując, że sprzeciw administracji wobec niektórych nowych projektów naftowych i gazowych w całym kraju dał niewłaściwą dźwignię, jeśli chodzi o globalną produkcję energii.

READ  Kosowo zatrzymuje na granicy rosyjskiego dziennikarza

Aby Ameryka była potęgą dyplomatyczną, musimy być potęgą militarną. Aby być potęgą militarną, Ameryka musi być potęgą gospodarczą. To wszystko jest ze sobą powiązane, a prezydent Joe Biden podkopuje to wszystko swoim ekstremistycznym planem zamknięcia amerykańskiej energii i zachęcania naszych wrogów, takich jak Rosja” – powiedział przedstawiciel. Kathy McMorris RodgersKathy McMorris Rodgers Nocna opieka zdrowotna – Żądanie finansowania COVID-19 napotyka opór – Raport Hill Morning – Ukraina, Zachód Czekam na rosyjski atak Prośba Bidena o fundusze na COVID-19 napotyka opór ze strony prawodawców Więcej (Waszyngton), wybitny republikański członek Komitetu ds. Energii i Handlu.

Biden we wtorek Ogłoszenie nowej rundy sankcji na rosyjskie instytucje finansowe i niektóre z najbogatszych rodzin w kraju. Inni światowi przywódcy, w tym przedstawiciele Unii Europejskiej, Kanady, Wielkiej Brytanii i Japonii, ogłosili własne sankcje wymierzone w Moskwę.

W innym ważnym wydarzeniu niemiecki kanclerz Olaf Schulz zablokował we wtorek zatwierdzenie gazociągu Nord Stream 2, który został ukończony, ale nie został jeszcze zatwierdzony przez niemieckich regulatorów.

Pozostaje niejasne, czy przywódcy Demokratów, którzy kontrolują obie izby Kongresu, podejmą dodatkowe kroki w celu rozwiązania kryzysu legislacyjnie, czy też pozwolą administracji Bidena na rozwiązanie go jednostronnie.

W Senacie ponadpartyjne ugrupowanie od tygodni pracuje nad pakietem dodatkowego finansowania i pomocy wojskowej dla Kijowa, jednocześnie nakładając surowe nowe sankcje na bogatego rosyjskiego oligarchę sprzymierzonego z Putinem. Rozmowy te zostały wstrzymane na początku miesiąca z powodu różnic partyzanckich między negocjatorami, ale zostały wznowione w tym tygodniu w odpowiedzi na obiecaną przez Putina inwazję na separatystyczne regiony Ukrainy.

Z drugiej strony przywódcy Izby przyjmują podejście wyczekujące.

„Kongres będzie przygotowany do podjęcia dalszych działań, jeśli dodatkowe działania zostaną uznane za konieczne” – powiedział we wtorek Hoyer.

Tymczasem ukraińscy przywódcy pozostali wyzywający, przygotowując swoje wojska do całkowitej ofensywy rosyjskiej, jednocześnie apelując do Stanów Zjednoczonych i innych zachodnich sojuszników o dalszą pomoc.

Na środowej konferencji prasowej w Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że w grę wchodzi tylko „przyszłość europejskiego bezpieczeństwa”.

„Reakcja społeczności międzynarodowej na tę zbrodnię musi być zdecydowana, natychmiastowa i ostra” – powiedział.