16 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google zapłacił Samsungowi 8 miliardów dolarów za ustawienie domyślnego Sklepu Play na urządzeniach Galaxy

Kilka dni temu ujawniono, że Google dzieli się przychodami z reklam uzyskanymi z wyszukiwarki Google z markami smartfonów, aby umożliwić im wydawanie większej liczby aktualizacji oprogramowania i lepszą konserwację smartfonów. Jednak teraz ujawniono, że firma płaci także markom, w tym Samsungowi, za ustawienie niektórych aplikacji jako domyślnych na urządzeniach z Androidem.

Samsung odpowiada za ponad połowę przychodów Google Play

według Raport BloombergaGoogle zapłacił Samsungowi 8 miliardów dolarów w ciągu czterech lat za dostosowanie niektórych aplikacji do smartfonów i tabletów Galaxy. Gigant wyszukiwania internetowego najwyraźniej nalegał na Samsunga, aby Asystent Google, Sklep Google Play i Wyszukiwarka Google były domyślnymi asystentami głosowymi, odpowiednio sklepem z aplikacjami i wyszukiwarką internetową. James Kouloutouros, wiceprezes Google ds. partnerstwa, podczas trwającego procesu antymonopolowego przeciwko Google zeznał, że firma płaci producentom urządzeń z Androidem za utrzymywanie aplikacji na ekranie głównym.

Dyrektor Google zeznawał podczas przesłuchania przez prawnika zatrudnionego przez Epic Games Inc. W San Francisco. Najwyraźniej Google opracował ten plan, aby uniemożliwić producentom OEM Androida oferowanie konkurencyjnych usług dla smartfonów z Androidem. Na przykład Samsung ma własnego asystenta głosowego (Bixby) i sklep z aplikacjami (Galaxy Store). Samsung współpracuje także z Meta (Facebook) i Microsoftem i możliwe, że Bing będzie domyślną wyszukiwarką na telefonach i tabletach Galaxy. Jeśli aplikacje firm innych niż Google będą domyślnymi ustawieniami na urządzeniach Samsung, zaszkodzi to kontroli Google nad ekosystemem Androida.

James Kouloutouros ujawnił także, że Samsung przejął ponad połowę przychodów ze Sklepu Google Play. Plan podziału przychodów z reklam firmy to Który nosi kryptonim Banyan Project. Tłumi konkurencję, uniemożliwiając zewnętrznym sklepom z aplikacjami popularyzację ekosystemu Androida. To wyjaśnia, dlaczego Samsung zaprzestał tworzenia wielu własnych aplikacji, w tym Bixby, Play Store i Samsung Messages.