16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google Tensor G4 wykorzystuje zaktualizowany proces 4 nm firmy Samsung

Google Tensor G4 wykorzystuje zaktualizowany proces 4 nm firmy Samsung

Chipset Tensor G3 w serii Pixel 8 to duży krok naprzód w porównaniu z poprzednimi iteracjami niestandardowego chipa Google produkowanego przez Samsunga, a pośród plotek, że firma ostatecznie przeniesie się do TSMC, nowy raport mówi, że Tensor G4 ponownie będzie wyprodukowany przez firmę Samsung, ale w zaktualizowanym procesie.

Na początku tego roku w raporcie pojawiła się wiadomość, że Google wprowadzi na rynek swój pierwszy w pełni dedykowany chipset Tensor do smartfonów w Tensor G5 wraz z premierą Pixela 10. Ten nowy chip będzie produkowany przez TSMC zamiast przez Samsunga, jak wszystkie chipsety Tensor zostały wyprodukowane do chwili obecnej. Jednak przed tym raportem oczekiwano, że Google wykona te ruchy za pomocą Tensora G4.

Teraz, Doniesienia z Korei twierdzą Google złożył wniosek do Samsunga o produkcję Tensora G4 w dalszej części serii Pixel 9, a jego produkcja ma nastąpić za około rok. Z raportu wynika, że ​​Tensor G4 będzie produkowany w procesie 4 nm SF4P trzeciej generacji firmy Samsung, będącym nowszą wersją procesu stosowanego w Tensor G3.

Oczywiście ponowna współpraca Google z Samsungiem wcale nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza że Tensor G4 ma być drobną modernizacją rok do roku.

Raport opublikowany we wrześniu ujawnił, że Tensor G4 będzie nosił nazwę kodową „Zuma Pro” i będzie korzystał ze zaktualizowanej wersji tej samej płytki rozwojowej, która została wykorzystana w Tensor G3, oszczędzając więcej ulepszeń w debiutanckim modelu „Laguna Beach”. później Tensor G5.

Więcej o Google Pixelu:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  X udostępnia rozmowy głosowe i wideo użytkownikom, którzy nie płacą