5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google „Circle to Search” pojawi się na Pixelach 8 i S24

Google „Circle to Search” pojawi się na Pixelach 8 i S24

Google śledzi komunikaty „Teraz na dotknięciu” i „Co jest na moim ekranie?” w Asystencie, a później ekran wyszukiwania z nową funkcją Circle to Search, która zadebiutowała w serii Pixel 8 i Samsungu Galaxy S24.

Funkcja Circle to Search przechwytuje zawartość bieżącego ekranu, w tym filmy, i umożliwia zakreślenie określonej jego części, aby skoncentrować wyszukiwanie w Obiektywie Google.

Dzięki nawigacji za pomocą trzech przycisków, która pozostaje domyślna na urządzeniach Samsung, możesz uruchomić Circle to Search, naciskając i przytrzymując przycisk Początek, zastępując w ten sposób aktywację Asystenta.

Jeśli nawigacja gestami jest aktywna, krąg wyszukiwania wywołuje się po naciśnięciu paska nawigacji. Wydaje się to bardzo dziwne, biorąc pod uwagę mały rozmiar tego celu dotykowego. Aby wskazać, że przytrzymujesz, pasek zmniejsza się.

Następnie pojawi się pasek wyszukiwania Google (z dźwiękiem i obiektywem), a na ekranie pojawi się towarzysząca mu niebiesko-fioletowa animacja. W tym momencie możesz zakreślić obiekt (lub najechać na niego kursorem), aby zawęzić wyszukiwanie.

Wyniki pojawiają się w arkuszu z możliwością dołączenia zapytania tekstowego w ramach wielokrotnego wyszukiwania. Ta „możliwość jednoczesnego wyszukiwania przy użyciu tekstu i obrazów” została zaktualizowana, aby „łatwiej było zrozumieć koncepcje, pomysły lub tematy dzięki przydatnym informacjom zebranym w Internecie”.

Oprócz obracania i pisania możesz także stukać lub wyróżniać, co jest szczególnie przydatne w przypadku transkrypcji słów, optycznego rozpoznawania znaków (OCR) lub ich tłumaczenia.

Możesz także bazgrać na torbie i stukać w buty, aby je wyszukać, a wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Kiedy skończysz, po prostu przesuń palcem, a wrócisz do miejsca, w którym zacząłeś.

Usługa Circle to Search zostanie uruchomiona 31 stycznia na telefonach Pixel 8, 8 Pro i Galaxy S24, które Google nazywa „smartfonami premium z Androidem” „we wszystkich językach i lokalizacjach, w których są one dostępne”.