25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google blokuje grę Battle Royale w Indiach, cytuje zakaz rządowy

Google blokuje grę Battle Royale w Indiach, cytuje zakaz rządowy

Zdjęcie znaku Google przed biurem Google w Berlinie, Niemcy, 31 sierpnia 2021 r. REUTERS/Annegret Hilse/File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

NEW DELHI, 29 lipca (Reuters) – Alphabet Inc. (GOOGL.O) Google w czwartek zablokowało dostęp do popularnej gry typu battle-royale od południowokoreańskiego dewelopera Kraftona (259960.KS)Cytując rozkaz rządu indyjskiego.

Akcje Kraftona spadły o ponad 9% w piątek w wiadomościach, szybko odrabiając straty do poziomu handlu o 5,7%.

W oświadczeniu amerykański gigant technologiczny powiedział, że Indie nakazały zakaz korzystania z Battlegrounds Mobile India (BGMI), zmuszając go do usunięcia aplikacji ze swojego Sklepu Play.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Witryna z grami pokazała, że ​​ma ponad 100 milionów użytkowników w Indiach. Zakaz pojawia się po zakazie Indii w 2020 roku na inny tytuł Crafton, PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG).

„Po otrzymaniu prośby, zgodnie z określonym procesem, powiadomiliśmy programistę, którego dotyczy problem, i zablokowaliśmy dostęp do aplikacji” – powiedział rzecznik Google.

BGMI nie był również dostępny w Apple Inc (AAPL.O) Sklep z aplikacjami w czwartek wieczorem w Indiach.

Powód zakazu nie był od razu jasny.

W Seulu rzecznik Kraftona powiedział, że deweloper rozmawiał z odpowiednimi władzami i firmami, aby poznać dokładną sytuację dotyczącą zawieszeń w dwóch głównych sklepach z aplikacjami w Indiach.

Lokalni przedstawiciele Apple i indyjskiego Ministerstwa Informatyki nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz poza normalnymi godzinami pracy.

Źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało, że Google otrzymało rządowe nakaz usunięcia w ciągu ostatnich 24 godzin.

Indie powołały się na zagrożenia dla bezpieczeństwa, kiedy zakazano PUBG, ale ruch ten był powszechnie postrzegany jako skutek pogorszenia stosunków handlowych z Chinami. W tym czasie chińskie Tencent było właścicielem praw autorskich do PUBG w Indiach.

READ  Zaktualizuj swojego Pixela teraz, aby usunąć te błędy

Rozprawa była częścią zakazu w New Delhi ponad 100 aplikacji mobilnych chińskiego pochodzenia, po trwającym kilka miesięcy spór graniczny między dwoma wrogami uzbrojonymi w broń nuklearną.

Od tego czasu zakaz został rozszerzony i obejmuje ponad 300 aplikacji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(raport Monsefa Vengateela i Adityi Kalry) z New Delhi; Dodatkowe raporty Nupur Anand i Joyce Lee w Seulu. Montaż przez Kirsten Donovan i Clarence Fernandez

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.