2 lipca, 2024

Gilas Pilipinas przegrał z Polską w meczu przygotowawczym dla OQT

GILAS Pilipinas zakończył swoje europejskie mecze przygotowujące do kwalifikacji olimpijskich FIBA ​​porażką 82-80 z Polską w Sosnowcu.

Nationals oddali pierwsze dziewięć punktów czwartej kwarty, wkopując się w dołek, z którego nie mogli się wydostać pomimo walecznej walki.

Gilas objął prowadzenie w końcówce meczu, zdobywając ostatnie osiem punktów meczu za Dwightem Ramosem, ale drużynie z 15. miejsca na świecie zabrakło czasu, a drużynie zależało na zwycięstwie.

Porażka zniweczyła 30-punktową skuteczność Justina Brownlee, a Gilas rozpoczął passę porażek. W ubiegły czwartek w Stambule przegrali z Turcją 84:73.

Filipiny udają się teraz do Rygi na Łotwie na OQT, gdzie stawką jest tylko jedno miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Gilas zmierzy się z gospodarzami Łotwą 3 lipca o 19:00 (4 lipca o północy czasu PST) i Gruzją 4 lipca o 15:30 (4 lipca o 20:30 czasu PST).

Michael Sokołowski, niedawno koronowany MVP Pucharu Włoch, zdobył 21 punktów, trafiając 4 z 3 celnych strzałów. Jego rzut za trzy punkty na początku ostatniej kwarty wywołał reakcję Polaków, a pod koniec trzeciej kwarty Gilas zbliżył się na dwie bramki, 58-56.

Później przewaga Polski wzrosła do 14, a trener Gilasa Tim Cone wpadł w furię podczas przerwy na żądanie.

Ustawienie Michała Michalaka na 2:37 przed końcem dało Polsce zwycięstwo 82-72.

Więcej od Spina

Filipiny odpowiedziały jednak za Ramosem, który w końcówce zdobył 16 punktów, zdobywając trzy punkty i dwóch skoczków, co zmniejszyło różnicę do 82-77.

Kontynuuj czytanie poniżej ↓

Kilas nie trafia z linii rzutów wolnych. Ramos przegapił premię charytatywną po trójce, która zmniejszyłaby prowadzenie Polski do czterech punktów.

Na 1:26 przed końcem Chris Newsome podzielił swoje dwa rzuty wolne. Poza tym goście również 23 razy podbijali piłkę.

Ramos miał także dziewięć zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty, zaś June Mar Fajardo miał 10 punktów, trzy zbiórki i dwa przechwyty.

Guy Soto miał osiem punktów i 11 zbiórek, a Jeremy Sochan z San Antonio Spurs zakończył mecz z ośmioma punktami i czterema zbiórkami w 12 minut.

Filipiny dobrze rozpoczęły mecz, prowadząc 23-16 pod koniec pierwszego meczu, ale w drugim meczu zostały pokonane przez Polskę 25-15.