5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Giełdy wzrosły po masowej przecenie w dniu Fed w związku z boomem dużych firm technologicznych

Giełdy wzrosły po masowej przecenie w dniu Fed w związku z boomem dużych firm technologicznych

Giełdy w USA wzrosły w czwartek po najgorszej od miesięcy wyprzedaży na Wall Street, gdy inwestorzy ponownie ustalali harmonogram obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i przygotowywali się na silną rundę ogromnych zysków technologicznych.

Indeks S&P 500 (^GSPC) wzrósł o 0,8%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o 0,6%. Indeks Nasdaq Composite Index (^IXIC), który w środę odnotował ponad 2% spadek, wzrósł o prawie 1%.

W tym tygodniu świat finansów zmienia się szybko i wściekle, ale w czwartkowy poranek uwaga skupiona była na Rezerwie Federalnej. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell, cementując zwrot w planach stóp procentowych banku centralnego, dał sygnał inwestorom oczekującym szybkich obniżek stóp procentowych. Zasugerował, że jego zdaniem mało prawdopodobne jest rozpoczęcie przez bank obniżania stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu Fed w marcu, co na początku tygodnia zostało w dużej mierze odebrane jako frustracja.

W rzeczywistości, według narzędzia CME FedWatch, inwestorzy obliczali około dwóch trzecich szans na ponowne utrzymanie się na marcowym posiedzeniu, podczas gdy prawie wszystkie zakłady opierały się na małej – lub większej – obniżce w maju.

Tymczasem członkowie „Siedmiu Wspaniałych” zajmą centralne miejsce po sygnale zamykającym, podczas gdy Apple (AAPL), Amazon (AMZN) i Meta (META) mają zgłosić zyski. Wtorkowa pierwsza partia wyników Big Tech od Microsoft (MSFT) i Alphabet (GOOGL, GOOG) nie spełniła wygórowanych oczekiwań inwestorów, co przyczyniło się do spadku cen akcji.

Nie powinniśmy też zapominać, że świat gospodarczy ma w tym tygodniu kolejne dane wzbogacające narrację. Inwestorzy będą mieli szybki wgląd w styczniowy rynek pracy dzięki piątkowemu raportowi o zatrudnieniu poza rolnictwem.

On żyje7 aktualizacji

 • Bank Rezerwy Federalnej w Atlancie oczekuje obecnie wzrostu o 4,2% w pierwszym kwartale 2024 r.

  W środę prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell pochwalił odporność amerykańskiej gospodarki pomimo rosnących stóp procentowych, zauważając, że gospodarka „rozwija się w dużym tempie”.

  Najnowsze prognozy Banku Rezerw Federalnych w Atlancie pokazują, że nie widać oznak spowolnienia.

  W czwartek rPKB Teraz w Banku Rezerw Federalnych w Atlancie Szacunki wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale wzrosły do ​​4,2% z 3% w dniu 26 stycznia po tym, jak nowe dane Consensus Bureau wykazały, że wydatki na budownictwo wzrosły w grudniu bardziej niż oczekiwano, a nowy odczyt raportu ISM Industrial Business Report pokazał, że spadki w sektorze wstał. Prawdopodobnie sięgnie dna.

  Warto zauważyć, że oczekiwania te wynikają ze zmiany sposobu, w jaki inwestorzy odbierają wiadomości gospodarcze. Po momentach cyklu podwyżek stóp procentowych Fed, w których pozytywny rozwój sytuacji gospodarczej postrzegano jako potencjalne ryzyko dla inflacji i dlatego niektórzy wierzyli, że może doprowadzić do dalszych podwyżek stóp procentowych, Powell wycofał się w środę z tej narracji.

  „Nie szukamy [economic growth] „Jako problem. Myślę, że w tym momencie chcemy widzieć silny wzrost. Chcemy silnego rynku pracy. Nie szukamy słabszego rynku pracy. Oczekujemy, że inflacja będzie nadal spadać, podobnie jak maleje od w ciągu ostatnich sześciu miesięcy” – powiedział.

 • Oprocentowanie kredytów hipotecznych spada poniżej 7%

  Z nowych danych opublikowanych w czwartek wynika, że ​​w 2024 r. kredyty hipoteczne spadły po raz drugi.

  Rebecca Chen z Yahoo Finance raportuje:

  Oczekuje się, że tej wiosny amerykański rynek mieszkaniowy odnotuje ciepły powrót dzięki spokojnym danym gospodarczym.

  Freddie Mac powiedział w czwartek, że średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego spadło do 6,63% z 6,69% ​​tydzień wcześniej. Oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2024 r. spadło po raz drugi i oczekuje się, że spadną jeszcze bardziej wraz ze spadkiem inflacji, co może pomóc w odbiciu sektora mieszkaniowego.

  Jak wskazuje większość wskaźników Obniżenie stóp procentowych w przyszłym rokuEksperci ds. mieszkalnictwa spodziewają się, że wiosenny sezon zakupów rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy na rynek mieszkaniowy powróci większa podaż i popyt dzięki niższym oprocentowaniom kredytów hipotecznych.

  „Dopóki inflacja bazowa i aktywność gospodarcza będą się nadal ograniczać, nie oczekuje się dalszego wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych” – powiedział Orvi Devongi, główny makroekonomista w Zillow. „Jeśli zwolnienia pozostaną niskie, a oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie, wiosną tego roku aktywność na rynku mieszkaniowym powinna nieznacznie wzrosnąć, co oznacza więcej ofert na rynku i większą sprzedaż”.

 • Akcje Amazona rosną przed ogłoszeniem zysków

  Akcje Amazona (AMZN) wzrosły w czwartek o ponad 1% w oczekiwaniu na kwartalne wyniki finansowe giganta handlu elektronicznego po dzwonku.

  Jak donosi Hamza Shaaban z Yahoo Finance, firma z siedzibą w Seattle dołącza do dwóch gigantów wartych bilion dolarów, aby zakończyć tydzień naznaczony wysokimi oczekiwaniami i rozczarowaniem wynikami technologicznymi.

  Rola Amazona na fali raportów Big Tech prawdopodobnie dostarczy aktualnych informacji na temat rozwoju sztucznej inteligencji i jej lukratywnego biznesu w chmurze.

  Poniżej znajduje się zestawienie oczekiwań analityków w związku z nadchodzącymi wynikami spółki.

 • Akcje Peletonu spadły o 22% w wyniku słabych wskazówek

  Akcje Peloton (PTON) spadły w czwartek o 22% i mają zamknąć się na rekordowo niskim poziomie po tym, jak platforma Connected Fitness opublikowała rozczarowujące prognozy przychodów.

  Firma spodziewa się, że przychody w trzecim kwartale wyniosą od 700 do 725 mln dolarów, czyli poniżej oczekiwań Wall Street na poziomie 753,8 mln dolarów.

  „Chociaż w dalszym ciągu osiągamy lepsze wyniki na rynku fitness połączonego z siecią, naszym największym wyzwaniem pozostaje rozwój na dużą skalę” – czytamy w opublikowanym w czwartek liście akcjonariuszy firmy.

  W ramach swoich inicjatyw rozwojowych Peloton nawiązał współpracę z Amazon (AMZN) i LuluLemon (LULU).

  Akcje producenta interaktywnych rowerów są dalekie od szczytów, które osiągnęły pandemię, gdy klienci domagali się sprzętu do ćwiczeń w domu. Wzrost liczby użytkowników zaczął słabnąć po zniesieniu ogólnokrajowych blokad i później Zadzwoń do urządzeń dobrowolnych.

 • Spółki Big Tech prowadzą ożywienie po wyprzedaży w dniu Fed

  Akcje Big Tech przewodziły czwartkowemu odbiciu po mocnej wyprzedaży z poprzedniej sesji, po tym jak Rezerwa Federalna utrzymała stopy procentowe na stałym poziomie i opóźniła oczekiwania inwestorów na obniżki.

  Wartość indeksu ETF S&P 500 Technology Sector ETF (XLK) wzrosła o 0,9%, podczas gdy akcje spółek świadczących usługi telekomunikacyjne i akcje towarów konsumpcyjnych również wzrosły.

  Akcje giganta handlu elektronicznego Amazon (AMZN) i platformy mediów społecznościowych Meta (META) wzrosły w czwartek o prawie 2%. Obie firmy mają opublikować swoje kwartalne wyniki po dzwonku zamykającym, wraz z producentem iPhone'a Apple (AAPL).

  S&P 500 (^GSPC) wzrósł w czwartek o 0,5%. Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o 0,7% po spadku o ponad 2% w środę.

  Mapa cieplna Nasdaq 100 z 1 lutego o 10:15 ETMapa cieplna Nasdaq 100 z 1 lutego o 10:15 ET

  Mapa ciepła Nasdaq 100 z 1 lutego o 10:15 ET.

 • Akcje wzrosły po ostrej wyprzedaży i większych zyskach dużych spółek technologicznych

  W czwartek giełdy wzrosły po mocnej przecenie po tym, jak Rezerwa Federalna zasugerowała, że ​​inwestorzy będą musieli poczekać do końca marca z obniżkami stóp procentowych.

  Indeks S&P 500 (^GSPC) jest nieco wyżej, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) oscyluje w pobliżu płaskiej linii. Nasdaq Composite (^IXIC) otworzył się o 0,6% wyżej po spadku o ponad 2% w środę.

  Więcej zysków Big Tech zostanie ogłoszonych po dzwonku zamykającym w czwartek, kiedy Apple (AAPL), Amazon (AMZN) i Meta (META) mają opublikować swoje wyniki kwartalne.

  Wyniki Microsoft (MSFT) i Alphabet (GOOGL, GOG) z początku tygodnia nie spełniły wygórowanych oczekiwań inwestorów. W środę akcje Alphabetu spadły o ponad 7%.

 • Zwolnienia ogłoszone w styczniu były wysokie, ale jednocześnie spadły

  Styczeń Raport o redukcjach etatów Firma rekrutacyjna Challenger, Gray & Christmas pokazała w czwartek rano, że w styczniu wzrosła liczba ogłoszeń o zwolnieniach w porównaniu z grudniem, ale także znacznie spadła w porównaniu z tym, co widzieliśmy rok temu.

  W zeszłym miesiącu firma naliczyła 82 307 ogłoszeń o zwolnieniach, co oznacza wzrost o 136% w porównaniu z grudniem, ale o 20% mniej w porównaniu z 102 943 zwolnieniami ogłoszonymi w tym miesiącu w zeszłym roku.

  Jednak nawet przy tym spadku w stosunku do liczby pracowników z ubiegłego roku styczeń 2024 r. był trzecią co do wielkości liczbą ogłoszeń o styczniowych zwolnieniach od 2009 r.

  Wstępne dane dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych Wyjście w czwartek Pokazało również nieznaczny wzrost liczby składanych po raz pierwszy wniosków o zasiłek dla bezrobotnych – w zeszłym tygodniu wyniosła 224 000 wniosków, w porównaniu z 9 000 tydzień wcześniej.

  Jednakże ogólny poziom początkowych roszczeń utrzymuje się na poziomie zbliżonym do historycznych minimów.

  Obydwa raporty poprzedzają piątkowy styczniowy raport o zatrudnieniu i są następstwem środowej uwagi prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a ​​Powella, że ​​rynek pracy jest w dalszym ciągu lepiej zrównoważony.

  Jednak Powell zauważył, że podaż dostępnych pracowników jest nadal mniejsza niż całkowite zapotrzebowanie na pracę, co oznacza, że ​​na każdą osobę poszukującą pracy jest obecnie więcej niż jedno wolne stanowisko.