23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

GE i PKN ORLEN tworzą sojusz morski w Polsce

GE Renewable Energy i PKN ORLEN podpisały memorandum o współpracy w celu zbadania sposobów współpracy w celu wsparcia rozwoju nadmorskich projektów wiatrowych w Polsce.

GE Renewable Energy dostarcza już 900 megawatów do ponad 300 turbin przybrzeżnych na polskim rynku wiatrowym, z czego prawie połowa zostanie uruchomiona do 2018 roku.

LM Wind Power, firma GE zajmująca się energią odnawialną, zatrudnia około 1000 osób w swoim zakładzie produkcyjnym łopat turbin wiatrowych w Colonio Beach.

Polska ma ugruntowaną pozycję w wykorzystywaniu morskich zasobów powietrza do przyspieszenia transferu energii. Umowa, którą dziś podpisujemy, wyznacza drogę do podjęcia praktycznych kroków, aby w pełni wykorzystać znaczące zasoby morskiego powietrza w Polsce do osiągnięcia korzystnych wyników w zakresie ochrony środowiska i rozwoju gospodarczego. Jerome Beckress, starszy wiceprezes GE & CEO, GE Renewable Energy, powiedział.

Polski rząd ogłosił plany dostarczenia do 10,9 GW wody morskiej do 2030 r. i oferuje nowe obszary morskie, aby ułatwić rozwój przyszłych projektów morskich.

Przepustowość morską Polski szacuje się na 28 GW do 2050 roku. Kraj ma ugruntowaną pozycję dzięki szeroko zakrojonym wysiłkom na rzecz kultywacji morskiego powietrza w regionie Morza Bałtyckiego.

„Wdrażamy strategię, która zakłada, że ​​do końca tej dekady moce z OZE wzrosną o ponad 2,5 GW”. Daniel Obajtech– powiedział prezes zarządu PKN ORLEN.

„Chcemy przede wszystkim osiągnąć ten poziom inwestycji w morską energetykę wiatrową i jednocześnie portfel OZE z dodatkowymi mocami w nadmorskich farmach wiatrowych. Umowa, którą podpisaliśmy z GE Renewable Energy wspiera realizację tych ambitnych celów. oferta przełoży w praktyce znaczną część rynku morskiego na polski kapitał.

PKN Orlen generuje obecnie 1,2 GW moc bałtycka Sea Wind Project we współpracy z Northland Power of Canada.

Projekt Ostatnio chronione W ramach zobowiązania polskiego rządu, polska ustawa o wiatrach morskich przyjęła porozumienie różnicujące (CFT) w celu wsparcia początkowej fazy wiatrów przybrzeżnych o mocy 5,9 GW.

READ  19 nowojorskich rabinów przyjeżdża do Polski, by rozdawać żywność i pomoc medyczną uchodźcom ukraińskim

W nadchodzącym procesie ofertowym PKN ORLEN planuje pozyskiwać nowe lokalizacje, wykorzystując własną i GE wiedzę oraz doświadczenie w zakresie energetyki odnawialnej.