13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fujifilm X100VI to duży krok naprzód dla popularnego aparatu kompaktowego TikTok

Fujifilm X100VI to duży krok naprzód dla popularnego aparatu kompaktowego TikTok

Był to Fujifilm X100V the Gra, którą musisz mieć od 2 lat (Dziękuję Tik Toku) Firma wypuściła teraz swojego następcę, 40,2 MP X100 VI, ze znaczną poprawą we wszystkich obszarach. Zachowując tę ​​samą starą obudowę, oferuje znacznie większą prędkość fotografowania, wbudowaną stabilizację, wideo 6,2K 30p i wiele więcej.

X100VI wygląda identycznie jak poprzedni model, ma tę samą konstrukcję i tryby sterowania. Seria ta, zaprojektowana jako aparat do fotografii ulicznej, czerpie wiele rozwiązań konstrukcyjnych z popularnych aparatów dalmierzowych Leiki. Jako taki nie ma największej ergonomii na świecie, ale przy wadze 521 g jest lekki, dyskretny podczas fotografowania i zmieści się w kieszeni kurtki.

Fujifilm unowocześnia kultowy klasyk, wprowadzając szybszy aparat kompaktowy X100VI za 1600 dolarów

Fujifilm

Fujifilm zdecydowało się zastosować tę samą matrycę APS-C o rozdzielczości 40,2 MP, co znacznie większy X-H2, co znacznie zwiększa rozdzielczość w porównaniu z X100V. Myślę, że to mądry wybór, ponieważ zapewnia aparatowi – wyposażonemu w szerokokątny, stałoogniskowy obiektyw 23 mm f/2.0 (odpowiednik pełnej klatki 35 mm) – więcej opcji kadrowania. Ceną za to będzie prawdopodobnie niewielkie zmniejszenie czułości przy słabym oświetleniu.

Kolejną dużą nowością w X100VI jest wbudowana 5-osiowa stabilizacja z maksymalnie 6-stopniową redukcją drgań. Biorąc pod uwagę niewielki korpus aparatu X100VI, jest to nieoczekiwana, ale mile widziana funkcja, która będzie bardzo pomocna dla fotografów ulicznych, którzy robią niewidoczne zdjęcia w drodze.

W X100V zastosowano ten sam hybrydowy wizjer optyczny o rozdzielczości 3,69 miliona punktów i ekran LCD o rozdzielczości 1,62 miliona punktów, ale ten ostatni odchyla się teraz o dodatkowe 15 stopni w dół, aby ułatwić fotografowanie z góry. Zachowuje ten sam akumulator co poprzednio (ocena CIPA na 300 zdjęć) i niestety ten sam, wolny slot na kartę UHS-I.

Fujifilm unowocześnia kultowy klasyk, wprowadzając szybszy aparat kompaktowy X100VI za 1600 dolarówFujifilm unowocześnia kultowy klasyk, wprowadzając szybszy aparat kompaktowy X100VI za 1600 dolarów

Fujifilm

X100VI nadal robi zdjęcia z szybkością 11 kl./s przy migawce mechanicznej i 20 kl./s w trybie elektronicznym, ale według Fujifilm autofokus jest szybszy i wydajniejszy. Obecnie oferuje najnowsze technologie śledzenia i wykrywania twarzy/oczu, a także wykrywanie zwierząt/pojazdów i inne rodzaje wykrywania celów.

READ  Najgorsze gry 2023 roku według Metacritic

Jakość obrazu również powinna zostać poprawiona dzięki dodatkowej rozdzielczości i niższej wartości ISO wynoszącej 125. Ponieważ większość popularności tego aparatu w mediach społecznościowych opiera się na trybach symulacji filmu, aparat ma 20 wbudowanych trybów, w tym nowy tryb o nazwie Reala Ace, zaprojektowany, aby zapewnić „wierną reprodukcję kolorów i kontrastowy ton”.

Fujifilm unowocześnia kultowy klasyk, wprowadzając szybszy aparat kompaktowy X100VI za 1600 dolarówFujifilm unowocześnia kultowy klasyk, wprowadzając szybszy aparat kompaktowy X100VI za 1600 dolarów

Fujifilm

Wreszcie, w przypadku tej serii zwykle nie myśli się o wideo, ale X100VI zaskakująco potrafi pomieścić kompaktowe urządzenie. Może nagrywać wideo w rozdzielczości 6,2K przy 30 kl./s, 4K przy 60 kl./s i 1080p przy 240 kl./s. Otrzymujesz także 10-bitowe nagrywanie F-log i F-Log2, co jest zaskakująco dobre jak na mały aparat skupiający się na obrazie ze stałym obiektywem. Jedynym minusem jest stosunkowo niska szybkość transmisji danych (maks. 200 Mb/s) ze względu na wolniejsze karty, ale można przechwytywać ProRes na zewnętrznym rejestratorze.

Fujifilm Zobowiązała się do skrócenia długiego czasu oczekiwania na poprzedni model, produkując go w Chinach, podobnie jak inne nowoczesne modele.