16 września, 2024

Francuska kariera Victora Wimpanyamy w Metropolitans 92 zakończyła się porażką 0:3 w finale LNB z Monako

Następny przystanek, NBA.

Victor Wimpanyama zanotował swój najlepszy mecz w finałach LNB w czwartek, ale to nie wystarczyło. Monaco zebrało się po tym, jak przegrywało przez większość meczu, aby wygrać 92-85 Wygrana w meczu 3 Ponad Boulogne-Levalois Metropolitans Wimpanyama 92. Zwycięstwo Monako przyniosło zwycięstwo w serii mistrzostw na najwyższym poziomie francuskiej koszykówki i położyło kres profesjonalnej karierze Wimpanyamy.

22 punkty i cztery bloki Victora Wimpanyamy nie wystarczyły w trzecim meczu w czwartek w finałach LNB (Anne-Christine Poujolat/AFP via Getty Images)

Następnym ruchem Wembanyamy w koszykówce będzie następny czwartek w drafcie NBA, gdzie według przewidywań będzie pierwszym wyborem San Antonio Spurs.

Metropolitans 92 dobrze wystartowali w czwartek i otworzyli wynik w alejce Wimpanyama, aby objąć prowadzenie 2: 0.

Szybko schodzili z boiska i zakończyli pierwszą kwartę z przewagą 32:23. Do przerwy prowadzili 53:44 i utrzymywali prowadzenie do końca czwartej kwarty.

Wembanyama wykorzystał swoją 7-stopową ramę na obu końcach kortu przez cały mecz, strzelając kilka wbiegów do ruchu, blokując jednocześnie cztery strzały Monaco.

Po zdobyciu 27 punktów w meczach 1 i 2 łącznie, Wimpanyama zakończył mecz 3 z 22 punktami, siedmioma zbiórkami, czterema blokami i dwoma asystami. Trafił 6 z 11 z gry, w tym 1 z 4 z dystansu za 3 punkty. Był to wszechstronny wysiłek, który pokazał talent, rozmiar i atletyzm, które uczyniły go najbardziej rozchwytywanym koszykarzem od czasów LeBrona Jamesa.

Ale podobnie jak w grach 1 i 2, to nie wystarczyło do zapewnienia zwycięstwa. Po przegrywaniu przez cały mecz, Monaco objęło pierwsze prowadzenie pod koniec czwartej minuty po tym, jak błąd Wimpanyamy sprawił, że były Phoenix Sun Eli Okubo znalazł się na linii rzutów wolnych, aby mieć szansę i 1.

Późniejszy rzut wolny Okubo na 3:31 przed końcem dał Monaco pierwsze prowadzenie 82-81. Zespoły wymieniły się kubełkami i objęły prowadzenie w kilku kolejnych posiadłościach, zanim były strażnik Foremana, Jordan Lloyd, zamknął mecz dla Monako.

Przy remisie na poziomie 85, Loyd wyciągnął 3 na szczycie korkociągu. Zatonął w siatce na 50,6 sekundy przed końcem, dając Monako prowadzenie 88-85. Po tym, jak Metropolitans 92 nie zdołało odeprzeć ataku, Loyd zrobił to ponownie. Umieszczając 28-metrowy putt na 24,9 sekundy przed końcem, umieścił grę poza zasięgiem.

Z wiadrem Loyd wyrównał wynik Wembanyamy z 22 punktami, trafiając swoją piątą trójkę w siedmiu próbach. Desperacja Wimpanyamy po drugiej stronie chybiła celu, a jego francuska kariera dobiegła końca, gdy Monaco świętowało mistrzostwo.

Kiedy mecz się zakończył, Wimpanyama odpowiedział na aplauz entuzjastycznej francuskiej publiczności i zasygnalizował ręką serce. Następnym razem, gdy wejdzie na boisko do koszykówki, prawie na pewno zrobi to jako ostroga.