5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ford, GM, Nvidia, Norweg, HP Inc., Semtech i inni kierowcy giełdowi

Ford, GM, Nvidia, Norweg, HP Inc., Semtech i inni kierowcy giełdowi

W czwartek kontrakty na akcje wzrosły po…


Standard & Poor’s 500

Giełdy zamknęły się na wzrostach po raporcie o inflacji w USA, co sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe na posiedzeniu w przyszłym tygodniu. W czwartek inwestorzy otrzymają kolejny odczyt inflacji, tym razem w postaci Indeksu Cen Producentów, który mierzy inflację na poziomie hurtowym.

Akcje Forda (symbol: F) wzrosły o 0,2%, a akcje General Motors o 0,7% przed czwartkowym ostatecznym terminem strajku United Auto Workers. Prezes UAW Sean Fine powiedział pod koniec środy, że związek zawodowy i Wielka Trójka producentów samochodów, w tym Stellantis (STLA), pozostają „bardzo daleko od siebie” w sprawie kluczowych priorytetów związku dotyczących podwyżek płac oraz że UAW przygotowuje się do strajku. taktykę tuż po 23:59 w czwartek.

IPO Arm Holdings zostało wycenione na 51 dolarów za akcję, co stanowiło górną część oczekiwanego przedziału, co dało firmie projektującej chipy wycenę na poziomie 54,5 miliarda dolarów po całkowitym rozwodnieniu. Akcje Arm rozpoczną się w czwartek na giełdzie Nasdaq pod symbolem „ARM”. Przed debiutem Arma akcje producentów chipów drożały. Akcje Nvidii (NVDA) wzrosły o 1,2%, notowane na amerykańskiej giełdzie akcje Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM) wzrosły o 1,1%, akcje Intela (INTC) wzrosły o 0,7%, a akcje Qualcomm (QCOM) wzrosły o 0,6%.

Norweskie linie wycieczkowe (NCLH) i Carnival (CCL) zdecydowały się na zakup od Neutral w Redburn. Akcje Norwegii zwyżkowały o 2% w notowaniach przed otwarciem sesji, a akcje Carnival wzrosły o 1,9%. Analitycy Redburn podtrzymali rekomendację dla Royal Caribbean (RCL) na poziomie Neutral. Akcje Royal Caribbean wzrosły o 1%.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Akcje HP Inc spadły. (HPQ) wzrosła o 1,7% po tym, jak spółka Berkshire Hathaway (BRK.B) należąca do Warrena Buffetta ujawniła, że ​​sprzedała 5,5 miliona akcji producenta komputerów osobistych i drukarek. Była to pierwsza sprzedaż akcji HP
firma.

READ  Biden rozważa uwolnienie miliona baryłek dziennie z rezerw strategicznych

Ponieważ Berkshire Hathaway nabył 12% udziałów w spółce na początku 2022 r.

Wartość Etsy (ETSY) wzrosła o 3,6% do 66,89 USD po aktualizacji platformy handlowej online do wersji Outperform z Peer Performance w Wolfe Research z ceną docelową na poziomie 100 USD.

Akcje spółki First Solar (FSLR) wzrosły o 2,7% w notowaniach przed otwarciem giełdy po modernizacji tej spółki zajmującej się technologią fotowoltaiczną i osiągającej wyniki lepsze od wyników rynkowych BMO Capital. W środę akcje spółki spadły o 5,8%.

Globalny przewoźnik

Reklama — przewiń, aby kontynuować

(CARR) spadł o 2% po obniżeniu oceny producenta HVAC z Buy at Mizuho do Neutral.

Dostawca półprzewodników, firma Semtech (SMTC), prognozuje stratę w trzecim kwartale fiskalnym na poziomie od 9 do 22 centów na akcję przy przychodach od 190 do 210 milionów dolarów. Analitycy oszacowali skorygowany zysk na akcję na poziomie 12 centów przy przychodach na poziomie 247,7 mln dolarów. Jednak po spadkach na początku sesji, kurs akcji wzrósł o 2% w notowaniach przed otwarciem sesji.

Po dzwonku zamykającym w czwartek oczekiwane są raporty o zarobkach od firmy programistycznej Adobe (ADBE), firmy zajmującej się budową domów Lennar (LEN) i internetowej aukcji samochodowej Copart (CPRT).

Napisz do Joe Woelfela na adres [email protected]