16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fizycy twierdzą, że tunele czasoprzestrzenne mogły już zostać odkryte: ScienceAlert

Fizycy twierdzą, że tunele czasoprzestrzenne mogły już zostać odkryte: ScienceAlert

Wirtualne mosty łączące odległe regiony przestrzeni (i czasu) mogą mniej więcej wyglądać jak ogród różnorodności czarne dziuryco oznacza, że ​​możliwe, że te legendarne bestie fizyki były już widziane.

Ale na szczęście, jeśli nowy model zaproponowany przez mały zespół fizyków z Uniwersytetu Sofijskiego w Bułgarii jest dokładny, nadal można je rozróżnić.

Graj z Einsteinem Ogólna teoria względności Wystarczająco długo można pokazać, w jaki sposób tło czasoprzestrzenne wszechświata może tworzyć nie tylko głębokie doły grawitacyjne, z których nic nie ucieka, ale także niemożliwe do zdobycia szczyty górskie, na które nie można się wspiąć.

W przeciwieństwie do swoich ciemniejszych kuzynów, te świecące wzgórza odsuwały się od wszystkiego, co się zbliżało, wyrzucając strumienie cząstek i promieniowania, które nie miały nadziei na powrót.

Wyróżnione możliwości na bok Wielki Wybuch wygląda właśnie tak jeden z tych’białe dziury„Nic takiego nigdy nie zauważono. Niemniej jednak pozostaje interesującą koncepcją odkrywania granic jednej z największych teorii fizyki.

w latach trzydziestychkolega Einsteina Nathan Rosen wykazał, że nie ma nic do powiedzenia o głęboko zakrzywionej czasoprzestrzeni Czarna dziura Nie można połączyć się ze stromymi szczytami białej dziury, tworząc rodzaj mostu.

W tym zakątku fizyki nasze codzienne przewidywania dotyczące odległości i czasu wychodzą przez okno, co oznacza, że ​​takie teoretyczne połączenie może przemierzać ogromne połacie wszechświata.

W odpowiednich warunkach może być nawet możliwe, że materia wejdzie do tej kosmicznej tuby i opuści drugi koniec z mniej lub bardziej nienaruszonymi informacjami.

Aby więc określić, jak ta czarna dziura może wyglądać w obserwatoriach, takich jak Teleskop Event Horizon, zespół z Uniwersytetu Sophia opracował uproszczony model „pierścienia” tunelu czasoprzestrzennego jako namagnesowanego pierścienia płynu i przyjął różne założenia dotyczące tego, w jaki sposób może powstać materia. o. Zakreśl go, zanim go połkniesz.

READ  Powrót dużej chińskiej rakiety, którą zauważono nad wyspą Borneo - Lot kosmiczny teraz

Cząstki utknięte w tej wściekłej burzy wytwarzałyby silne pola elektromagnetyczne, które wirowałyby i trzaskały w przewidywalne wzory, polaryzując wszelkie światło emitowane przez gorącą materię z wyraźną sygnaturą. Śledzenie spolaryzowanych fal radiowych dało nam pierwsze niesamowite obrazy M87 * W 2019 roku i Strzelec A* wcześniej w tym roku.

Okazuje się, że gorące, zadymione usta tunelu trudno odróżnić od spolaryzowanego światła emitowanego przez chaotyczny dysk otaczający czarną dziurę.

Zgodnie z tą logiką, M87* może być tunelem czasoprzestrzennym. W rzeczywistości tunele czasoprzestrzenne mogą czaić się wszędzie na końcach czarnych dziur, a nie mielibyśmy łatwego sposobu, aby się o tym przekonać.

Nie oznacza to, że w ogóle nie ma możliwości poznania.

Gdybyśmy mieli szczęście i skompilowali obraz tunelu czasoprzestrzennego z filtrem widzianego pośrednio przez przyzwoitą soczewkę grawitacyjną, dokładne cechy odróżniające tunele czasoprzestrzenne od czarnych dziur mogą stać się oczywiste.

To oczywiście wymagałoby masy dogodnie umieszczonej między nami a tunelem czasoprzestrzennym, aby zniekształcić jego światło na tyle, aby wzmocnić niewielkie różnice, ale przynajmniej dałoby nam sposób na wykrycie ciemnych plam z pustki, które mają tylne wyjście.

Jest inne medium, które również wymaga sporej dawki bogactwa. Jeśli wykryjemy tunel czasoprzestrzenny pod idealnym kątem, światło przechodzące przez dzielące go wejście w naszym kierunku jeszcze bardziej wzmocni jego sygnaturę, dając nam wyraźniejsze wskazanie portalu przez gwiazdy i dalej.

Dodatkowe modelowanie może ujawnić inne właściwości fal świetlnych, które pomagają w sortowaniu tuneli czasoprzestrzennych z nocnego nieba bez potrzeby stosowania soczewek lub doskonałych kątów, na co naukowcy zwracają teraz uwagę.

Umieść więcej ograniczeń W fizyce tuneli czasoprzestrzennych można odkryć nie tylko nowe sposoby eksploracji ogólna teoria względnościAle fizyka, która opisuje zachowanie fal i cząstek.

Ponadto, Wnioski wyciągnięte z prognoz Takie mogą ujawnić, gdzie załamuje się ogólna teoria względności, otwierając niektóre z własnych dziur, aby dokonać nowych śmiałych odkryć, które mogą dać nam zupełnie nowy sposób widzenia wszechświata.

READ  Odkryto największą znalezioną właśnie galaktykę, która zniszczy Twój mózg

To badanie zostało opublikowane w fizyczny przegląd d.