24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Firma Apple wydała niespodziewaną aktualizację do systemu iOS 17.2.1, która ma naprawić błędy iPhone’a

Firma Apple wydała niespodziewaną aktualizację do systemu iOS 17.2.1, która ma naprawić błędy iPhone’a

Technika

We wtorek Apple wydało niespodziewaną aktualizację dla wszystkich użytkowników iPhone’a, obiecując naprawić mnóstwo błędów. Jednak na czym dokładnie polegają te reformy, pozostaje tajemnicą.

„Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki błędów i jest zalecana dla wszystkich użytkowników”. Skąpy opis przypadków iOS 17.2.1.

Zaledwie tydzień po wydaniu iOS 17.2 firma technologiczna wypuściła iOS 17.2.1, który zawiera mnóstwo innowacyjnych funkcji, w tym nową aplikację Journal i ulepszone zabezpieczenia.

Pojawia się to również zaledwie kilka dni po zaprezentowaniu przez Apple wersji beta systemu iOS 17.3, przez co wielu użytkowników jest zdezorientowanych, dlaczego wprowadzono kolejną drobną aktualizację, zanim aktualizacja została szeroko udostępniona.

Eksperci techniczni zauważyli, że chociaż wersja angielska nie zawiera szczegółów na temat poprawek błędów, wersje japońska i chińska obiecują rozwiązać „problem, który w pewnych warunkach może szybko rozładować baterię”.

Szybkie rozładowywanie się baterii wydaje się być powszechnym problemem dla użytkowników po aktualizacji iPhone’ów do poprzedniej aktualizacji iOS, a wielu właścicieli zwraca się do X, aby wyrazić swoje skargi.

Aktualizacja iOS 17.2.1 nie dostarczyła żadnych szczegółów poza obietnicą „ważnych poprawek błędów”. jabłko

„Żywotność baterii w iOS 17.2 w iPhonie 15 Pro Max jest okropna. Ledwo dostajesz 5-6 godzin SOT. Wcześniej spędzałem około 8-9 godzin! Twórca treści technicznych – napisała Sharon Bava.

Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę „The Post” o komentarz.

Chociaż Apple zaleca najnowszą aktualizację wszystkim swoim użytkownikom, aktualizacja nie wydaje się pilna.

Nie został wydany jako szybka reakcja bezpieczeństwa, co może wskazywać, że nie rozwiązuje problemów bezpieczeństwa.

Firma technologiczna mogła wypuścić iOS 17.2.1 jeszcze przed świętami, aby nowi użytkownicy mogli zaktualizować swoje urządzenia, zanim rozproszą ich uwagi w okresie świątecznym, lub aby nowe urządzenia były gotowe do wręczenia prezentów.

READ  Aplikacja Apple Journal będzie częścią iOS 17, Sherlocking Day One

iPhone’y stały się ostatnio ofiarą ataków oprogramowania szpiegującego, co skłoniło firmę Apple do udoskonalenia swoich funkcji bezpieczeństwa.

W zeszłym tygodniu firma udostępniła programistom wersję Stolen Device Protection w wersji beta systemu iOS 17.3, która uniemożliwia złodziejom dostęp do smartfonów przy użyciu skradzionych haseł.

Nowa funkcja wymaga w szczególności od użytkowników użycia biometrycznego tokena dostępu, takiego jak twarz lub odcisk palca, podczas zmiany hasła Apple ID, usuwania Face ID i innych wrażliwych funkcji.

Ochrona skradzionego urządzenia zostanie aktywowana za każdym razem, gdy urządzenie użytkownika znajdzie się w nieznanej lokalizacji, po czym użytkownicy będą musieli wykonać powyższy protokół.


https://nypost.com/2023/12/20/tech/apple-issues-surprise-ios-17-2-1-update-for-iphone-bug-fixes/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania