29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Film pokazuje moment, w którym ukraiński dron zniszczył rosyjski statek

Film pokazuje moment, w którym ukraiński dron zniszczył rosyjski statek

Ukraina twierdziła, że ​​w ataku zniszczono rosyjską łódź patrolową KS-701, zabijając sześciu „okupantów”.
Ukraińska Marynarka Wojenna

  • Film opublikowany przez armię ukraińską pokazuje moment zniszczenia rosyjskiej łodzi.
  • Według ukraińskiej marynarki wojennej w ataku rakietowym na łódź patrolową KS-701 zginęło sześciu rosyjskich żołnierzy.
  • Nie podano daty zdarzenia.

Film opublikowany przez Ukraińską Marynarkę Wojenną pokazuje moment, w którym dron zabił sześciu rosyjskich żołnierzy i zniszczył ich statek, gdy próbowali rozładować ładunek na plaży w obwodzie chersońskim.

W oświadczeniu ukraińska marynarka wojenna podała, że ​​do ataku doszło w północno-zachodnim regionie Morza Czarnego Opublikowano w TelegramieStrajk przypisano jednostce lotnictwa morskiego. Nie określono środków zniszczenia, ale kilka Eksperci Powiedział, że najprawdopodobniej atak rakietowy został przeprowadzony przez drona Bayraktar TB2, wyprodukowanego w Turcji drona, który zadał Rosji ciężkie straty we wczesnych fazach wojny.

Ukraina straciła większość swojej marynarki wojennej, gdy Rosja nielegalnie zaanektowała Krym w 2014 r. Jednak od inwazji w 2022 r. Kijów dużo zainwestował w technologię dronów powietrznych i morskich, zagrażając nie tylko siłom rosyjskim – i tankowcom – ale także mostowi Kerczeńskiemu.

Opublikowanie wideo w niedzielę miało prawdopodobnie poprawić morale, gdy siły ukraińskie biorą udział w kontrataku, w którym zginęły tysiące ludzi. W zeszłym miesiącu urzędnicy amerykańscy Powiedział „New York Timesowi”. Od czasu rozpoczęcia przez Rosję w zeszłym roku inwazji na pełną skalę zginęło około 70 000 ukraińskich żołnierzy (w porównaniu do około 120 000 rosyjskich żołnierzy zabitych w walce). Co najmniej od lutego 2022 r 9500 ukraińskich cywilów Według Organizacji Narodów Zjednoczonych oni również zostali zabici.

READ  Watykan: Papież zgadza się opuścić szpital, pizzę, ochrzcić dziecko