16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Federalna Komisja Handlu stwierdziła, że ​​oszuści Amazon AI przepuścili miliony na wesela i samochody nad jeziorem Como

Federalna Komisja Handlu stwierdziła, że ​​oszuści Amazon AI przepuścili miliony na wesela i samochody nad jeziorem Como

  • Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła we wtorek, że ściga Johna i Romana Christo za rzekome oszukanie klientów na dziesiątki tysięcy dolarów w ramach „trwającego” programu.
  • Bracia rzekomo oferowali klientom usługi szkoleniowe i usługi w zakresie zarządzania handlem elektronicznym, ale FTC utrzymuje, że nie dotrzymali obietnic i pozostawili klientów w głębokim zadłużeniu.
  • Rodzina Christos udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcia przedstawiające swój wystawny tryb życia, podróżując do europejskich miejsc w Szwajcarii i Włoszech.

Jezioro Como w Lombardii, północne Włochy.

61 | 61 | Getty Images

John i Roman Christo zarobili miliony dolarów, sprzedając się jako „eksperci” handlu elektronicznego, którzy za odpowiednią cenę mogą nauczyć przeciętnych konsumentów i inwestorów sekretu skutecznej sprzedaży w Amazon i Walmart.

Na swoich kontach w mediach społecznościowych rozpowszechniali wystawne wakacje i luksusowe samochody, tworząc wielomilionowy obraz sukcesu, który federalne organy regulacyjne nazwały Powiedz teraz Podsycano ją kłamstwami i oszustwami.

Ta sprawa jest najnowszym przykładem Federalnej Komisji Handlu Zadławienie w sprawie zwodniczych porad dotyczących handlu elektronicznego skierowanych do konsumentów i start-upów internetowych. W miarę jak sprzedawcy detaliczni coraz częściej przenoszą się do Internetu, a rynki rozwijają się w witrynach takich jak Amazon i Walmart, wyłoniła się prężna branża doradców i agencji, często nazywanych „trenerami” lub „nauczycielami”. Instruktorzy ci często twierdzą, że odnoszą duże sukcesy w dziedzinie handlu elektronicznego i przekazują swoją wiedzę użytkownikom, którzy płacą za drogie kursy bez gwarancji sukcesu.

Federalna Komisja Handlu zwróciła się we wtorek do sędziego o tymczasowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez braci Christo w związku z pozwem złożonym przez agencję. Przesłane na początku tego miesiąca W amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Południowego Okręgu Kalifornii.

W skardze napisano, że bracia Christo „obiecali fachowo zarządzać działaniem zautomatyzowanych sklepów internetowych” zarówno w Amazonie, jak i Walmarcie, zajmując się wszystkim, od badania produktów po realizację zamówień. FTC twierdziła, że ​​obciążyła konsumentów kwotą od 10 000 do 125 000 dolarów za inwestycję początkową oraz od 15 000 do 80 000 dolarów za dodatkowe finansowanie w postaci kapitału obrotowego.

READ  Citibank został ukarany grzywną w wysokości 79 mln dolarów przez brytyjskie organy regulacyjne za błędy w handlu pośrednim i kontroli

W skardze wskazano, że bracia Christo przejęli także 35% zysków od „partnerskich” sklepów internetowych. Federalna Komisja Handlu twierdzi, że do czerwca 2022 r. sprzedaż generowała mniej niż 10% sklepów prowadzonych przez imperium. Do października 2022 r. Amazon zawiesił lub zamknął większość tych sklepów z powodu naruszenia ich zasad własności intelektualnej i sposobu działania zwanego dropshippingiem, zgodnie z którym firmy nigdy nie są właścicielami sprzedawanych przez siebie zapasów, a zamiast tego zamawiają produkty za pośrednictwem producenta po pewnym czasie. W skardze wskazano, że kupujący dokonuje zakupu. Według Federalnej Komisji Handlu większość sklepów Walmart Empire nigdy nie została aktywowana ani zamknięta z powodu naruszenia zasad.

Pomimo zawieszenia Empire przez lata fałszywie promowało swój sukces biznesowy na Amazonie, namawiając stowarzyszonych sprzedawców do publikowania w Internecie efektownych filmów, w których twierdzili, że wygenerowali „znaczny dochód pasywny” dzięki usługom automatyzacji Empire. Za pośrednictwem tego programu marketingu afiliacyjnego Empire udało się przyciągnąć ponad 60 nowych klientów i wygenerować ponad 1,5 miliona dolarów prowizji, twierdzi Federalna Komisja Handlu.

„Tak naprawdę większość klientów Empire straciła pieniądze i prawie żaden z nich nie zapłacił reklamowanych kwot” – napisała agencja w swojej skardze.

FTC twierdziła, że ​​zawieszenia pozostawiły klientów Empire w głębokim zadłużeniu, „ponieważ Empire zwykle płaci swoim klientom za zapasy na kartach kredytowych”. FTC zarzuciła, że ​​Empire odmówiło zwrotu ofiarom dziesiątek tysięcy dolarów zapłaconych przez ofiary Empire lub za sprzedane towary.

FTC stwierdziła, że ​​bracia zabrali swoim klientom ponad 22 miliony dolarów.

Jak wynika ze skargi Federalnej Komisji Handlu i wpisów w mediach społecznościowych, miliony, które rodzina Christosów przeznaczyła na luksusowe samochody, wakacje, a nawet wystawne wesele we Włoszech.

Na początku tego roku, po sprzedaży Empire, Crestos utworzył nową firmę o nazwie Automators AI, która ma uczyć konsumentów, jak wykorzystać sztuczną inteligencję, aby stać się sprzedawcami internetowymi, którzy dzięki słynnej sztucznej inteligencji zarabiają ponad 10 000 dolarów miesięcznie na sprzedaży. Federalna Komisja Handlu twierdzi, że chatboty ChatGPT służą do tworzenia skryptów obsługi klienta. Według Federalnej Komisji Handlu program ten jest w toku i oszukuje konsumentów na dziesiątki tysięcy dolarów każdy.

READ  Dane o aktywności fabryk w Chinach nie spełniły oczekiwań. Rynki Azji i Pacyfiku są przeważnie wyższe

Amazon i Walmart nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.

W miarę upływu czasu, w związku z rzekomymi oszukańczymi działaniami Empire, bracia Cristo próbowali obciążyć hipoteką swój biznes innemu operatorowi, Danielowi Cohenowi.

Cohen pozywa teraz rodzinę Christos, twierdząc, że oszukali go co do prawdziwego stanu firmy i wykorzystali go, aby odwrócić od siebie winę.

W październiku 2022 r. – w tym samym miesiącu, w którym Federalna Komisja Handlu stwierdziła, że ​​większość sklepów Amazon działających w Empire została zawieszona – bracia Christo zwrócili się do Cohena, biznesmena z Florydy, w sprawie zakupu ich imperium. Roman Christo przedstawił prognozy, że jego biznes jest bardzo solidny i dochodowy.

Cohen powiedział CNBC w wywiadzie, że rodzina Christosa najpierw wysłała mu wiadomość za pośrednictwem Instagrama, a pod koniec miesiąca poznali się za pośrednictwem Zoom. Jon Christo zapewnił Cohena na spotkaniu na Zoomie, że Empire nie stoi przed żadnym procesem sądowym ani poważnymi problemami, z wyjątkiem nieszczęśliwej „pary”.

„Poprosiłem ich o to, ponieważ znam branżę” – Cohen powiedział CNBC. Rodzina Christosa pokazała mu także prognozy, według których Imperium zbierało aż 50% zysków z tysięcy rzekomo prowadzonych sklepów.

„Nie jestem pewien, skąd wzięli swoje przewidywania” – Cohen powiedział CNBC. „Być może w pewnym momencie mieli sklep, który radził sobie naprawdę dobrze i mogli zastosować ten wynik w przypadku wszystkich, ale myślę, że większość z nich prawdopodobnie była zmyślona”.

Cohen zgodził się kupić rodzinną firmę Christos 7 listopada i następnego dnia przekazał im 100 000 dolarów. Dwa dni później Christos ujawnili, że ich firma zajmująca się obroną Stubbs Alderton & Markells prowadzi pięć toczących się „sporów prawnych”.

„Zapłaciłem łącznie 490 000 Rumunów za 6 sklepów… począwszy od konfiguracji/opłat LLC, doładowań kart kredytowych, opłat za sklepy wirtualne, oprogramowania w kilku programach, które, jak mi powiedzieli, wyniosą moje sklepy na sam szczyt itp., itd. Ponadto oszukali: „Otrzymałem kwotę ryczałtową w wysokości ponad 525 000 dolarów” – wynika z jednego z e-maili od klienta, jak wynika z pozwu Cohena.

READ  Musk grozi zerwaniem umowy z Twitterem, jeśli nie zostaną podane fałszywe dane konta

W skrzynce odbiorczej znajdowały się dziesiątki innych skarg, szczegółowo opisujących rzekome zaniedbania lub „podejrzane” interesy braci Christo.

„Zapłaciłem wam 65 000 dolarów za doświadczony sklep. Odkąd założyłem mój sklep, jego sprzedaż nie była bliska oczekiwaniom. Teraz mój sklep w ogóle przestał sprzedawać. Chcę wiedzieć, dlaczego i co się stało. zacząłem.” „Czuję się, jakbym został oszukany i muszę zaangażować w to mojego prawnika” – można przeczytać w kolejnym e-mailu cytowanym w pozwie Cohena.

Cohen powiedział także CNBC, że Stubbs Alderton zgodził się działać jako jego kancelaria prawnicza, po czym zwolnił go jako klienta i powiedział Cohenowi, że będą teraz reprezentować braci Christo.

„Z etycznego punktu widzenia. To nie pachnie dobrze” – obecny prawnik Cohena, Nima Tahmasibidla CNBC.

Adwokaci Stubbs Alderton nie odpowiedzieli na zapytania CNBC dotyczące prowadzenia przez nich spraw. Bracia Christo nie odpowiedzieli na prośbę CNBC o komentarz.

On ogląda: Amazon rozprawia się ze skradzionymi towarami