16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eurowizja 2023: Wielki finał inspirowany Ukrainą rozpoczyna się w Liverpoolu

Eurowizja 2023: Wielki finał inspirowany Ukrainą rozpoczyna się w Liverpoolu

LIVERPOOL, Anglia, 13 maja (Reuters) – Wielki finał Eurowizji 2023 rozpoczął się w sobotę, kiedy zwycięska zeszłoroczna orkiestra Kalush wystąpiła na Ukrainie i na żywo w Liverpoolu w północnej Anglii, w imieniu kraju walczącego z Rosją. Najechać.

Organizatorzy balansowali na linie między odwróceniem sytuacji na Ukrainie a odejściem od jawnej polityki niedopuszczalnej w konkursie, w którym w tym roku wzięło udział 37 krajów.

Brytyjska Kate, księżniczka Walii, niespodziewanie pojawia się grając na pianinie w wideo w klipie otwierającym.

26 wielkich finalistów obejmuje różne style muzyczne, od ballad, przez ciężki rock, po rap, poczynając od austriackiej wersji Tii i Saliny „Who The Hell is Edgar?” , wspaniały utwór inspirowany dziewiętnastowiecznym pisarzem Edgarem Allanem Poe.

Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu zakazano przemawiania do widzów na całym świecie – których w zeszłym roku było 160 mln – przez regulatora Europejskiej Unii Nadawców.

Stwierdzono, że przyznanie jego wniosku, który przyszedł z „godnymi pochwały intencjami”, byłoby sprzeczne z niepolitycznym charakterem wydarzenia i jego zasadami zabraniającymi wygłaszania oświadczeń politycznych.

Jednak Ukraina ma zająć ważne miejsce w paradzie pod hasłem „Alone in Music”. Ukraińska piosenkarka Julia Snina występuje wraz z Hannah Waddingham, gwiazdą teatralną i telewizyjną „Ted Lasso”, piosenkarką pop Aleshą Dixon i gwiazdą telewizyjną Grahamem Nortonem.

Kibice przybywający na stadion nad brzegiem rzeki Mersey rozwinęli flagi Ukrainy, Wielkiej Brytanii i 24 innych zawodników.

Arena może pomieścić około 6000 plus wiele tysięcy innych, którzy mogą oglądać w strefie kibica.

Pam Minto, 37-letnia pracownica pomocy społecznej z Liverpoolu, powiedziała, że ​​jest dumna ze swojego miasta i ma nadzieję, że Ukraina będzie z niej dumna.

READ  Breaking: Niezbyt straszna impreza Halloweenowa Mickeya powraca do Magic Kingdom w 2022 r.

„Uwielbialiśmy całe wydarzenie wokół Liverpoolu od początku do końca, było niesamowite” – powiedziała.

Ukrainka Anastasia Yovova, 31-letnia nauczycielka mieszkająca obecnie w Leeds w północnej Anglii, powiedziała, że ​​Liverpool czuje się za granicą jak w domu.

„Jesteśmy bardzo dumni, że tu jesteśmy, bardzo dumni, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii wspierają nas we wszystkim i jesteśmy za to bardzo wdzięczni” – powiedziała.

Zwycięzca jest określany na podstawie kombinacji punktów przyznanych przez jury i widzów w każdym konkurującym kraju, a także widzów po raz pierwszy w innych krajach, którzy poniosą ciężar jednego uczestniczącego kraju.

(Raport Paula Sandela). Montaż przez Jasona Neely’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.