12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk potwierdza, że ​​wkrótce odbędzie się kolejny lot testowy statku kosmicznego SpaceX

Dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, potwierdził niedawno, że wkrótce odbędzie się kolejny lot testowy statku Starship.

Poprzednie cztery loty testowe wykazały powtarzający się postęp, a każdy start statku Starship dawał więcej pozytywnych wyników niż poprzedni. 400-metrowa rakieta ostatecznie zapewni życie międzyplanetarne; Przynajmniej taki jest cel SpaceX.

Jednak statek Starship nadal przechodzi rutynowe loty testowe, a swój pierwszy lot testowy odbył 20 kwietnia 2023 r. w ramach zintegrowanego lotu testowego 1, znanego również jako IFT-1. Lot trwał około czterech minut, po czym SpaceX uruchomiło system zakończenia lotu, który zniszczył pojazd około 40 sekund po uruchomieniu.

Następnie, w listopadzie, IFT-2 trwał osiem minut i pięćdziesiąt pięć sekund, zanim blokady filtrów spowodowały wyłączenie kilku silników wspomagających. Po raz kolejny system zakończenia lotu został aktywowany, gdy osiągnął wysokość około 148 kilometrów.

Eksplozja IFT-3 miała miejsce w marcu, trwała ponad 49 minut, a następnie uległa rozpadowi przed planowanym lądowaniem na Oceanie Indyjskim. Ostatecznie rakieta została zniszczona na wysokości około 462 metrów nad poziomem morza.

Misja IFT-4 została wystrzelona w czerwcu i była jak dotąd najbardziej udaną misją statku kosmicznego SpaceX. Trwało ponad godzinę i obejmowało udany powrót na Ocean Indyjski i kontrolowane lądowanie.

Obecnie start IFT-5 ma nastąpić wkrótce i Musk uważa, że ​​nastąpi on za około cztery tygodnie, zgodnie z tym, co powiedział dyrektor generalny w X:

Bazując na sukcesie IFT-4, szybki powrót do wystrzelenia ITF-5 oznacza, że ​​SpaceX jest gotowa poczynić dalsze postępy w zakresie wystrzeliwania statków Starship. Space.com On mówi.

Po IFT-4 SpaceX miało mniej kwestii do przeanalizowania i rozwiązania, a FAA nie potrzebowała żadnych dodatkowych badań, jak miało to miejsce w przypadku innych raportów po locie.

SpaceX zamierza przywrócić gigantyczną rakietę do precyzyjnego lądowania na platformie startowej Bazy Gwiezdnej za pomocą IFT-5, co będzie kolejnym niesamowitym postępem, jeśli uda jej się to zrobić.

READ  Brytyjski regulator nakłada więcej ograniczeń na Microsoft, Activision Blizzard

Cieszę się, że cię słyszę! Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania, napisz do mnie na adres [email protected]Możesz także połączyć się ze mną na Twitterze @klinderjoyJeśli masz wskazówki dotyczące nowości, możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected].