16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk oskarża Bidena o ignorowanie Tesli, mówi, że zrobi słuszną rzecz w Białym Domu

Elon Musk oskarża Bidena o ignorowanie Tesli, mówi, że zrobi słuszną rzecz w Białym Domu

Joe Biden, po lewej, i Elon Musk

Evelyn Hochstein | Reuters Andrew Harrier | Bloomberg | Obrazy Getty

Tesla Dyrektor generalny Elon Musk, we wtorek w wymianie e-maili z CNBC, oskarżył prezydenta Joe Bidena o ignorowanie jego firmy produkującej samochody elektryczne na rzecz zwrócenia większej uwagi na starszych producentów samochodów.

Ale starał się również uspokoić urzędników Białego Domu, którzy obawiają się, że zrobi lub powie coś wstydliwego, jeśli zostanie zaproszony do przemówienia na imprezie w Białym Domu.

– Nie mają się czym martwić – powiedział Musk. „Postąpiłbym słusznie”.

Komentarze Muska pojawiły się po tym, jak CNBC skontaktowało się z nim w sprawie nowych doniesień, że Biden i Biały Dom nie planują zaprosić Muska na nadchodzące spotkania z liderami korporacji. Ludzie, którzy rozmawiali z CNBC o tym, jak Biały Dom radził sobie z Muskiem, odmówili podania nazwiska, aby swobodnie rozmawiać o prywatnych rozmowach.

„Pomysł sporu nie jest do końca słuszny. Biden na każdym kroku wyraźnie ignorował Teslę i błędnie stwierdził opinii publicznej, że General Motors jest liderem w branży samochodów elektrycznych, podczas gdy w rzeczywistości Tesla wyprodukowała ponad 300 000 pojazdów elektrycznych w ostatnim kwartale podczas gdy GM wyprodukował 26”, powiedział Musk w e-mailu.

Tesla W styczniu ogłosił, że w czwartym kwartale wyprodukował i dostarczył ponad 300 000 pojazdów na całym świecie. silniki ogólne W czwartym kwartale firma odnotowała sprzedaż w USA 26 pojazdów elektrycznych, w tym modelu Hummer pickup i 25 modeli Bolt EV.

GM niedawno ogłoszone Przedłużało moratorium na pojazdy elektryczne Chevrolet Bolt do początku kwietnia, ale planuje wkrótce wznowić sprzedaż detaliczną. Firma tak powiedziała ona planuje Wydać 35 miliardów dolarów na samochody elektryczne i autonomiczne do 2025 roku.

Po raz pierwszy w jego prezydenturzeW lutym Biden przyznał, że Tesla jest największym w kraju producentem pojazdów elektrycznych.

READ  Spadają kontrakty terminowe Dow, zmniejszając straty na wiadomościach o ukraińskiej elektrowni jądrowej

Musk i Biały Dom kłócą się od początku administracji Bidena, ponieważ prezydent naciska na reformę infrastruktury i stara się zachęcić firmy motoryzacyjne do zmiany koloru na zielony.

Stojąc obok Bidena w styczniu, dyrektor generalny General Motors Mary Barra powiedziała, że ​​firma chce inwestować 7 miliardów dolarów w Michigan W celu „wzmocnienia naszej produkcji pojazdów elektrycznych”. General Motors ma siedzibę w Detroit. Musk odpowiedział wówczas na komentarze Barry i Bidena, tweetując: „Zaczyna się od T, kończy na A, ESL w środku”.

„To było tak zabawne, że nikomu w administracji nie pozwolono nawet wypowiedzieć słowa „Tesla”! Oburzenie opinii publicznej i presja mediów wokół tego oświadczenia zmusiły go do przyznania, że ​​Tesla w rzeczywistości jest liderem w branży samochodów elektrycznych. Nie do końca by to zrobił. nazwij to „pochwałą” – powiedział. Piżmo we wtorkowym e-mailu.

Rzecznik Białego Domu pochwalił Teslę we wtorek w e-mailu do CNBC: „Tesla dokonał niezwykłych rzeczy dla pojazdów elektrycznych i to jest duża część tego, dlaczego cała branża wie, że pojazdy elektryczne to przyszłość”.

Przedstawiciel Białego Domu również skrytykował Muska. „Tesla również odniosła znaczne korzyści z poprzednich ulg podatkowych dla pojazdów elektrycznych, ale niestety jej dyrektor generalny zaproponował sprzeciwienie się nowym ulgom podatkowym dla pojazdów elektrycznych” – powiedział przedstawiciel.

Przy niektórych okazjach Musk kpił też z Bidena. Powiedział kiedyś Biden „nadal spał” Skutecznie odzwierciedla obelgi „Sleepy Joe” byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Niektórzy w administracji prywatnie wymieniali Muska, na przykład „dziura” za to, co powiedział o Bidenie, według osób zaznajomionych z sytuacją.

„Nie mam nic przeciwko Bidenowi poza tym, poza zaniepokojeniem opinii publicznej większymi wydatkami deficytowymi, które miałyby zastosowanie do każdego prezydenta, i to skutecznie poparło wybory Obamy i Bidena” – powiedział Musk we wtorek CNBC.

READ  OceanGate zwolnił pracownika po tym, jak zgłosił obawy dotyczące bezpieczeństwa

Dane z Nonpartisan Center for Responsive Politics pokazują, że Musk przekazał Komitetowi Narodowemu Demokratów nieco ponad 30 000 dolarów podczas cyklu wyborczego w 2012 roku, kiedy były prezydent Barack Obama i wiceprezydent Biden walczyli o reelekcję z kandydatem republikanów Mittem Romneyem. Przekazał również ponad 2500 dolarów bezpośrednio na kampanię prezydencką Obamy w tym cyklu.

piżmo czasownik nie Udzielił kampanii Bidena, kiedy kandydował na prezydenta w 2020 roku. Zamiast tego wyraził poparcie dla biznesmena i kandydata Demokratów Andrew Yanga. Ostatnio współpracował z Republikańskim Komitetem Narodowym.

Według Forbesa Musk, który prowadzi również firmę zajmującą się badaniem kosmosu SpaceX, ma wartość netto przekraczającą 220 miliardów dolarów.

Zamrażanie w Białym Domu?

Biden i wyżsi urzędnicy Białego Domu prywatnie sygnalizowali swoim sojusznikom, że nie planują w najbliższym czasie zapraszać Muska na jakiekolwiek nadchodzące spotkania z kierownictwem najwyższego szczebla, według osób zaznajomionych z tą sprawą. Osoby te odmówiły podania imion, aby swobodnie rozmawiać o prywatnych rozmowach.

Musk skrytykował prezydenta na Twitterze, w tym pod koniec stycznia, po tym jak Biden spotkał się z dyrektor generalną General Motors Mary Barrą i dyrektorem generalnym Ford Motor Company Jimem Farleyem na briefingu z innymi liderami korporacji, aby omówić inicjatywę prezydenta Build Back Better, która utknęła w Kongresie. W swoim tweecie Musk opisał Bidena jako „mokrą skarpetę w ludzkiej postaci”.

Zapytany w tym czasie wcześniej CNBC O nieobecności Muska, Brian Daisy, główny doradca ekonomiczny Bidena, powiedział: „Jeśli chodzi o samochody elektryczne, chcemy, aby Stany Zjednoczone były tam, gdzie zmierza rewolucja samochodów elektrycznych. W miarę zwiększania udziału w globalnym eksporcie, tworzymy więcej dobrych miejsc pracy tutaj w Ameryce, więc nie chodzi o jakąkolwiek indywidualną firmę.

Za kulisami krytyka Muska wobec prezydenta i jego zespołu tylko się nasiliła, według ponad sześciu osób zaznajomionych z tą sprawą.

Doradcy Biden byli szczególnie przeciwni zapraszaniu Muska na przyszłe wydarzenia branżowe, ponieważ obawiają się, że szczery dyrektor generalny może powiedzieć coś, co mogłoby zawstydzić prezesa lub zarząd, według osoby zaznajomionej z dyskusją.

Zapytany o to, Musk najpierw odpowiedział e-mailem z dwoma emotikonami „toczącymi się po podłodze ze śmiechem”. Potem kontynuował, mówiąc, że Biały Dom nie powinien się martwić, że zrobi coś dziwacznego.

Osoba bliska prezydentowi powiedziała CNBC, że istnieje potrzeba doprowadzenia Muska do stołu Omawia Pakiet infrastruktury prezydenta za bilion dolarów, odkąd prezes założył firmę zajmującą się tunelami o nazwie The Boring Company.

Niektórzy z tych ludzi w Białym Domu, w tym doradca ds. klimatu Ali Zaid, jasno powiedzieli, że tylko związkowe firmy motoryzacyjne, takie jak General Motors i Ford, powinny spotykać się z Bidenem i najwyższymi urzędnikami administracji.

Biały Dom odrzucił ten opis.

„Ali Zaidi spotkał się co najmniej raz z każdym producentem samochodów – w tym z Teslą, wiele razy. Prezydent Biden koncentruje się na tworzeniu dobrych miejsc pracy związkowych w całym kraju i głęboko wierzy, że każdy pracownik w każdym stanie powinien mieć wolny i sprawiedliwy wybór, aby przyłączyć się do związku i prawo do rokowań zbiorowych z pracodawcą.”

Tesla nie jest związkowcem i przejął maskę Zjednoczony Związek Pracowników Samochodowych Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. UAW .obsługiwane Biden na prezydenta podczas poprzedniej kampanii wyborczej.