22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze „nie może być kontynuowana”, dopóki nie wyjaśni liczby botów

Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze „nie może być kontynuowana”, dopóki nie wyjaśni liczby botów

Plan Muska dotyczący zakupu Twittera zaniepokoił decydentów na całym świecie.

Joe Skipper | Reuters

Elon Musk powiedział, że jego zakup jest wart 44 miliardy dolarów Świergot Nie ruszy do przodu, dopóki nie uzyska większej jasności co do liczby fałszywych kont.

Twitter oszacował w zgłoszeniu na początku tego miesiąca, że ​​mniej niż 5% zarabiających codziennie aktywnych użytkowników – znanych jako mDAU – w pierwszym kwartale było kontami botów lub spamu.

Ale Musk szacuje, że około 20% kont na Twitterze to fałszywe lub spam i obawia się, że liczba ta może być wyższa.

„Oparłem moją prezentację na dokładności zgłoszeń SEC na Twitterze” Piżmo napisało na Twitterze we wtorek rano. „Wczoraj dyrektor generalny Twittera publicznie odmówił przedstawienia dowodu na poziomie <5%. Nie może kontynuować tej umowy, dopóki tego nie zrobi”.

Akcje Twittera spadły we wtorek o 2,22% w handlu przedrynkowym. Rzecznik Twittera nie odpowiedział od razu na prośbę CNBC o komentarz.

Tweet Muska pojawił się kilka godzin po tym, jak Parag Agrawal, dyrektor generalny Twittera, opublikował swój profil długi wątek O spamie w sieci społecznościowej.

Agrawal, inżynier oprogramowania, powiedział, że szacunki dotyczące spamu na Twitterze opierają się na wielu ludzkich recenzjach tysięcy losowo wybranych kont w czasie.

Powiedział, że grupy zewnętrzne nie są w stanie obliczyć dokładnej liczby kont spamowych na platformie, ponieważ wymaga to publicznych i prywatnych informacji, których Twitter nie może udostępniać.

„Zewnętrznie nie można nawet wiedzieć, które konta są liczone jako MDAU w danym dniu” – powiedział.

Analiza piżma

Musk powiedział, że jego zespół prowadzi własną analizę liczby fałszywych kont na platformie, ale eksperci od mediów społecznościowych, dezinformacji i analizy statystycznej twierdzą, że jego proponowane podejście do dalszej analizy jest żałosny nieletni.

„Aby znaleźć odpowiedź, mój zespół wykona losową próbkę 100 obserwujących na Twitterze” Maska napisała na Twitterze w piątek. „Zapraszam innych do powtórzenia tego samego procesu i zobaczenia, co odkryją”.

Wyjaśnił swoją metodologię w kolejnych tweetach, dodając: „Wybierz dowolne konto z dużą liczbą obserwujących” i „Odrzuć pierwsze 1000 obserwujących, a następnie wybierz co dziesięciu. Jestem otwarty na lepsze pomysły”.

Musk powiedział również, nie dostarczając dowodów, że wybrał 100 jako wielkość próby do swojego badania, ponieważ jest to liczba, której Twitter używa do obliczania liczb w swoich raportach o zarobkach.

„Każda rozsądna próba losowa jest w porządku. Jeśli kilka osób niezależnie uzyskuje podobne wyniki pod względem odsetka fałszywych/fałszywych/duplikatów kont, byłoby to oczywiste. Wybrałem 100 jako liczbę dla wielkości próby, ponieważ tego używa Twitter do konta < 5% to fałszywe/spam/duplikat.”

Carl T. powiedział: „Za przejęcie 44 miliardów dolarów.

Powiedział, że wielkość próby 100 jest znacznie mniejsza niż normalnie dla badaczy mediów społecznościowych badających podobne problemy i może prowadzić do błędu selekcji.

Facebook Współzałożyciel, Dustin Moskovitz, zbadał tę kwestię za pośrednictwem własnego konta na Twitterze, zauważając, że podejście Muska nie jest w rzeczywistości przypadkowe, wykorzystuje bardzo małą próbkę i pozostawia miejsce na poważne błędy.

Dodatkowe raporty Laury Kołodnej z CNBC.

READ  Członkowie WGAE „zdruzgotani” zamknięciem spotkania Jezebel w obliczu zwolnień – ostateczny termin